Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 parenje glosta kanarinaca

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptypon ožu 24, 2008 12:46 am

prije nekoliko nedelja kupio sam od jedne zene par glosta kanarinaca nakon 3- 4 dana zenka je napravila gnjezdo i snijela 4 jajeta u 4 dana nakon 15 dana izaslo je prvo pile sutradan drugo od ova druga 2 jajeta nije bilo nista nakon 5 dana ovo drugo rodjeno pile je umrlo ovo je jos zivo i staro je danas 8 dana nekako je svo cudno i slabo bojim se da ne umre cesto ga vidim da ostane lezeci na ledjima kad zenka ustane dali je tu neki problem u genetici da nisu brat i sestra ovaj par jer ova zena ih je kupila u zoo trgovini i kaze da nema vremena za njih kakvi su to opste kanarinci nekako su drugaci od ovih standardnih veci energicni jake zeleno smedj boje i puno jace pjevaju dali neko zna nesto o ovoj vrsti hvala svima
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptypon ožu 24, 2008 11:20 pm

danas je umrlo i drugo pile sta da radim
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptyuto ožu 25, 2008 4:00 am

Rockstar je napisao/la:
danas je umrlo i drugo pile sta da radim

jesi li im davao naribana kuhana jaja,i jesi li provjeravao da li ih hrani
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptyuto ožu 25, 2008 1:21 pm

ribana jaja ne , standardnu hranu plus jabuke salatu krastavac u zoo trgovini sam kupio ergänzung futters koji ima sve vitamine proteine rekli su da je to dovoljno inace zivim u minhenu i imam jos 4 klasicna kanarinca sad sam sklonio muzijaka neznam dali smiju dva glosta kanarinca da se pare ili moraju da se ukrstaju sa ovim klasicnim --koliko sam vidio obadvoje se bili jako aktivni ona je stalno lezala na jajima rjetko napustala gnjezdo kad su dosli tici on je hranio nju a ona njih dali da ih opet spojim ------hvala pozdrav
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptyuto ožu 25, 2008 2:16 pm

Rockstar je napisao/la:
ribana jaja ne , standardnu hranu plus jabuke salatu krastavac u zoo trgovini sam kupio ergänzung futters koji ima sve vitamine proteine rekli su da je to dovoljno inace zivim u minhenu i imam jos 4 klasicna kanarinca sad sam sklonio muzijaka neznam dali smiju dva glosta kanarinca da se pare ili moraju da se ukrstaju sa ovim klasicnim --koliko sam vidio obadvoje se bili jako aktivni ona je stalno lezala na jajima rjetko napustala gnjezdo kad su dosli tici on je hranio nju a ona njih dali da ih opet spojim ------hvala pozdrav

da li ti glosteri imaju kukmu ili frizuru na glavi.koje mi zovemo kapari.ako obadvoje imaju onda se ne smiju pariti.
treba im davati kuhana jaja svaki dan jer se ona lako prožvaču i pojedu,a kanarinka teško da uspije hraniti ptiće sa standardnom hranom koje treba puno oljuštiti.
može i kanarinac biti razlog,dok je on s njom ona je pre ljubomorna pa neće hrani ptice,
zato se kad kanarinka snese jaja mužijak odvoji od nje na mjesto gdje ga čuje a ne vidi.
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptyuto ožu 25, 2008 4:14 pm

ono sto sam ja nasao na njemackim stranama je da vode poreklo iz engleske i nemaju frckavu cubu vec kao frizuru glupo receno kao arnold svarcneger u terminatoru crnozeleni i malo bjeli dosta veci od ovih normalnih i jace pjevaju --- u zoo trgovini su rekli da u ovoj hrani vec ima jaja keksa meda itd ----sad sam kod glosta zenke stavio jednog narandjastog muzijaka ovog standardnog dali je to bila greska u genetici da su se parili dva ista glosta kanarinca sta da radim pozdrav hvala
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptyuto ožu 25, 2008 4:39 pm

nasao sam latinski naziv gloster corona
[Vrh] Go down
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptysri ožu 26, 2008 10:26 am

Pozdrav!
Gloster spada u kanarince stasa i tu kod nas u kontinentalnom dijelu Hrvatske vrlo je popularan i redovito viđen kanarinac na izložbama. Stvoren je i uzgojen 30 -setih godina 20 stoljeća. U uzgoju postoje dvije linije glostera - Gloster korona i gloster konsort i zato treba uvelike paziti kako te dve linije parimo.Ukoliko parimo korona x korona glostera dobivamo 25% mladih konsorta,50% korona i 25% mladih letarnih (smrtonosni faktor) što znači da u prosijeku izgubimo oko 1/4 mladunčadi.
Ukoliko parimo konsort x konsort dobivamo mlade sa širjom glavom , jačim tijelom , ali i s mogučim ishodom lumsa, kao i s mogučim procesom da se izgibi kukma - što opet nije ispravno parenje.
Stoga je jedino ispravno parenje Korona x konsort ili obrnuto pri čemu dobivamo zdrav podmladak koji čini 50% korona i 50% konsorta.
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptysri ožu 26, 2008 11:42 am

mnogo hvala za odgovore a to da sam stavio ovog narandjastog standardnog muzijaka kod glosta zenke opet nevalja jel da idem da nadjem negdje corona muzijaka ili sta da radim sta se desava u ovom slucaju ako ostanu zajedno ------------- i ovaj glosta muzijak se polomi u drugom volijeru on je sa jednom standardnom zutom zenkom ali samo trazi ovu svoju zenku -------------ima li neko dobar savjet sta da uradim----------hvala pozdrav
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptysri ožu 26, 2008 3:35 pm

Rockstar je napisao/la:
mnogo hvala za odgovore a to da sam stavio ovog narandjastog standardnog muzijaka kod glosta zenke opet nevalja jel da idem da nadjem negdje corona muzijaka ili sta da radim sta se desava u ovom slucaju ako ostanu zajedno ------------- i ovaj glosta muzijak se polomi u drugom volijeru on je sa jednom standardnom zutom zenkom ali samo trazi ovu svoju zenku -------------ima li neko dobar savjet sta da uradim----------hvala pozdrav

ili nađi drugog glostera ili je pari sa bilo kojim drugim
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptysri srp 09, 2008 8:11 pm

Glostere sam vidjala na izlozbama i zaista su prelijepi.Pitanje za poznavaoce ove vrste:da li je njihova pjesma toliko lijepa kao sto su i oni?Malo sam uspjela da cujem na izlozbama ali ne znam koliko im je pjesma intezivna i da li ih iko kupuje zbog pjesme ili samo zbog izgleda?
[Vrh] Go down
carduelis
Početnik
Početnik
carduelis


Male Broj postova : 10
Registration date : 08.10.2010

parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Emptypon lis 11, 2010 6:51 pm

Gloster kanarinac je ptica figure. ima gloster corona i gloster consort. gloster corona je onaj sa krunom na glavi corona=kruna. kad se uzgajaju glosteri obavezno mora da je jedan consort a drudi corona za perfektan rezultat ptice i krune,,dva consort mozes da uzgajas,ali nikad dvi krune.

:rockstar tvoj problem je 99% izhrana ,sa tom izhranom nista nema. jaja=protein,kuhana jaja je obavezno za sve kanarince kad se uzgaja,posto zenka odhanjuje mlade 60-80% jajima. nista nema bez jaja:p


pozzz
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/user/kanariemaster
Sponsored content





parenje glosta kanarinaca Empty
PostajNaslov: Re: parenje glosta kanarinaca   parenje glosta kanarinaca Empty

[Vrh] Go down
 
parenje glosta kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Razmnozavanje kanarinaca
» Mitarenje kanarinaca
» Prodaja kanarinaca...
» IZABEL mutacija kanarinaca

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: