Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Razmnozavanje kanarinaca

Go down 
+21
marko
abe NIS
stiglic from bosnia
Manche
saso78
BOŠKO
Marsel
žalacST
Ćira1
Rockstar
amani
seadriver
slaven-g
steva318
ACO
drazenxp
tićar
Ivan_Nish
paja patak
pile
trnar
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyčet tra 03, 2008 8:16 pm

Prijatelji,
Mozaik zenka snjelaje danas 4 to jaje,vratio sam ostala 3 u gnjezdo.Vidim da muzjak je veoma brizljiv hrani zenku,pravi je kavalir.U nedoumici sam dali da ga maknem ili da ga ostavim dok lezi na jaja.Druga zenka(on je u bigamiji),vec hrani mlade.ne zna sta da radim ako ga ostavim da ne postane ona veoma ljenjahoce li dovolno se podizati,brinem se zanjeno zdravlje.Molim odgovorite brze kako bih znao sta da cinim.Hvala
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyčet tra 03, 2008 8:36 pm

Evo preporučio bi vam svima da ako je moguće da uvjek mužjaka ostavljate sa ženkom dok leži, ako je on ne uznemirava.
Meni i kanarinac i faganel hrane kanarinke u kljun dok one leže na gnjezdima, i tako one mirnije leže, i ne dižu se skoro nikako sa gnizda, samo zovu mužjake ci ci ci ci ci, oni se najedu i onda im vraćaju u kljun..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 9:09 am

drazenxp je napisao/la:
Evo preporučio bi vam svima da ako je moguće da uvjek mužjaka ostavljate sa ženkom dok leži, ako je on ne uznemirava.
Meni i kanarinac i faganel hrane kanarinke u kljun dok one leže na gnjezdima, i tako one mirnije leže, i ne dižu se skoro nikako sa gnizda, samo zovu mužjake ci ci ci ci ci, oni se najedu i onda im vraćaju u kljun..

Dali u tom slucaju,(kada se zenka redje dizze)postoji mogucnost da ona ne okrece jaja u gnjezdu pa da se jaja pokvare.Pozdrav.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 10:57 am

Hehe, ne boj se, i u prirodi mužjaci ženkama nose hranu.
Šta mirnije leži to bolje, znaju dobre majke svoj posao.

Ona se svako sat vremena podigne u gnijezdu na nogice, i kljunom ispod sebe namjesti jaja.
Zatim se lipo ušuška, razbaca perje, i samo joj glavica i repić vire iz gnizda..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 12:53 pm

Evo da se i ja malo pohvalim,pre 4 dana kanarinka mi je izlegla 4 malisana cheers za sada ih lepo hrani i lepo cuva Very Happy
e sad da pitam samo da li nece toj kanarinki da smeta ako premestim sve ptice u drugu prostoriju a ostavim samo nju?jer nju necu da diram dok ne odhrani mlade.
Inace,moram da prebacim sve ptice u tu drugu prostoriju jer ce im u njoj biti mnogo udobnije i bolje,a i meni ce biti lakse Wink
Pozdrav
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 12:55 pm

meni je jos jedna zenka dobila malisane. 3 komada od 4 jaja.4. sam otvorio polako, i plod je ostao u inkubaciji otprilike 7-8 dan.
al dobro je 3 komada, njoj sam prosli put podmetnuo tudja 2 jer nisam hteo da je maltretiram posto joj je bio prvi put, sada ima decicu svoju Very Happy

kod jedne kanarinke sam pogresio i nisam na vreme stavio muskog, i sada je tu bio slucaj da snela 4 jaja, 2 neplodna, i dva plodna su bila. sta se desava? 7.dan vidim dva plodna i dva neplodna. u redu. jendo smanjim i ostanu dva plodna i jedno neplodno, 3 jaja kod nje. odlezala je nekih 9 dana kad sam pogledao, jedno plodno je na vrhu malo napuklo i plod je od tog dana ostao u zametku u fazi inkubacije. nisam dirao nista do 13 dana, onda sam njega pazljivo kucnuo i otvorio, i to video da je plod na pola. onda sam danas, tj.14.dan pogledao drugo plodno jaje, i u tom jajetu je plod ostao , samo razlika u danima, negde od oko 10-11 dan, 9nemam pojma, ali po velicini ploda dajem karakteristike. danas sam je podigao i sklonio ono neplodno trce jaje, sada cekam malo da se osvezi pa novo parenje.

jel moze strucan savet iskusnijih kolega?
koji su uzroci da se tako jaja zaustave na pola ploda i ne ispile se malisani?
napominjem da je npr.ta zenka imala u prvom krugu 4.jaja sva 4 plodna i svi malisani su prelepi i stari mesec i 25 dana.

hajde help iskusnih.pozz
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 12:57 pm

Ivan_Nish je napisao/la:
Evo da se i ja malo pohvalim,pre 4 dana kanarinka mi je izlegla 4 malisana cheers za sada ih lepo hrani i lepo cuva Very Happy
e sad da pitam samo da li nece toj kanarinki da smeta ako premestim sve ptice u drugu prostoriju a ostavim samo nju?jer nju necu da diram dok ne odhrani mlade.
Inace,moram da prebacim sve ptice u tu drugu prostoriju jer ce im u njoj biti mnogo udobnije i bolje,a i meni ce biti lakse Wink
Pozdrav

sta znam. ja bih ipak jos uvek neiskusan ostavio nekoliko ptica 5-6 9neznam koliko ih ukupno imas.... pa onda u nekoliko dana smanjivao broj u toj prostoriji, cisto da se ona ne nadje u cudu gde su sve ptice, sta se desilo i onda joj padne napamet da se podigne. ostavi nekoliko ptica u toj prostoriji, da se ne gleda sa njima, ali da ih cuje.
jos par dana. kad budu mali imali po 9-10 dana, odna slobodno uradi i to
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 1:00 pm

e ok,pa to je i meni palo na pamet da se ne zbuni ona gde su ostale ptice.Ipak cu joj onda ostaviti dva muzijaka neka joj pevaju,da ne bude usamljena Wink
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 2:29 pm

dve zenke bolje
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: glosta   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 11:33 pm

pozdrav svima evo i moja glosta zenka snijela juce 4 jaje danas nista pa ne znam dali da sklonim muzijaka on je hrani i pazljiv je sjedi iznad gnijezda i cuva je------------jel bolje da ga sklonim ticar mi rece tako pre nekoliko dana i jos jedno pitanje gnjezdo je na 1 metar visine jel postoji mogucnost da mladi ispadnu jeli to visoko----.............--------- moram da pitam nemam nikakvo iskustvo u tome puno hvala pozdrav bounce :lol!: :lol!:
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypet tra 04, 2008 11:54 pm

zato i koristimo parilice za kanarince koje su visoke svega dvadeset i nesto centimetara. a gnezdo im je na visini od 10-15 cm.
nece on da ispadne odmah, ali kada bude imao 15-16 dana onda nezna nista jos, a hoce nesto Shocked , pa moze da se desi, i to ne bi valjalo ni malo.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptysub tra 05, 2008 4:27 am

ako je kanarinac hrani nemoraš ga vaditi ali ako vidiš da se ona ne diže sa gnijezda kad se mladi izlegu onda ga izvadi,nemoj puno dirati oko gnijezda pa mladi neće izlaziti prije nego napune 20 dana,a tada već i mogu biti izvan gnijezda
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptysub tra 05, 2008 2:40 pm

kod mene stari pticari 21.dan odvajaju mlade od majke.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptysub tra 05, 2008 3:59 pm

paja patak je napisao/la:
kod mene stari pticari 21.dan odvajaju mlade od majke.

to je pre rano jer dok ne počmu sami jesti puno oslabe,to sam i ja radio,tek kad dobro ogladne onda počmu jesti sami.a to baš i nije dobro
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptysub tra 05, 2008 11:57 pm

ali nekoliko dana imaju mogucnost sami jesti kod majke u kavezu ( sto i rade ) i to vrlo aktivno
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 3:59 am

paja patak je napisao/la:
ali nekoliko dana imaju mogucnost sami jesti kod majke u kavezu ( sto i rade ) i to vrlo aktivno

je ali neki neće da jedu u gajbi dok su sa majkom,nego samo zovu da im da jesti,ja ih ove godine vadim kad kanarin ka snese drugu turu a to je oko 27-28 dana
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 6:14 pm

Evo danas desilo mi se da mi je kanarinka(opal mozaik) snela jaje bez muskog kanarinca(bakrenog).Ne znam kad ga je snjela danas ili juce jer sam ova zadnja dva dana imao puno posla,juce sam bio na sluzbenom putu nisam ujutro uopce pogledao kod njih.Danas kad sam video jaje ubacio sam bakrenog i stavio gnjezdo i matreijal (prije pola sata).Sta da radim ,sta da ocekujem od njih sada?Najvise sam se nadao lijepim pilicima od njih. Sad Sad Sad
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 6:49 pm

trnar je napisao/la:
Evo danas desilo mi se da mi je kanarinka(opal mozaik) snela jaje bez muskog kanarinca(bakrenog).Ne znam kad ga je snjela danas ili juce jer sam ova zadnja dva dana imao puno posla,juce sam bio na sluzbenom putu nisam ujutro uopce pogledao kod njih.Danas kad sam video jaje ubacio sam bakrenog i stavio gnjezdo i matreijal (prije pola sata).Sta da radim ,sta da ocekujem od njih sada?Najvise sam se nadao lijepim pilicima od njih. Sad Sad Sad


baci to jaje ili ga sačuvaj za podbacivanje,mogla bi i sutra snijeti jaje,i to baci ili sačuvaj
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 7:01 pm

tićar je napisao/la:
trnar je napisao/la:
Evo danas desilo mi se da mi je kanarinka(opal mozaik) snela jaje bez muskog kanarinca(bakrenog).Ne znam kad ga je snjela danas ili juce jer sam ova zadnja dva dana imao puno posla,juce sam bio na sluzbenom putu nisam ujutro uopce pogledao kod njih.Danas kad sam video jaje ubacio sam bakrenog i stavio gnjezdo i matreijal (prije pola sata).Sta da radim ,sta da ocekujem od njih sada?Najvise sam se nadao lijepim pilicima od njih. Sad Sad Sad


baci to jaje ili ga sačuvaj za podbacivanje,mogla bi i sutra snijeti jaje,i to baci ili sačuvaj

Vec sam ga bacio,bilo je slomljeno.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 9:00 pm

jel ima što od onih mozaika crvenih
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptyned tra 06, 2008 9:20 pm

tićar je napisao/la:
jel ima što od onih mozaika crvenih
Od onih koji su bila 5 jaja ,dva su bila oplodjena i vec ih hrani,dobro napreduju mislim zahvaljujuci spirulini.Druga je na 4 jaja i jos je rano treci je dan.
Zuta,- koju sam pario sa belim (slavujar) i ona lezi na 4 jaja ali tu sam skeptik,slavujar bolje pjeva nego sto radi. Embarassed Razz Razz Embarassed Embarassed bounce
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypon tra 07, 2008 3:29 am

trnar je napisao/la:
tićar je napisao/la:
jel ima što od onih mozaika crvenih
Od onih koji su bila 5 jaja ,dva su bila oplodjena i vec ih hrani,dobro napreduju mislim zahvaljujuci spirulini.Druga je na 4 jaja i jos je rano treci je dan.
Zuta,- koju sam pario sa belim (slavujar) i ona lezi na 4 jaja ali tu sam skeptik,slavujar bolje pjeva nego sto radi. Embarassed Razz Razz Embarassed Embarassed bounce

nemoj se iznenaditi kad ti izađu mozaici,oni budu onako žuto,naranđasti,dok ne počmu minjati perije onda ih se mora karotinirati,tamo 50 dan starosti
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypon tra 07, 2008 11:10 am

tićar je napisao/la:
trnar je napisao/la:
tićar je napisao/la:
jel ima što od onih mozaika crvenih
Od onih koji su bila 5 jaja ,dva su bila oplodjena i vec ih hrani,dobro napreduju mislim zahvaljujuci spirulini.Druga je na 4 jaja i jos je rano treci je dan.
Zuta,- koju sam pario sa belim (slavujar) i ona lezi na 4 jaja ali tu sam skeptik,slavujar bolje pjeva nego sto radi. Embarassed Razz Razz Embarassed Embarassed bounce

nemoj se iznenaditi kad ti izađu mozaici,oni budu onako žuto,naranđasti,dok ne počmu minjati perije onda ih se mora karotinirati,tamo 50 dan starosti
cheers
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypon tra 07, 2008 3:09 pm

trnar je napisao/la:
tićar je napisao/la:
jel ima što od onih mozaika crvenih
Od onih koji su bila 5 jaja ,dva su bila oplodjena i vec ih hrani,dobro napreduju mislim zahvaljujuci spirulini.Druga je na 4 jaja i jos je rano treci je dan.
Zuta,- koju sam pario sa belim (slavujar) i ona lezi na 4 jaja ali tu sam skeptik,slavujar bolje pjeva nego sto radi. Embarassed Razz Razz Embarassed Embarassed bounce

mozda je los slavujar. jel si uzeo njega kod odgajivaca koji ima samo slavujare?
makedonija je poznata po ljubavi prema slavujarima, u srbiji kupe bezbroj slavujara u sezoni prodaje (mislim posle skolovanja).
slabi odgajivaci slavujara, ali zato veliki ljubitelji istih.
to je dobar znak, jer ce kad tad biti i dobre ptice u makedoniji.
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Emptypon tra 07, 2008 9:33 pm

Posle koliko dana nakon sto se izlegu mladi, ponovo parite kanarinku?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Razmnozavanje kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 5 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Prodaja kanarinaca...
» Mitarenje kanarinaca
» parenje glosta kanarinaca
» IZABEL mutacija kanarinaca
» Vasa najRadosnija situacija u odgoju kanarinaca............

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: