Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Razmnozavanje kanarinaca

Go down 
+21
marko
abe NIS
stiglic from bosnia
Manche
saso78
BOŠKO
Marsel
žalacST
Ćira1
Rockstar
amani
seadriver
slaven-g
steva318
ACO
drazenxp
tićar
Ivan_Nish
paja patak
pile
trnar
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 21, 2008 5:02 pm

pozdrav svima TICAR MORAM da te pitam koliko je opasno dirati mlade sinoc je ovo jadno skoro ispalo iz gnijezda pa sam ga morao vratiti rukom a ova kanarinka me skoro napala pocela me udarati krilom po ruci par minuta kasnije se vratila u gnijezdo za sad su svi zivi koliko se smiju mladi gledati koliko se smije prilazit kavezu itd puno hvala pozdrav :lol!: :lol!: :lol!:
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 21, 2008 9:58 pm

ovako brate.......pitao si ticara(reci ce ti i on, ipak je iskusniji)............a i mene je savetovao isto Very Happy

moje malo iskustvo pokazuje da ti nista to odredjeno nema, jer sve je razlicito i zavisi od kanarinke !

nekoj pridjes na metar ona se plasi i bezi, a neku guras prstom iz gnezda i nece da ustane. bar je tako kod mene bilo. 2 kanarinke guram prstom iz gnezda, nece da se mrdnu.
a dve su bile plasljive, jer sam ja poprilicno njima dosadan, zato sto stalno nesto zavirujem i cackam ih. a to radim da bi stekao ta prva iskustva, jer stvarno mi je sve to prvi put da vidim.
te dve sto su pravile probleme u prvom krugu parenja i izvodjenja mladih, sada su neverovatno dobre, hrane mlade kao i prvi put veoma dobro, a i dobro leze na njima. samo sam ih u prvom krugu malo zaplasio pa nisu htele bas da leze na njima mnogo . Evil or Very Mad kad sam konj i dirao ih Evil or Very Mad

ne moze pile samo da ispadne iz gnezda skoro do 15 dana, do 10 bas ne moze da ispadne. tako nekako od oka cenim. mada se nikad nezna, ako su bredobri i dobro napreduju, brzo rastu, do 10 dana ne bi trebalo da prave probleme. a vec sa 15 dana sami izlaze, ne svi, uvek po neki iz gnezda, mada sam sada imao kod 2 zenke 7 mladih koji nisu izasli do19 dana, a neki su izlazili u prvom krugu i sada kod jedne sa 15 dana.

znachi sve je razlicito i individualno.

neke ptice mozes dirati stalno po ceo dan nece zenka biti uplasena, a neke ne smes nikada dirati u gnezdu, tacnije ne diraj gnezdo uopste. ako vidis da neka kanarinak bezi od tebe, a ti me ustaje iz gnezda, to je veliki problem, imao sam ga, ali napominjem sda u drugom krugu su ko zakovane na gnezdu, zato sto ih ne diram uopste.

ono sto ti savetujem, a ipak i ja ne mogu bas da ne uradim tako, jeste da prilazis sto manje njima . tako ce ih dobro hraniti i lezati na njima.
ja iduce godine ove koje znam kakve su lepo odvojim u prostoriji malo u stranu da im sto manje prilzaim, a ove druge "cackam" Very Happy bounce sta cu kad i u tim danima uzivam da ih vidim.
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 21, 2008 11:53 pm

--- :lol!: :lol!: :lol!: hvala ova moja se uopste ne plasi kad moram da im dam vodu i hranu ili da nesto promjenim u kavezu ona ne mice cak jednom dok je lezala na jajima malkice sam je pomilovao ona nista samo se sagne - santa -a sad kao da ne lezi na njima vec sjedi a mladi se vede jednom dupe drugom glava jel to normalno farao scratch scratch pozdrav laku noc
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 22, 2008 12:06 am

naipisi ponovo ovaj drugi deo posta. nisam bas razumeo
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 22, 2008 4:38 am

Rockstar je napisao/la:
--- :lol!: :lol!: :lol!: hvala ova moja se uopste ne plasi kad moram da im dam vodu i hranu ili da nesto promjenim u kavezu ona ne mice cak jednom dok je lezala na jajima malkice sam je pomilovao ona nista samo se sagne - santa -a sad kao da ne lezi na njima vec sjedi a mladi se vede jednom dupe drugom glava jel to normalno farao scratch scratch pozdrav laku noc

je sve je to normalno,ali ipk ne diraj,meni jedna prvu turu bila ko grom a drugu snijela jaja i neće leži,biće se ne osjeća sigurnom jer sam puno ćaćkao oko nje u prvoj turi,kad se ona digne pogledaj jesu li živi i zdravi a ako leži ne diraj,
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 22, 2008 8:01 pm

:lol!: :lol!: pozdrav kod mene umrlo ono 3 pile zadnje rodjeno izgleda da samo najaci prezive a kanarinka ne lezi nekako na njima vec kao da sjedi i siri krila po nekad veliki su i krecu se po gnijezdu sutra su 10 dana stari a kanarinka nekako cesto silazi sa gnijezda pa bude po 15 do 20 minuta setajuci se neznam jel to ok i mozeli da bude lose za mlade da im nije zima hvala svima pozdrav
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 22, 2008 9:17 pm

Rockstar je napisao/la:
:lol!: :lol!: pozdrav kod mene umrlo ono 3 pile zadnje rodjeno izgleda da samo najaci prezive a kanarinka ne lezi nekako na njima vec kao da sjedi i siri krila po nekad veliki su i krecu se po gnijezdu sutra su 10 dana stari a kanarinka nekako cesto silazi sa gnijezda pa bude po 15 do 20 minuta setajuci se neznam jel to ok i mozeli da bude lose za mlade da im nije zima hvala svima pozdrav

nakon 12 dana nemora više niti ležati na njima
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 22, 2008 9:47 pm

ja sam u jednoj knjizi procitao da vec poslew 10 dana ne mora vise da lezi na njima. iskreno mislim da ako je toplo i posle 8-9 dana je sve ok, ako ne lezi na njima mnogo.

to sto ona cesto ustaje, neka je, sve ce manje lezati na njima. samo im ti obezbedi 20 konstantnih stepeni u prostoriji i bice sve u redu veruj mi. tako sam i ja uradio. 20 stupnjeva, i sve ok.

to sto je 3.umro, to je nekako ovako kako ja tumacim... oni veci su fakticki i malo jaci, i uvek se vise izdignu kada zenka dodje, samim tim i vise hrane dobiju, a onaj mali je stalno sve manji, zato sto ovi dobro napreduju.

ja sam zato odlucio da iduce godine i u narednom periodu uvek nalezem kanarinku iskljucivo 5.dan.
tako bi i peto pile bilo ravnopravna konkurencija za opstanak.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyčet tra 24, 2008 3:33 pm

Danas je trebalo da izadje prvo ali nije!
Koliko najduze moze da kasni izleganje Question Question Question
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyčet tra 24, 2008 8:24 pm

ACO je napisao/la:
Danas je trebalo da izadje prvo ali nije!
Koliko najduze moze da kasni izleganje Question Question Question

2-3 dana,pa uzmi jaja pa provjeri jesu li uopće puna,
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypet tra 25, 2008 9:54 am

Ma cim ih uzmem osjetim da su laksa i unutra imaju neke crne mrlje! Smile
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypet tra 25, 2008 11:50 am

Ja sam dobio samo jednog mladog, i jaje je bilo skroz neprozirno, a sva ostala neplodna jaja su kad pogledam prema svjetlu bila ili sasušenog žumanjka u jednom kutu, ili se žumanjak mućkao.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypet tra 25, 2008 12:18 pm

Zadnji put sam gledao prije 2 dana da li su oplodjena!
Danas nisam ni prisao gnjezdu jer je zenka cijelo vrijeme unutra! Smile
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypet tra 25, 2008 2:11 pm

ACO je napisao/la:
Zadnji put sam gledao prije 2 dana da li su oplodjena!
Danas nisam ni prisao gnjezdu jer je zenka cijelo vrijeme unutra! Smile

digni je i pogledaj jaja na žarulju ako leži na njima 14 dana od zadnjeg jaja,i ako nisu skroz crna onda su najvjerovatnije uginuli u jaju,dešava se
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 28, 2008 3:11 pm

Jedno pitanje,do kad najkasnije mogu da se pare kanarinci? Znaci,krajni,kajni rok.
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: glosta   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 28, 2008 3:20 pm

:lol!: :lol!: pozdrav svima kod mene ova 2 pileta ziva za sad sve ok samo kako vidjeh danas ona se namjesta a on skace ne silazi pilad stara tek 15 dana sta da radim da stavim novo gnijezdo jel to normalno javite nesto po zdrav :lol!: :lol!: i koliko dugo da dajem kuvana jaja bounce bounce
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 28, 2008 3:47 pm

Steva sve zavisi kad si počeo sa parenjem, ja sam prošle godine išao sa zadnjim mladima u 8-9 mjesec pa mi se kanarinka nije izmitarila kako treba.

Sad imam jednog mladog, Embarassed Embarassed Crying or Very sad pripremam 1 kanarinku ponovo, a druga hrani mladog.

Ovako, ove godine stavljam ključ u radnju puno ranije, najdalje da mi zadnji mladi bude othranjen 15.08.
Tada ću okupiti ženke skupa, tako da izgube nagon i da pravilno obave mitarenje.

Rockstar sad bi idealno bilo da ti ženka zalegne na novo gnjezdo, a otac nastavi hraniti prve mlade.
Nadam se da će ti to tako uspjeti.

Ja mladima jaje dajem još mjesec dana od dana kad su počeli sami kljuckati hranu Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 28, 2008 4:19 pm

:lol!: :lol!: ok ali kad da stavim gnijezdo jel jos danas sutra kako to ide ovo mi je prvi put da mi se pare kanarinci sta ce biti sa ova 2 pileta jel hjih dalje hrani otac kako rekoh danas su stari 15 dana to nesto sve brzo ide kod njih ni ove nisu odhranili a vec -----------------------pozdrav hvala :lol!: :lol!:
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypon tra 28, 2008 5:41 pm

Rockstar je napisao/la:
:lol!: :lol!: ok ali kad da stavim gnijezdo jel jos danas sutra kako to ide ovo mi je prvi put da mi se pare kanarinci sta ce biti sa ova 2 pileta jel hjih dalje hrani otac kako rekoh danas su stari 15 dana to nesto sve brzo ide kod njih ni ove nisu odhranili a vec -----------------------pozdrav hvala :lol!: :lol!:

zbog tog ja vadim kanarinca,stavi mlade u novo gnjezdo i makni ih malo ijevo ili desno,ali malo a njoj ostavi njeno mjesto.
tek za 5 dana će ona snijeti prvo jaje a dotle će hraniti mlade a kasnije će mužijak.
[Vrh] Go down
Rockstar
Početnik
Početnik



Broj postova : 28
Registration date : 24.03.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 29, 2008 10:02 pm

:lol!: :lol!: pozdrav svima TICAR MOZDA SAM DOSADAN ALI MORAM DA PITAM JA SAM SAD STAVIO DRUGO GNIJEZDO ODMA DO OVOGA ALI OVO GDJE SU OVI RODJENI JE PRLJAVO JEL KAD MALE PREBACIM JELI DA TO OCISTIM NEMOGU TO OVAKO OSTAVITI STA DA RADIM afro afro
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 29, 2008 10:08 pm

Rockstar je napisao/la:
:lol!: :lol!: pozdrav svima TICAR MOZDA SAM DOSADAN ALI MORAM DA PITAM JA SAM SAD STAVIO DRUGO GNIJEZDO ODMA DO OVOGA ALI OVO GDJE SU OVI RODJENI JE PRLJAVO JEL KAD MALE PREBACIM JELI DA TO OCISTIM NEMOGU TO OVAKO OSTAVITI STA DA RADIM afro afro

možeš ti i njih ostaviti u tom gnijezdu ali moraš požuriti sa novim i dati materijal da izgradi novo,kad snese jaja izvadi mužijaka i mlade u druugu gajbu,i ostavi ga s njima 10 dana i nemoj ga vraćati kod kanarinke dok ne othrani druge mlade
jer pošto si početnik može biti problema.

iako se uči na svojim greškama bolje nemoj jer ih imaš malo.POZZ
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto tra 29, 2008 11:48 pm

moras da menjas gnezdo barem peti dan, jer se zesce uprlja, zavisno od broja mladih, sa 3 mlada mora da se menja barem 5.dan, sa cetiri mlada mora i cesce.
ali u pocetku nista ne diras, dok su bas mali, tak posle alkiranja i jos malo, tek posle nekih 10-12 dana. menjas gnezda.

P.S. najvise vodi racuna da gnezdo koje stavljas novo, bude iskljucivo iste boje kao ono sto sklanjas. ja sam napravio gresku pre neki dan, kod jedne zenke, umesto sivog stavim zeleno, gleda neko vreme, ali sam morao odmah da stavim cisto sivo, i odmah je prisla gnezdu. na srecu, odmah je shvatila da ej sve u redu i mladi sada imaju 16 dana, danas je jedan malisan izasao iz gnezda bounce ipak sam ga ja vratio tamo u gnezdo, pa mali je da zna sam Very Happy
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptypet svi 09, 2008 9:16 am

Ne trebaš ih vraćat Paja, 16. dan je dovoljno da on izađe u "beli svet" :lol: i da se čeliči Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptysub svi 10, 2008 12:22 am

hehe, ja ga vratim jednom, onda on izadje ponovo, i za njim svi Very Happy to im tako bude. sada su oni extra takodje, u letilici sa starijima.danas sam ih pustio u letilicu. i imam jos samo 2 u gnezdu kod mame 11 dana imaju, i jedna zenka tek treba da se upari, i kraj.sada 33 komada imam 9dosta za prvo iskustvo i prvu godinu uzgoja kanarinaca).
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Emptyuto svi 13, 2008 9:13 am

Dosta si ti toga nalegao za 1. sezonu, bogme si se potrudio. cheers

Ja imam samo jednog mladog kanarinca, i to mislim muškog.

Embarassed
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Sponsored content





Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 8 Empty

[Vrh] Go down
 
Razmnozavanje kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 8 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Mitarenje kanarinaca
» Prodaja kanarinaca...
» parenje glosta kanarinaca
» IZABEL mutacija kanarinaca
» Vasa najRadosnija situacija u odgoju kanarinaca............

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: