Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Razmnozavanje kanarinaca

Go down 
+21
marko
abe NIS
stiglic from bosnia
Manche
saso78
BOŠKO
Marsel
žalacST
Ćira1
Rockstar
amani
seadriver
slaven-g
steva318
ACO
drazenxp
tićar
Ivan_Nish
paja patak
pile
trnar
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
Autor/icaPoruka
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyuto lip 03, 2008 8:13 pm

drazenxp je napisao/la:
Heh, teško je to reći..
po mom nekom mišljenju, vjerovatno bi gradili gnijezda, ali ne neka kvalitetna, tek toliko da služe svrsi.

Više neka polu-gnijezda, kako da kažem Wink

isto bi oni sebi tražili ravne površine,ne nekoj dasci ili podu.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyuto lip 10, 2008 8:15 am

Da, na ravnoj površini, npr. dasci napravili bi neku improvizaciju i ženka zalegne..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyuto lip 10, 2008 2:11 pm

A baš u nekom grmu nebi bili sposobni napraviti gnijedzo?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
BOŠKO
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 03.06.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyuto lip 10, 2008 4:00 pm

daj joj dosta materijala za gnjezdo,pa ćeš vidjet rezultat.Može ga sama napravit i to prilično kvalitetno
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypet lip 13, 2008 8:22 pm

Kanarinka se do danas odmarala 8 dana,bila je na usiljenoj hrani,
Stavio sam gnjezdo i materijal,nece ni da ga pogleda.Ponekad udze ,cucne i izadze iz gnjezda.tako je i proshli put uopste nije stavila nista u gnjezdo,snjela neoplodjeno jaje,nakon toga pustio sam muskog,i na kraju ispala sva 4 neoplodjena.
Jesam li preuranio,sad vise ne bih vadio gnjezdo - sta da radim?
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypet lip 13, 2008 9:23 pm

jesi

i ja sam imao isto takav problem, stalno neplodna jaja, a muskarci dobri. s tim da je moja kanarinka zavrtela gnezdo, ali prerano se zakmeti u njega, zalegne i nista od jaja, snela dva puta po 2, jednom ivse, ali nista od plodnosti.
predebela je bila, tako da legne odmah i nece da se upari kako treba.
nije se uaprila nazalost Sad
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypet lip 13, 2008 11:18 pm

Ako sam gnjezdo i materijal dao njoj danas oko podne i ako je mozda bilo prerano,(mozda jos nije dovoljno odmorna,usiljena) dali da izvadim gnjezdo.
Ili je sve gotovo,vec sam ukljucio kod nje instinkt za stvaranje jaja.
Ukratko mogu li sad vaditi gnjezdo?Pa da produzim sa usiljenjem jos koji dan?
Pitam Vas glupa pitanja pre nego se izglupiram na djelu.
Pozdrav.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 12:27 am

ja gnijezdo nikad ne vadim.nemoraš ni ti.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 12:38 am

ticar ali on ima frku sto ptica nije lepo usiljena i proces je malo otisao u out.
takodje radis pogresne stvari kao sto sam ja radio pre samo 3 ili 5 meseci i tako se prave greske.
ni ja nisam znao da li da ga izvadim ili ostavim ili ovo ili ono.

poslusaj ticara ne diraj gnezdo

ali ja bih te posavetovao drugacije. zasto paris pticu sada, kada ces imati mlade, ti mladi ti iduce godine nece biti spremni za razmnozavanje u sezoni kada trebaju.
mislim da je kasno za sve to u ovoj godini. a i ne ide ti nesto sa tom zenkom ko po loju, i zato odmori i nju i sebe.

da bi imala bar 10 meseci i da bi se parila ptiac negde u januaru-februaru, mora ti bit izlezena prethodne godine makar u martu.
ili kasnija turica od aprila.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 5:15 pm

paja patak je napisao/la:
ticar ali on ima frku sto ptica nije lepo usiljena i proces je malo otisao u out.
takodje radis pogresne stvari kao sto sam ja radio pre samo 3 ili 5 meseci i tako se prave greske.
ni ja nisam znao da li da ga izvadim ili ostavim ili ovo ili ono.

poslusaj ticara ne diraj gnezdo

ali ja bih te posavetovao drugacije. zasto paris pticu sada, kada ces imati mlade, ti mladi ti iduce godine nece biti spremni za razmnozavanje u sezoni kada trebaju.
mislim da je kasno za sve to u ovoj godini. a i ne ide ti nesto sa tom zenkom ko po loju, i zato odmori i nju i sebe.

da bi imala bar 10 meseci i da bi se parila ptiac negde u januaru-februaru, mora ti bit izlezena prethodne godine makar u martu.
ili kasnija turica od aprila.


LAZNA UZBUNA ,

Kakvo je samo lijepo gnezdo danas uredila za 3-4 sata.
Juce je bilo prerano,samo sam se bojao da mi ne uradi kao prosli put kada sam preuranio sa gnjezdom.
Ne slazem se da trebam prekinuti sad,kad joj je druga tura i je othranila samo dva mlada.
Ok hvala na savjetu ali mislim gurati do tri ture-razlicito gledamo kalendar.Od mladih nista ne bih zadrzao sve su za prodaju.
A izmedju tura dok ih odmaram sklanjam gnjezdo.
Pozdrav prijatelji.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 5:43 pm

ma kakvi kasno.ptice se po pravilu pare tek oko 5-og do 8 mjeseca.stavi ti nju pa nek se pari.to što ja parim u 2-om mjesecu ne znači da je sad kasno,sad je i najbolje vrijeme.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 7:05 pm

ok kako hocete, ipak su to vasa iskustva. mnei je problem tacnije kod svih slaujara, jer treba se dobro pripremiti za takmicenja na jesen i zimu.
svi cene pilice koji su se "rodili" u januraru najkasnije u februaru. martocski i aprilski postizu rezultate samo najbolji, jer je kraci period za skolovanje.


trnar, onda mozes pariti kad hoces, nisam znao da je od tebe to samo komercijala. ti onda mozes da rokas bas dosta na razmnozavanje.

mnei je drugacije, ne opterecujem se sa kolicinom ptica koju treba da proizvedem.
ove godine imam 33 malisana. za sledecu godinu cu pripremati 10 zenki X 2 gnezda (mlade nece bas sve mozda da se upare prvi put) i narednih godina necu mnogo imati, jer u mom gradu iako je veci od susednog krusevca mnogo, nema interesovanja za ptice jos uvek. ima jedan "komercijalista " kao trnar, samo za prodaju pravi ptice, jedan starigaji malinoe i lagano smanjuje mislim da je na 5 zenki. jedan matorac ima bojase, ali nema neke uspehe sa njima, kvalitet ja slab. jos jedan lik ima bojase, ali neznam sta ima od njih.
ostali ako neko ima nekoliko ptica to je samo po mozda 2-3 zenke, i nisu profesionalci.takvih ima mozda 4-5.
stiglice imaju dosta ali po nekoliko ptica samo. nekoliko ljudi to cak hvata jos uvek.
eto to ti je pticrstvo u mom gradu koji ima 150 000 ljudi.

a susedni krusevac ima preko 30 i vise ljudi koji cuvaju samo slavujare. vrlo malo malinoe i bojase, mozda ukupno 30. kod njih u krusevcu sam se i u drustvo uclanio.
dosta imaju lokere i divlje ptice. nije ovo tacno , to je koliko ja mislim da ih ima u krusevcu, moze ih biti samo jos vise, ali je grad manji od mog bar za 50 000 ljudi.

mozda i u kraljevu pocne interesovanje za pticama kroz par godina, to se nikad nezna.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub lip 14, 2008 9:17 pm

paja patak je napisao/la:
ok kako hocete, ipak su to vasa iskustva. mnei je problem tacnije kod svih slaujara, jer treba se dobro pripremiti za takmicenja na jesen i zimu.
svi cene pilice koji su se "rodili" u januraru najkasnije u februaru. martocski i aprilski postizu rezultate samo najbolji, jer je kraci period za skolovanje.


trnar, onda mozes pariti kad hoces, nisam znao da je od tebe to samo komercijala. ti onda mozes da rokas bas dosta na razmnozavanje.

mnei je drugacije, ne opterecujem se sa kolicinom ptica koju treba da proizvedem.
ove godine imam 33 malisana. za sledecu godinu cu pripremati 10 zenki X 2 gnezda (mlade nece bas sve mozda da se upare prvi put) i narednih godina necu mnogo imati, jer u mom gradu iako je veci od susednog krusevca mnogo, nema interesovanja za ptice jos uvek. ima jedan "komercijalista " kao trnar, samo za prodaju pravi ptice, jedan starigaji malinoe i lagano smanjuje mislim da je na 5 zenki. jedan matorac ima bojase, ali nema neke uspehe sa njima, kvalitet ja slab. jos jedan lik ima bojase, ali neznam sta ima od njih.
ostali ako neko ima nekoliko ptica to je samo po mozda 2-3 zenke, i nisu profesionalci.takvih ima mozda 4-5.
stiglice imaju dosta ali po nekoliko ptica samo. nekoliko ljudi to cak hvata jos uvek.
eto to ti je pticrstvo u mom gradu koji ima 150 000 ljudi.

a susedni krusevac ima preko 30 i vise ljudi koji cuvaju samo slavujare. vrlo malo malinoe i bojase, mozda ukupno 30. kod njih u krusevcu sam se i u drustvo uclanio.
dosta imaju lokere i divlje ptice. nije ovo tacno , to je koliko ja mislim da ih ima u krusevcu, moze ih biti samo jos vise, ali je grad manji od mog bar za 50 000 ljudi.

mozda i u kraljevu pocne interesovanje za pticama kroz par godina, to se nikad nezna.


KOChI MAJSTORE

Ja sada ulazim u sve ovo,koji bre komercijalista!Mnogi se lazno kriju iza toga da su ljubiteli i hobisti a ne komercijalisti.
Ja ti kazem imam dva para mozaika, a ti komercijalista ocrnio me ko crni dzavo.Sve sto imam hocu da prodam odnosno mopram se osloboditi Zbog prostora.Ako ih dam da sakupim pola novca koji sam ulagao je super.A vec do sada i ti znas da kod mene kao u kineze situacija.
Pa ti imash MASS PRODUCTION u odnosu na mene.Ja izveo 7 i komercijalista
Komercijalista No
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyned lip 15, 2008 1:29 am

sorry brate rendeer

zbunio si me sa tim sto hoces sve samo da ih prodas Very Happy ja zato pomislio da samo hoces proizvodnju.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyned lip 15, 2008 4:38 pm

paja patak je napisao/la:
sorry brate rendeer

zbunio si me sa tim sto hoces sve samo da ih prodas Very Happy ja zato pomislio da samo hoces proizvodnju.
cheers cheers cheers Smile Smile Smile Wink Wink Wink Wink Wink Wink
[Vrh] Go down
Ćira1
Početnik
Početnik



Broj postova : 10
Registration date : 10.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyned lip 15, 2008 7:29 pm

Pozdrav pajo od jednog pticara iz krusevca
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptyned lip 15, 2008 9:23 pm

paja patak je napisao/la:
sorry brate rendeer

zbunio si me sa tim sto hoces sve samo da ih prodas Very Happy ja zato pomislio da samo hoces proizvodnju.

OK- hajdemo iskreno.
U doglednom vremenu (za neke 2-3god.)nameravam komercijalizirati sve ovo,ali samo da i kad obezbedim uslove oko delovnog prostora.
Tacnije u planu je pet shop.Mozda je malo fix ideja ali pet shop- u pocetku samo za kanarince,papige- hrane i opremu.
Ducan mora ispunjavati da usklopu prostora za samu prodavaonicu ima i neki drugi deo gdje tokom godine mogu nesmetano u sanitarno odlicnim uslovima mogu gajiti kanarince.
Ali i tada kod mene ostaju par dva da uzivam i da ih promatram.Jer one komercijalne isto kao i da ih nemas.
Samo molim vas nikome ni reci o mojim planovima.
Pozdrav Pajo.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 2:02 am

aaaa trnar trnar. "cim sam te ugledao, odmah sam te video" Very Happy

ma salim se ja, ja sam pogrsno shvatio, ali zasto da ne, ideja je predobra, pa mora se nesto raditi uzivotu. samo napred. ali tako se ne radi to. ti imaj pet shop slobodno, ali ptice otkupljujes i prodajes, tako da slobodno ne moras da se forsiras sa pticama nesto puno. ja sam jutros u nedelju dao 3 komada jednom sto na pijaci kod mene prodaje, ima i pet shop. cena je po deset eura. to dam dao neke ptice sto mi nisu neke.

ponovo kazem ideja je predobra i samo napred
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 3:58 am

paja patak je napisao/la:
aaaa trnar trnar. "cim sam te ugledao, odmah sam te video" Very Happy

ma salim se ja, ja sam pogrsno shvatio, ali zasto da ne, ideja je predobra, pa mora se nesto raditi uzivotu. samo napred. ali tako se ne radi to. ti imaj pet shop slobodno, ali ptice otkupljujes i prodajes, tako da slobodno ne moras da se forsiras sa pticama nesto puno. ja sam jutros u nedelju dao 3 komada jednom sto na pijaci kod mene prodaje, ima i pet shop. cena je po deset eura. to dam dao neke ptice sto mi nisu neke.

ponovo kazem ideja je predobra i samo napred

samo 10 eura,kod nas su ženke 15 eura,a mužijaci 28 do 35 eura.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 6:22 am

nazalost.
slusaj, i ovde su zenke 15 eura, a muzijaci preko 30 eura mladi i preko 25 stari.
cena zavisi od gresaka koje kanarinac ima u pjevu. mladi sa greskama se ne kupuju nikada, a stari se kupuju zbog porekla i sa greskama.zato je ta cena samo 25 eura pa navise.mladi se ne prodaju dok se ne izskoluju, kasna jese i zima, tako da vec stize sledeca godina, pa su vec stare ptice skoro.
naravno dalje svaka ptica ima svoju cenu.

kada sam poceo kupovati ptice pre godinu dana, nisam znao gde da kupim, i kakve ptice da kupim. to neiskustvo je urodilo plodom onom ko mi je prodao ptice, naravno.
ja nisam dobio dobre ptice tako da sam sada te neke koje nisu dobre uklonio sa toplog obroka, bez cenkanja. to je nakupac koji prodaje zivotinje, tako da mi je bolje nego da mi stoje tolike ptice.
dalje... problem je sto u om gradu, nema interesovanja za kanarince i nema odgajivaca.(napominjem veoma smo mali gradic, samo 150 000 ljudi)
slavujare uz ostale ptice ima jedan odgajiva, i samo ja koji imam samo slavujare.

na sve to kada uzmes u obzir razliku u standardu izmedju boegorada i srbije, ili hrvatske i srbiji.... ovde je zaista lose i cene su daleko nize u svemu.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 5:31 pm

paja patak je napisao/la:
aaaa trnar trnar. "cim sam te ugledao, odmah sam te video" Very Happy

ma salim se ja, ja sam pogrsno shvatio, ali zasto da ne, ideja je predobra, pa mora se nesto raditi uzivotu. samo napred. ali tako se ne radi to. ti imaj pet shop slobodno, ali ptice otkupljujes i prodajes, tako da slobodno ne moras da se forsiras sa pticama nesto puno. ja sam jutros u nedelju dao 3 komada jednom sto na pijaci kod mene prodaje, ima i pet shop. cena je po deset eura. to dam dao neke ptice sto mi nisu neke.

ponovo kazem ideja je predobra i samo napred


Hvala.
ja samo gledam jedan od nacina da furam neki biznis, a u stvari i da zadovoljim svoju pasiju,koju sada ne mogu a proshirim jer sam u stanu anema uvjeta da se selim u neku kucu.
Pozdrav i malo smo OFF TOPIC ,SORRY
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 8:18 pm

pa što ljudi kod vas ne drže ptice kao ljubimce onako da ima jednog za pjesmu,a ne samo slavujari koji moraju pjevati dobro.nego onako samo da ga drži.kod nas svaka kuća ima neku pticu.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptypon lip 16, 2008 9:20 pm

tićar je napisao/la:
pa što ljudi kod vas ne drže ptice kao ljubimce onako da ima jednog za pjesmu,a ne samo slavujari koji moraju pjevati dobro.nego onako samo da ga drži.kod nas svaka kuća ima neku pticu.

BRAVO DIVIM VAM SE,tako kod nas je u Prilepu
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub srp 05, 2008 3:50 pm

Ljudi sta da radim sa jednom kanarinkom koje je ove godine dala 6 mladih iz 2 puta i necu vise da joj pustam muzijaka.Pre mesec dana sam joj izvadio mlade i gnezdo ali ona vec desetak dana lezi u dnu kaveza i svaki dan nosi po jedno jaje(imam ih vec desetak,narvno neplodnih)Kad god udjem kod nje zateknem je kako lezi u dnu kaveza na pesku.Jel to normalno ili nije?
Kad ce da joj prodje taj nagon za pravljenje gnezda i parenje?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Emptysub srp 05, 2008 4:45 pm

Ivan_Nish je napisao/la:
Ljudi sta da radim sa jednom kanarinkom koje je ove godine dala 6 mladih iz 2 puta i necu vise da joj pustam muzijaka.Pre mesec dana sam joj izvadio mlade i gnezdo ali ona vec desetak dana lezi u dnu kaveza i svaki dan nosi po jedno jaje(imam ih vec desetak,narvno neplodnih)Kad god udjem kod nje zateknem je kako lezi u dnu kaveza na pesku.Jel to normalno ili nije?
Kad ce da joj prodje taj nagon za pravljenje gnezda i parenje?

a ti samo vadi jaja.ali bilo bi bolje da joj daš gnijezdo.
ako je misliš zadržati za drugu god.to ti nije pametno raditi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Razmnozavanje kanarinaca   Razmnozavanje kanarinaca - Page 10 Empty

[Vrh] Go down
 
Razmnozavanje kanarinaca
[Vrh] 
Stranica 10 / 11.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Mitarenje kanarinaca
» Prodaja kanarinaca...
» parenje glosta kanarinaca
» IZABEL mutacija kanarinaca
» Vasa najRadosnija situacija u odgoju kanarinaca............

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: