Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Razmnozavanje kanarinaca

Go down 
+21
marko
abe NIS
stiglic from bosnia
Manche
saso78
BOŠKO
Marsel
žalacST
Ćira1
Rockstar
amani
seadriver
slaven-g
steva318
ACO
drazenxp
tićar
Ivan_Nish
paja patak
pile
trnar
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 13, 2008 10:33 am

Evo mene opet cheers
Ovog puta sam uradio sve kako treba,pripremio i zenku i muzijaka,kad je zenka zavrsila sa pravljenjem gnjezda sacekao jos neko vrijeme i ubacio joj muzijaka!Nakon 3 dana(juce) zenka je snjela prvo jaje i danas cekam 2. :lol!:
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 13, 2008 1:07 pm

ACO je napisao/la:
Moja kanarinka danas izbacila jaje iz gnjezda.
Zasto ne znam? Mad
jeli joj to jedino jaje ili.
ako ih ima više zna se desiti da ga nogom slučajno izbaci.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptysri svi 14, 2008 9:00 am

Jutros je snjela 3. jer sam joj vadio jaja da bi se izlegli u isti dan.Danas je (treci dan) snjela trece jaje pa sam joj vratio i ona 2 (sto je snjela juce i prekljuce)!!! Smile
Interesuje me da li bi se moglo desiti da se ne izlegu mladi zato sto sam vadio jaja!
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptysri svi 14, 2008 7:31 pm

Ne moze se to desiti ako si bio pazljiv s njima i stavljao ih u brasno ili sjemenke, a osim toga jaja moras vaditi. Ona ionako ne lezi na njima sve dok ne snese zadnje jaje. Jos jedna stvar, trebao si pricekati do sutra jer bi mogla snijeti i cetvrto jaje, a obicno se radi tako da se tri prava jaja mjenjaju, a ono jutro kad snese cetvrto vrate joj se ta 3 nazad.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyčet svi 15, 2008 11:17 am

Danas nema cetvrtog(sto znaci da sam dobro procjenio situaciju) Very Happy
Skoro svaki put snese tri jajeta samo je jednom snjela 4! :lol!:
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyčet svi 15, 2008 11:24 pm

drazenxp je napisao/la:
Dosta si ti toga nalegao za 1. sezonu, bogme si se potrudio. cheers

Ja imam samo jednog mladog kanarinca, i to mislim muškog.

Embarassed

jesam se potrudio vala i vise nego sto je normalno, ali ne zalim truda i rada i para, kada vidim sada malisane kako su lepi i veseli.
kod nasih slavujara boja nije bitna, ima i sarenih, ali pesma je vazna iiii nekoliko ih za sada peva prilicno lepo, krenuli su malo, tako da mogu da nazirem po neku turu, koja se anravno jos nece definisati kako treba.

sve o svemu, prezadovoljan sam ucinkom za prvu sezonu. samo bih voleo da se jos jedna kanarinka upari, jer jos nema svoje mlade, ona bar neko pile i vise ne treba ove godine. jos dva su mi u gnezdu, pa ih cesto uzmem da ih malo mazim Basketball , ostali veliki u letilicama vise nesu za mazenje Mad
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyčet svi 15, 2008 11:42 pm

posle koliko vremena su poceli da ti pevaju mladi kanarinci???
Moji imaju 3 meseca,svaki dan im 3 puta dnevno pustam pesmu ali jos nisam cuo ni jednog da je poceo da peva Rolling Eyes
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 16, 2008 3:51 am

mozda su zenke. koliko mladih imas ukupno?

vidi ovako, moji su neki se oglasili sa 24-25 dana. po neki, ne svi, a neki su pravili iznenadjenja kad sam pomislio da ce ostati zenke Very Happy za jednu pticu se i dalje nadam da je zenka i radujem joj se ako tako bude, ali ako propeva Shocked najvise sam zavoleo jos kao malo to pile Basketball najvise ga mazio cheers
nekoliko ptica iako su se oglasili, stari su isto kao ovi sto vec pevaju (3 meseca i 5 dana, i imam 6 ptica nedelju dana mladji), sada ne pevaju, samo malo, par eskundi i to ih cujem u 5 dana. mozda bih i cuo vise puta, ali mozda im se ne pevusi predamnom, kao ostalima.

isto sto ti pitas mene, ja bih pitao ove iskusnije da nam kazu, posto sam i ja neiskusan.
do koliko vremena moze proci a da nam ptica jos ne propeva, a da bude muski sigurno ?

i da nam ostane tako, ti imas zenke, ja muske, pa ce bit mladih i dogodine :lol!:
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 16, 2008 5:02 am

več sa 65-70 dana počmu lagano pjevušiti a neki znaju i prije.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 16, 2008 11:29 am

Kod mene druga tura je u toku.Danas ocekujem da izadju mladi od mozaika,a ostale zenke leze vec 3-4 dana.Sve na 4 jaja.Mladi od prve ture danas pune 45 dana -dva,a druga dva- mesec dana.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 16, 2008 6:44 pm

tićar je napisao/la:
več sa 65-70 dana počmu lagano pjevušiti a neki znaju i prije.

da li je to zadnji rok do kada se muski moraju oglasiti pesmom?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 16, 2008 9:34 pm

paja patak je napisao/la:
tićar je napisao/la:
več sa 65-70 dana počmu lagano pjevušiti a neki znaju i prije.

da li je to zadnji rok do kada se muski moraju oglasiti pesmom?

pa trebao bi biti,a i možeš viditi po dominaciji i po veličini i ponašanju ptica.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyned svi 18, 2008 10:47 am

Paja sorry sto kasnim malo sa odgovorom,obaveze jbg Rolling Eyes
Imam 5 mladih,4 su stara 3 meseca a jedan je 4 meseca.Da li je moguce da su sve zenke???
Kao sto rekoh pustam im pesmu tri puta dnevno ali dosada bar dok ih ja gledam nisam cuo ni jednog da je ista zapoceo da peva.Da li stvarno postoji mogucnost da su bas sve zenke???
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyned svi 18, 2008 1:01 pm

Ivan_Nish je napisao/la:
Paja sorry sto kasnim malo sa odgovorom,obaveze jbg Rolling Eyes
Imam 5 mladih,4 su stara 3 meseca a jedan je 4 meseca.Da li je moguce da su sve zenke???
Kao sto rekoh pustam im pesmu tri puta dnevno ali dosada bar dok ih ja gledam nisam cuo ni jednog da je ista zapoceo da peva.Da li stvarno postoji mogucnost da su bas sve zenke???

taj jedan je možda ženka ali o ta 4 su najvjerovatnije 2 m 2 ž.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyned svi 18, 2008 7:35 pm

pa i ja kontam tako nekako,nekako mi je nemoguce da budu bas sve zenke Very Happy
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypon svi 19, 2008 12:39 am

meni se desilo da jednog od 3 meseca i nedelju dana, cujem prvi put juce, tako da.... sve je moguce, danas cujem i treceg da je muski iz tog gnezda Basketball slatki mali krenuo da hvata pesmicu, nego ja bih i neka da ostane zenka Question da imam za sebe zenke malo Very Happy muskih ce imati dobrih zaista, jer im tatko bas dobar, krupan, zeleni.one je pocepao nejvise zenskih.

ticar jel to pravilo da od 4 komada budu pola pola nejcesce.
ja od jednog para iz dva gnezda imam , prva tura 3 muska, druga 4 muska, ostala je samo jedna zenka, za koju molim boga da ostane zenka (mada je pre mesec dana, gusica i te ptice malo mrdala cyclops sada cekam samo da mi ona ostane zenka, mada ne sekiram se, imam starih nekoliko, imam izabel, imam jednu krupnu zelenu od mladih, i iz druge ture neznam sta cu ostaviti.
ma nek su zivi i zdravi svi cheers
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 23, 2008 10:40 am

seadriver, quote :
Ptica se najvise trosi dok lezi i bilo bi je potrebno odmarati sto je duze moguce. U ovom slucaju kad je lezala 7-8 dana cetiri dana su joj premalo za odmor tj odmora kao i da nema. Kanarinku treba pustiti desetak dana da se regenerira i obavezno u tom razdoblju svakodnevno je obilato hraniti, jaja, zelenis, vitamini, voce da ne zaboravim ljuske kokosjih jaja, sipina kost i mineralni pijesak kako bi ponovo dosla u snagu za novo lezanje koje je ocekuje.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

pticu skinemo sa jaja, i cekamo 10 dana...ok...ali ...jer tek posle 10 dana pustamo muzijaka ili pustimo pa za tih 10 dana nova jaja?

i ovo...
sklonili smo muzijaka pre nego sto je ptica sela na jaja, jer je snela samo 2 jaja. posle koliko pustamo muzijaka onda?
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptypet svi 23, 2008 7:40 pm

pticu skinemo sa jaja, i cekamo 10 dana...ok...ali ...jer tek posle 10 dana pustamo muzijaka ili pustimo pa za tih 10 dana nova jaja?

i ovo...
sklonili smo muzijaka pre nego sto je ptica sela na jaja, jer je snela samo 2 jaja. posle koliko pustamo muzijaka onda?[/quote]

Naravno, odvojis je od muzjaka i maknes gnijezdo da se odmara u doslovnom smislu pa joj tek nakon 10 dana ponovo vracas muzjaka, a dva dana prije nego sta joj vratis muzjaka stavis joj gnijezdo.
Muzjaka u tom razdoblju odvojenosti tretiras hranom jednako kao i zenku.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 27, 2008 11:17 am

seadriver je napisao/la:
pticu skinemo sa jaja, i cekamo 10 dana...ok...ali ...jer tek posle 10 dana pustamo muzijaka ili pustimo pa za tih 10 dana nova jaja?

i ovo...
sklonili smo muzijaka pre nego sto je ptica sela na jaja, jer je snela samo 2 jaja. posle koliko pustamo muzijaka onda?

Naravno, odvojis je od muzjaka i maknes gnijezdo da se odmara u doslovnom smislu pa joj tek nakon 10 dana ponovo vracas muzjaka, a dva dana prije nego sta joj vratis muzjaka stavis joj gnijezdo.
Muzjaka u tom razdoblju odvojenosti tretiras hranom jednako kao i zenku.[/quote]


Mislim da je previshe 10 dana drzati zenku na odmoru,jer za 10 dana ona sama moze snjeti jaje ukoliko je dobro pripremljena.Mislim da nakon dva-tri dana je dovoljno da zenki ponudimo novo gnjezdo i materijal pa ce ona sama dati znak kada je pripremljena,(kad pocen raditi gnjezdo)pa onda pustiti muzjaka.Meni se desilo kad cekam 10 dana da snese neoplodjeno jaje.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 27, 2008 1:19 pm

Mislim da je moja pauzirala oko 10-tak dana od prošlog (neuspješnog) gnijezda, a stavio sam češljugara 10. dan i 13. dan je snijela 1. jaje, dobro sam je tempirao Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 27, 2008 8:00 pm

To nema veze jel ona snese u medjuvremenu neoplodjeno jaje ili ne! Ona ce poceti raditi gnijezdo zbog instinkta ne zato jer je rekla e sad sam se odmorila pa cu ponovo. Stedis je od lezanja, pa nisu to strojevi to ja za nju ogroman napor, najveci napor koji mora podnijeti. Pisao je na forumu svijet-ljubimaca zalac kako je ujutro na podu krletke nasao kanarinku kako lezi, a vecer prije je bilo sve normalno neko vrijeme nakon sta je izlegla malog bastarda. Ok, moze biti puno stvari u pitanju, ali i preforsiranost ptice isto tako.
[Vrh] Go down
žalacST
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 3
Age : 39
Lokacija : Kaštela
Registration date : 22.05.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto svi 27, 2008 11:10 pm

piše član žalac i ode hehehe...ma nije moja pregorsirana...prvo leglo ove goidne i u njemu jedna baštarda
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptysri svi 28, 2008 5:24 am

može biti svašta možda se je i ugušila.
imam ja primjer što piše seadriver,bio sam na sastanku ptičara u ponedjeljak i govori jedan kolega krepala je ona od prošlog lita,pitam ja što to a oni meni da se parila 9 puta i da je dala 30 ptica.i sad krepala.meni se čini nemoguće ali eto kažu da je tako.
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto lip 03, 2008 4:08 pm

Zanima me dal bi kanarinci, ukoliko bi bili u velikoj volijeri koja je potpuno prirodno uređena sa stblima i grmovima, sami gradili gnijezda, bez podloge kao npr. stigleci ili je kod njih taj instinkst već izgubljen?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Emptyuto lip 03, 2008 5:26 pm

Heh, teško je to reći..
po mom nekom mišljenju, vjerovatno bi gradili gnijezda, ali ne neka kvalitetna, tek toliko da služe svrsi.

Više neka polu-gnijezda, kako da kažem Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Sponsored content





Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 9 Empty

[Vrh] Go down
 
Razmnozavanje kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 9 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Mitarenje kanarinaca
» Prodaja kanarinaca...
» parenje glosta kanarinaca
» IZABEL mutacija kanarinaca
» Vasa najRadosnija situacija u odgoju kanarinaca............

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: