Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Razmnozavanje kanarinaca

Go down 
+21
marko
abe NIS
stiglic from bosnia
Manche
saso78
BOŠKO
Marsel
žalacST
Ćira1
Rockstar
amani
seadriver
slaven-g
steva318
ACO
drazenxp
tićar
Ivan_Nish
paja patak
pile
trnar
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptypet vel 22, 2008 4:00 pm

Hvala na savjetima.Ne znam ni sama sta da radim.Ako ne bude od njih nista uzet cu od nekoga kanarinca ili cu prestati sa pripremanjem zenki dok se ostali ne sjete da treba da se razmnozavaju.A mozda mi je bolje da ih ni ne uparim sada jer imam u planu kroz mjesec,dva kod kanarinki ubaciti stiglica pa bi mi sigurno teze prihvatile stiglica poslije kanarinca.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptypet vel 22, 2008 10:25 pm

pile je napisao/la:
Hvala na savjetima.Ne znam ni sama sta da radim.Ako ne bude od njih nista uzet cu od nekoga kanarinca ili cu prestati sa pripremanjem zenki dok se ostali ne sjete da treba da se razmnozavaju.A mozda mi je bolje da ih ni ne uparim sada jer imam u planu kroz mjesec,dva kod kanarinki ubaciti stiglica pa bi mi sigurno teze prihvatile stiglica poslije kanarinca.

na štiglića si trebala misliti prije jer on neće pariti a i ona mu neće dati ako se ne upoznaju malo tako da sad jedino možeš nastaviti sa kanarincima ali ako nisi stavljala kanarinca kod nje stavi grdelina kosd nje i nemoj da vide druge ptice pa ako što bude bude
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptypet vel 22, 2008 11:17 pm

E na to sam vec mislila stiglic je uz kanarinku kavez do kaveza vec 4 mjeseca.Sad sam ga sakrila samo improvizovanom pregradom i pripremam ga.I dalje se cuju ali ne vide.Ipak sam nesto naucila Smile
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub vel 23, 2008 1:20 am

tićar je napisao/la:
pile je napisao/la:
Moze li mala pomoc uzgajivaca?Vec 20-tak dana pripremam kanarince za parenje i zenke vec reaguju-cuce na precki,zabace glavu i zovu ali su muzjaci katastrofa.Potpuno su ne zainteresovani,pjevaju dok ne vide zenke ali cim ih ugledaju usute i nista kao da se nista ne desava-malo ih pogledaju pa se onda ciste,nesto kljucaju i to je sva reakcija.Ako se desi da ugledaju zenku dok cucne i zove ih oni se malo uznemire,pijuknu i gotovo.Dosla sam u situaciju da zenkama nemam sta da ubacim u kavez.To je sto se tice kanarinaca a da ne govorim o stiglicu ili zelentarki.Sve pripremam ali nemam dobru reakciju ni od 1 muzjaka.Sad se brinem ako se oni usile za parenje a one izgube nagon za koji mjesec-to ce biti stvarno da poludis.

nema veze što oni ne pjevaju kad vide ženke,neki pjevaju neki ne,stavi gnijezdo i materijal i za 2 dana stavi kanarinca kod nje i nemaš problem,one koji ne pjevaju zamjenit će drugi kanarinac koji pjeva,ako je ona spremna parit će on.

možeš misliti kako je meni,stavim bijelog kanarinca kod vrdunke i ona čučne on da če skočiti a ona se samo izmakne,krv su mi popili,
a tu će biti 100%bijelih baštarda.a nemogu dočekati

i ja ti zelim srecu da se sto pre upare, da vidimo bastarde, ali jos je bolje ako se to desi...
sto duze i vise cekas, bices zadovoljniji i srecniji kada se to desi. veruj mi

je li ima ko sliku belog bastarda?
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub vel 23, 2008 1:49 am

da li muzijake koje zelite da uparite sa zenkom, ostavljate zajedno 24 casa, znachi i nocu? sem ako ne pare na skok
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub vel 23, 2008 2:59 am

Ja koliko znam ostaju skupa 24 sata osim ako nisu previse agresivni jedno prema drugome.Tada se izvode svakakvi trikovi spajanja pa razdvajanja.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub vel 23, 2008 5:01 am

pile je napisao/la:
Ja koliko znam ostaju skupa 24 sata osim ako nisu previse agresivni jedno prema drugome.Tada se izvode svakakvi trikovi spajanja pa razdvajanja.
tako je pile ako se tuku onda se stavljaju na skok jer kanarinka čim vidi kanarinca čučne a kasnije ga tuče,a ako su mirni ja ih držim skupa dok ne snese 3 jaje jer mu kasnije ionako neda da je pari
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 1:19 pm

JAJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE cheers cheers Very Happy Very Happy :lol: :lol: afro
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptyuto vel 26, 2008 11:59 pm

EGG No.2
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 12:03 am

ČESTITAM! Basketball
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 1:41 am

ACO je napisao/la:
ČESTITAM! Basketball

jocolor Hvala prijatelju,samo molim boga da su oplodjena. Very Happy Smile king flower flower flower flower afro afro afro :lol!:
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 4:16 pm

Kod mene je bio slučaj kada snese 2 jajeta onda su neoplođena,a kada snese više onda su oplođena.
Ali to ne mora da znači. rabbit
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 6:10 pm

Danas nema jajeta,jeli moguce da posle drugog pravi pauzu ili samo nakokn prvog.
Pozdrav
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 10:58 pm

Vjerovatno su neoplođena! Neutral
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 1:34 am

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub ožu 01, 2008 2:07 am

e pa ljudi idemo dalje, sada nesto s cim se ralativno opet srecem prvi put.

drugi krug parenja....

kod 5 zenki mladi su se izveli 11.12.13.-02.
jenda zenka je krenula cupkati mlade, stavio sam joj jutu, da ne dira mlade.
da li je u redu pustiti je na parenje kada mladi imaju toliko dana?
da li ce biti problema sto su oni jos u gnezdu a nova jaja ce stici za koji dan?
da li ce se jaja polupati u gnezdu zbog guzve?

ako moze, molio bih za odgovore iskusnih sto pre. please
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub ožu 01, 2008 4:28 am

paja patak je napisao/la:
e pa ljudi idemo dalje, sada nesto s cim se ralativno opet srecem prvi put.

drugi krug parenja....

kod 5 zenki mladi su se izveli 11.12.13.-02.
jenda zenka je krenula cupkati mlade, stavio sam joj jutu, da ne dira mlade.
da li je u redu pustiti je na parenje kada mladi imaju toliko dana?
da li ce biti problema sto su oni jos u gnezdu a nova jaja ce stici za koji dan?
da li ce se jaja polupati u gnezdu zbog guzve?

ako moze, molio bih za odgovore iskusnih sto pre. please

pa maj...... mu.prvo se javi
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysub ožu 01, 2008 1:08 pm

Stvarno si mogao to pitanje postaviti malo ranije a ne kad vec zapocnes. Evo ti ponovljeni odgovor od prije a ti radi kako hoces. Kad mladi navrse petnaestak dana ti gnijezdo sa njima mozes maknuti negdje sa strane u krletki a na to mjesto postavis novo gnijezdo, ona ce uglavnom odmah poceti sa pripremama za novu turu ako je muzjak sa njom. Medjutim ako ti se ne zuri ne pocinju neke vrucine kao sto ovdje nije slucaj ti mozes sacekati da othrani mlade tj. da se mladi osamostale pa onda postavljati novo gnijezdo. Neophodno joj je kroz cijelo to razdoblje pojacati ishranu.
Da problem je, ali zenke imaju takav obicaj da pocnu cupati mlade jer se zele ponovo gnijezditi i to je normalna pojava, zato joj materijal za gnijezdo nemoj vaditi. Obicno se rjesava tako da se mlade stavlja u malu krletku odma do roditeljske pa ih roditelji na taj nacin hrane kroz resetke. Medjutim iz svog iskustva zelio bi ovdje napomenuti da hranjenje na takav nacin nije bas ucinkovito, zato bi trebalo imati nekakav otvor na roditeljskoj krletki, a kod mladih da su zice vise razmaknute nego inace ili parilicu kod koje su na pregradi veci razmaci od jednog cm. Ako imas vremena promatraj ptice i ako zenka nije preagresivna a mladi su nekoliko dana pred osamostaljivanjem ostavi ih zajedno. Inace mladi se osamostaljuju oko 28 dana, kad je i najkriticnije razdoblje i treba ih pratiti kako se snalaze kod trazenja hrane.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptypet ožu 07, 2008 1:46 pm

Znam da ovo nema veze sa temom ali imam jedno pitanje i da ne bih sad otvarao novu temu Rolling Eyes
kada sam jutros pogledao u kavez jednog kanarinca video sam pokriveno dno parijem affraid
Nije mi jasno zasto se sad mitari???Inace i dalje peva i normlano se skroz ponasa ali se mitari Shocked
U sobi je uvek temperatura i vlaznost ista,sta bi mogllo da ga natera na ovaj proces??? Question
[Vrh] Go down
amani
Početnik
Početnik
amani


Broj postova : 4
Registration date : 10.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptyned ožu 09, 2008 9:26 pm

Ivan_Nish je napisao/la:
Znam da ovo nema veze sa temom ali imam jedno pitanje i da ne bih sad otvarao novu temu Rolling Eyes
kada sam jutros pogledao u kavez jednog kanarinca video sam pokriveno dno parijem affraid
Nije mi jasno zasto se sad mitari???Inace i dalje peva i normlano se skroz ponasa ali se mitari Shocked
U sobi je uvek temperatura i vlaznost ista,sta bi mogllo da ga natera na ovaj proces??? Question

možda ti je bio na propuhu?

ili pak nakakav stres
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptyned ožu 09, 2008 11:16 pm

Ma nije sigurno ni jedno ni drugo,mada ko bi ga znao Neutral ali dobro sta mu sad mogu sem da ga pustim da se mitari i da mu ublazim to pojacanom vitaminskom hranom.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: pozzz   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri ožu 12, 2008 1:18 am

Zdravo drustvo,
nije me bilo neko vreme bio sam opravdano otsutan jer sam imao previse posla(radim i u javnom preduzecu i imam i privatni biznis).
kod mene stvari stoje ovako:
Mozaike sam upario -zenka lezi na dva jaja mislim da nisu oplodjena ali do subote necu ih baciti.Spremio sam drugu zenku,- odmorio i ponovo usilio muzjaka tako da prekjuce sam joj postavio gnijezdo ona ga je za jedan dan uredila a jucer sam joj pustio istog muzjaka.Mislim da je on jos mlad i neiskusan.Kako sam ih promatrao samo je juri skace na nju,mashe krilima, sa jednom reci muci se da je oplodi ali kao da ne zna,mislim da mu nedostaje iskustva.A pijevao je veoma jako i iz sveg srca.
U medju vremenu spremam par belog muzjaka i zute zenke lipokromce,sa njima necu zuriti,nek pucaju od siline pa cu ih pustiti.
Kupio sam cesljugara(10.5 eura)veoma je lijep- odlican je- spremam ga za 5og mijeseca (maja).
Za njega sam trazio zenku,to je islo malo teze nije period pogodan za to ali uspio sam naci "otpadak"zenku opal mozaicnu(trazio sam jednu,dobio dvije).
Mislim da je stara vec su je parili ne znam sa cime i ne znam sta cu sa njom.
Prilikom nabavke desio se skandal odnosno konflikt izmedu mene i jednog svercera iz Prilepa.Ona je imala prsten koji mu je izvadjen silom,(ne znam kako rezanje ili...)ali nogica joj bila povrijedjena,stajala je pet dana na jednoj nozi.Kad sam to video(drugog dana)-da mi je bio on tu ubio bih ga,javio sam mu se telefonu i nakon zzustre svadje,prijetnji da cu ga prijaviti svim mogucim organima progona i da cu mu ja rasturiti i pokvariti biznis(lani je prosvercao oko 20000 pileta u Grckoj) poslao mi gratis jos jednu zenku sa prstenom od lani 2007 izabelu mishastu.
Ona jedosla nepredvijena pa sada ne znam sta da radim -
nedoumici sam dali da cesljugaru cuvam i parim sa obe dvije(opalnu mozaik koja je stara i mozda se parila sa kanarincem ili sa izabelom mishastom.).
Druga varijanta je da uparim mozaik opal zenku sa lipokromnim mozaikom.
.
Sta biste vi meni sugerirali:
1.Ceslugar+opal mozaik zenka(stara vec parena ne znam sa cime.)
2.Ceslugar+izabela mishasta
3.Lipokromni mozaik+opal mozaik.
4.Jedino mogu naci bakarca za jednu od ove dvije melaninke.
Oprostite puno sam se raspricao samo molim Vas pomozite sa Vasim sugestijama,odabrao sam los termin za pocetak hobija,mislim da jos lutam jer sabirem ono sta ne valja,na jesen cu sve popraviti i oformiti kvalitetno jato.
Pozdrav svima
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri ožu 12, 2008 3:24 am

cacko konopishki je napisao/la:
2.Ceslugar+izabela "mishasta"

sta je ovo sto sam stavio pod navodnike u stvari?
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri ožu 12, 2008 9:53 am

paja patak je napisao/la:
cacko konopishki je napisao/la:
2.Ceslugar+izabela "mishasta"

sta je ovo sto sam stavio pod navodnike u stvari?
E kako sad ja da ti prevedem,- mi njih tako zovemo mishasta kao mish(mouse) mada meni vise lici na smedju boju -brown (kafeavu). What a Face
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Emptysri ožu 12, 2008 11:49 am

Kolega imaš li sliku od te "mišaste" kanarinke, baš zvuči zanimljivo boja?
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Sponsored content





Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Razmnozavanje kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 2 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Mitarenje kanarinaca
» Prodaja kanarinaca...
» parenje glosta kanarinaca
» IZABEL mutacija kanarinaca
» Vasa najRadosnija situacija u odgoju kanarinaca............

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: