Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Češljugari, štigleci

Go down 
+18
Milan PI
stiglic from bosnia
neno
Stiglan
saso78
Ćira1
Božo
Ivan_Nish
BOŠKO
MakaaY
paja patak
steva318
seadriver
ACO
pile
tićar
drazenxp
Marsel
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysub lip 07, 2008 12:46 am

BOŠKO je napisao/la:
Kod nas isključivo na boru,a vidim po forumima da na drugim mjestima na boru ne rade.

...baš upravo to i ja sam mislio da se isključivo radi na boru,
ali nije baš tako. Suspect

...a volio bi baš znati na kojim još drvećima prave gnijezda Neutral
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysub lip 07, 2008 8:49 pm

orah,kesten, maslina, amula,bajam,kostela.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyuto lip 10, 2008 1:58 am

Drazene kako mislis da stiglici polude od nervoze ako ne pare?Da li se naknadno onda smire ili znaju tugovati?
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyuto lip 10, 2008 8:12 am

Pozdrav Pile,

ne tuguju, nego su u 7. i 8. mjesec totalno nervozni, jer nisu se oslobodili nagona za parenjem.

Pjevaju ko ludi, svađaju se sa vlasnikom, sa drugim tićima, grizu žicu, neki šetaju u krug viseći po krovu krletke, i to vrlo brzo.. :lol:

Međutim, kako prođe 15.08. i polako dođe 9. mjesec, oni počinju mjenjati perje, i nagon se 100% izgubi i totalno se smire.

Iza nove godine počinju se opet po malo "kočoperiti", pogotovo ako su u toplom.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysri lip 11, 2008 2:39 am

Bas ti hvala na informacijama Drazene,vec sam se uplasila da mislis na onu "poznatu tugu"za zenkom kad stiglic moze i uginuti ali kazu da je to obicno na proljece u vrijeme parenja pa me je malo zabrinulo odkud sad nervoza ako se i ne upari jer je moj ovu sezonu preskocio.Pozdrav.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysri lip 11, 2008 6:23 am

sto da preskace? pusti ga malo vani da se upari on s nekom zenkom, ali mu reci samo da se vrati posle parenja. pirat
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyčet lip 12, 2008 1:55 am

Da se Lesi vrati kuci trebalo je 7 pasa na snimanju sumnjam da bi se mala ptica vratila Smile Zna li neko do kada se moze stiglic pustiti na parenje?Znam da je u prirodi to 5.mjesec ali da li je vec kasno u 6.ili 7.mjesecu?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyčet lip 12, 2008 1:23 pm

oni se u prirodi pare oko 3 put.znači 5-6-7 mjesec.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned lip 15, 2008 10:05 pm

Hvala tićar,nisam imala pojma ni da imaju 3 legla u prirodi po sezoni Embarassed Pozdrav.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptypet srp 25, 2008 8:41 pm

Kada štiglici imaju mlade Question
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysub srp 26, 2008 11:14 am

Cini mi se da upravo u ovo vrijeme mladi stiglici u prirodi izlijecu iz gnijezda jer ako uzmemo u obzir da su u maju prva parenja pa inkubacija pa othrana mladih moje misljenje da bi sad u julu prvi ovosezonski mladi trebali da vec lete,neka me neko ispravi ako nije tako.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned srp 27, 2008 6:13 pm

I ja sam mislio da je tako nesto ali nisam bio siguran.Hvala ti pile Very Happy
[Vrh] Go down
Ćira1
Početnik
Početnik



Broj postova : 10
Registration date : 10.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned srp 27, 2008 10:24 pm

Lete odavno, vidjao sam ih i od kraja juna
[Vrh] Go down
saso78
Početnik
Početnik
saso78


Broj postova : 7
Registration date : 30.04.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned srp 27, 2008 10:53 pm

Sada vec treta tura.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysri srp 30, 2008 10:40 am

U Splitu 1. lete već 20.06.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Stiglan
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 03.12.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptysri pro 03, 2008 2:37 am

Prodaje li neko stiglice koje su izlezene u kavezu?
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned pro 07, 2008 4:32 pm

Stiglan je napisao/la:
Prodaje li neko stiglice koje su izlezene u kavezu?
predstavi se odakle si. jer tako se jedan pravio naivan, a na kraju ispao naivan ja (iako ne prodajem i ne hvatam stiglice), samo zato sto sam dobar i hteo da pomognem.
napisi odakle si, ako si iz srbije................ nece nasesti niko, jer svi ovi pticari na forumima su moji prijatleji i svi znaju kako sam ja naje... bounce
[Vrh] Go down
neno
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 2
Age : 43
Lokacija : makarska
Registration date : 07.12.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned pro 07, 2008 9:25 pm

bok novi sam na ovom forumu al pratim vas vise od godinu dana,prosle god.sam imao uspjeha kod parenja kanarinaca al kod bastardiranja nisam uspio,jaja je bilo al nazalost prazna,grdelini su mi bili jednogodisnjaci pa je vjerojatno to bio uzrok,ove godine osim bastardi zelim probat grdelin+grdelin al vidim po vasim pricama da je to dosta teze jos ako su uhvaceni u divljini,ja to zelim probat i uspit jer zelim imat svoje grdeline a ne hvatat ih i uzimat iz divljine pa bih zelio vase misljenje da li probam sa svojom grdelinkom iz divljine,već je druga godina kod mene i pitoma je il da kupim kod uzgajivaća već izležene u kavezu pa s njima dalje
[Vrh] Go down
stiglic from bosnia
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 23.03.2009

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: stiglici   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptypon oľu 23, 2009 11:54 pm

lijep pozdrav svima,ja takodjer imam stiglice,i vec duze vrijeme razmisljam o necemu pa sam googlao i ajde da pitam vas,znam da zenka lezi na jajima 12-14-tak dana eh sad me zanima kolika je tempertura jaja kada ona lezi na njima,i kad se jaja hlade tj.kada ustaje sa jaja i koliko dugo bude van gnijezda :?:tacnije zanima me proces inkubacije jaja Question
[Vrh] Go down
Milan PI
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 16
Age : 48
Lokacija : Pirot
Registration date : 29.10.2008

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyuto oľu 24, 2009 1:33 pm

Temperatura jaja je oko 38-40 stepeni, ustaje sa njih samo da jede i da pije a za to vreme jaja se ne mogu ohladiti, hladi ih samo kad ih blaši odnosno kad se okupa pa legne na njih. Nisam se baš bavio obvomproblematikom ali to je moje mišljenje
[Vrh] Go down
http://pticefauneevrope.forumotion.com
marko
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 10
Age : 45
Lokacija : vinkovci
Registration date : 28.04.2009

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptypet stu 13, 2009 10:05 am

ja bih htio kupiti štiglića, gdje se to može i po kojoj cijeni, i ima li u slavoniji skoro kakva izložba ptica i gdje?
[Vrh] Go down
dusan_devil
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 10.02.2011

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyčet vel 10, 2011 1:59 pm

tićar je napisao/la:
drazenxp je napisao/la:
U jednog poznanika, starog splitskog tićara, iz njegovog uzgoja.

Dao mi ga za 400 kn, inače ne prodaje ispod 500.

Ne znam kako kod drugih idu te cjene..

jednog mi donila dica iz kvarta skroz malog,bice ispa iz gnijezda,jednog dobio od prijatelja,mislim dobio,skoro sam mu ga oteo,i još dva su moja,kod mene se izlegli,
neznam u hrvatskoj kako se cene ptice sa albinizmom tj belogrli ili belobradi stiglici !? ovde vidim siromasne tekstove ali valjda i tako treba !?? ipak ja imam 35 godina i chuvam te divne ptice od mojih 7-8 , zelim kontakt sa kolegama iz hrvatske makar ovako jel iz mojih prethodnih godina iskustva sam zapazio da su moram priznati bolji majstori za bastardiranje...uros pavic legenda ! kad sam ja pocunjao hrvati su uveliko uparivali divlje x divlje Smile , stiglic x anifla i slicno !! pozzzz....
[Vrh] Go down
dusan_devil
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 10.02.2011

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyčet vel 10, 2011 2:10 pm

pile je napisao/la:
Ptice su jako lijepe ali na ovoj drugoj slici stiglic kao da nema dobru masku a mozda je to zbog svjetla ili nesto-ne znam nagadjam.
dok sam bio pocetnik voleo sam krupne ptice sa jakom izrazenom maskom sada volim nase balkanske sitne sa vecim kljunom jer su uvek najbolje zbog pesme i bastardiranja Smile
[Vrh] Go down
Damir001
Početnik
Početnik
Damir001


Broj postova : 3
Registration date : 27.02.2011

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyned vel 27, 2011 5:01 am

sledece godine ako nadjem tj. kupim nekog dobrog stiglica...probao bih da ga ukrstim sa kanarinkom...a kanarince izvodim i prodajem 1500 din muzijak ,1000 din zenka ,
[Vrh] Go down
Ptičar11
Početnik
Početnik
Ptičar11


Male Broj postova : 1
Lokacija : Split
Registration date : 02.05.2011

Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Emptyuto svi 03, 2011 12:01 am

Pozdrav !!

Ja sam novi i evo od nedavno se bavim pticama!!

Sad imam 3 grdelina....samo jel mi mozete rec kako se raspoznaje sta je musko a sta je zensko ??
[Vrh] Go down
Sponsored content





Češljugari, štigleci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Češljugari, štigleci
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: