Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Češljugari, štigleci

Go down 
+18
Milan PI
stiglic from bosnia
neno
Stiglan
saso78
Ćira1
Božo
Ivan_Nish
BOŠKO
MakaaY
paja patak
steva318
seadriver
ACO
pile
tićar
drazenxp
Marsel
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypet oľu 07, 2008 8:04 pm

Aman ljudi ,moji stiglici nece da jedu jajcanu hranu!Malo probrljave i nista.Kako da ih nateram?
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypet oľu 07, 2008 9:40 pm

Ako su mladi to nije ništa neuobičajeno Smile
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri oľu 19, 2008 7:11 pm

Ticar, evo oni su jos uvijek skupa u krletci i tako ce biti do 1.4. Dajem im maslacak svaki dan, crve su mi poceli jesti sto je dobro, cim crve stavim u krletku nestanu za cas. Kapam im u vodu vitamin e, jedino su mi malo slabi sa jajcanom hranom, nece bas da je jedu, ali pokusacu i sa kuhanim jajem. Nekakvu veliku razliku u ponasanju od prije mjesec dana i ne primjecujem, ali vise manje se slazu i ne iskazuju agresivnost jedno prema drugom.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri oľu 19, 2008 10:03 pm

seadriver je napisao/la:
Ticar, evo oni su jos uvijek skupa u krletci i tako ce biti do 1.4. Dajem im maslacak svaki dan, crve su mi poceli jesti sto je dobro, cim crve stavim u krletku nestanu za cas. Kapam im u vodu vitamin e, jedino su mi malo slabi sa jajcanom hranom, nece bas da je jedu, ali pokusacu i sa kuhanim jajem. Nekakvu veliku razliku u ponasanju od prije mjesec dana i ne primjecujem, ali vise manje se slazu i ne iskazuju agresivnost jedno prema drugom.

kupi fertivit,on je baš za parenje,i kuhaj im jaja,
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypon tra 14, 2008 6:19 pm

Danas sam joj stavio gnijezdo ali ne daje neke znakove kao da je pretjerano zainteresirana, muzjak je odvojen pregradom i pjevusi tu i tamo, najvise kroz jutro ali ne bas puno. Dajem im svaki dan maslacak, dobivaju i kuhana jaja, povremeno crve, vitamin e. Ne mislim ih spajati prije 5 mjeseca, ali sad me zanima da li je za neko parenje jos prerano za njih pa bi tek kasnije do pocetka svibnja muzjak trebao doci u pravi spirit a zenka se zainteresirati za parenje ili bi moglo biti nesto drugo u pitanju?
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypon tra 14, 2008 9:30 pm

Moj ti je savjet da čekaš, a vidit ćemo šta će ostali reć.

Vidin po Splitu zelenduri i žutarice već rade gnizda, a grdelini i konopljari se tek vraćaju.

Zbog hladnog prolića sve kasni ove godine.

Za misec dana će to krenit, triba bit strpljiv i čekat Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyuto tra 15, 2008 4:34 pm

Drazene u kojoj je fazi tvoj grdelin, pjevusi li sta?
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyuto tra 15, 2008 8:47 pm

Je, pjeva žestoko, glasno i kljun mu je pobjelio već.
Pario bi on sigurno, ali neka ga još, dok vidim šta će bit sa ovom turom, gdje su 2 ženke parili kanarinac i faganel.

Posudit ću ga jednom tićaru u kojeg imam 100% povjerenja, radi u Zoo hobiju na Pjaci.
On će pokušat baštarde, pa ću ja sa grdelinom provat početkom 6. miseca, možda i ranije Wink

Sad me malo privlače baštardi faganeli, jer mi je njihova pisma zakon.
Ali pokušat ću i s grdelinom kasnije, naravno
Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri tra 16, 2008 3:11 am

drazenxp je napisao/la:
Je, pjeva žestoko, glasno i kljun mu je pobjelio već.
Pario bi on sigurno, ali neka ga još, dok vidim šta će bit sa ovom turom, gdje su 2 ženke parili kanarinac i faganel.

Posudit ću ga jednom tićaru u kojeg imam 100% povjerenja, radi u Zoo hobiju na Pjaci.
On će pokušat baštarde, pa ću ja sa grdelinom provat početkom 6. miseca, možda i ranije Wink

Sad me malo privlače baštardi faganeli, jer mi je njihova pisma zakon.
Ali pokušat ću i s grdelinom kasnije, naravno
Cool

nemoj davati grdelina jer kad ga vrati neće titi tvoju kanarinku jer su to ptice koje se drže jedne ženke svaku sezonu.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri tra 16, 2008 3:18 am

seadriver je napisao/la:
Danas sam joj stavio gnijezdo ali ne daje neke znakove kao da je pretjerano zainteresirana, muzjak je odvojen pregradom i pjevusi tu i tamo, najvise kroz jutro ali ne bas puno. Dajem im svaki dan maslacak, dobivaju i kuhana jaja, povremeno crve, vitamin e. Ne mislim ih spajati prije 5 mjeseca, ali sad me zanima da li je za neko parenje jos prerano za njih pa bi tek kasnije do pocetka svibnja muzjak trebao doci u pravi spirit a zenka se zainteresirati za parenje ili bi moglo biti nesto drugo u pitanju?

tebi je najbitnije da ženka bude spremna,znači na nju moraš potrošiti malo živaca,a grdelin će sam doći na svoje.
ako vidiš da su počeli spuštati krila ispod repa onda možda i bude nešto,
stavi ih malo skupa dan dva pa ih odvoji pa tako stalno.to se zove spajanje ptica,jer oni moraju falit jedan drugom
to je malo zafrkano ali što se mora se mora.

isto ka u divljini ona njemu biži a on je mora vatati pa malo bude s njim pa opet biži,dokle god ona nije spremna za parenje
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri tra 16, 2008 10:15 am

Onda ću prvo pustit grdelina na svoju kanarinku, pa ga posudit tom čoviku, pa ako mu uspije uspije.

Tako se i kanarinke prave važne, pa svaka na kraju popusti Basketball

Daji ti grdelinki jajčane smjese, otvorit će se ventili viruj mi kad natekne doli bom
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
MakaaY
Početnik
Početnik
MakaaY


Male Broj postova : 2
Age : 45
Lokacija : Novi Sad
Registration date : 26.04.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysub tra 26, 2008 10:39 pm

Pozdrav svim ljubiteljima ptica,
prvi put pisem, iako sam kao gost prisutan na vasem forumu vec neko vreme. Mislim da su komentari dosta dobri, vidi se da ima ljudi koji dosta poznaju ovu temu, sto je dobro. Samo uz razmenu nasih znanja i iskustava mozemo nasim pticama pruziti maksimum, a one ce nam uzvratiti pesmom, bojom, mladima.... Zanima me da li neko od vas izvodi divlje ptice? Ne mislim na ukrstanje sa kanarincima, vec na klasicno stiglic(m) X stiglic(z). Hvala unapred.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypon tra 28, 2008 8:59 am

Dobrodošao MakaaY!

Mislim da Seadriver ove godine pokušava dobiti čiste mlade štigliće, a to nije lako.

Baš bi volio da uspije kolegi, vidjet ćemo..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
MakaaY
Početnik
Početnik
MakaaY


Male Broj postova : 2
Age : 45
Lokacija : Novi Sad
Registration date : 26.04.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypon tra 28, 2008 9:45 pm

drazenxp je napisao/la:
Dobrodošao MakaaY!

Mislim da Seadriver ove godine pokušava dobiti čiste mlade štigliće, a to nije lako.

Baš bi volio da uspije kolegi, vidjet ćemo..

Hvala, drazenxp!
Zelimo mu srecu... bounce bounce
Meni je to prava stvar, i predstavlja vrhunac u uzgajanju ptica. Da ne potcenjujem ljubitelje kanarinaca, ali izvesti mlade od divljih ptica je ipak veliki podvig. Planiram da se okrenem samo "divljacima", pa cu videti kako meni ide!
Zivi bili automobili... cheers
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri svi 07, 2008 12:17 am

Evo pokusavam, prije par dana sam ih spojio medjutim ne djeluju mi bas zainteresirano ni za parenje ni za gnijezdo. Oni se slazu ok, dobivaju svu potrebnu hranu medjutim za sada jos nista. Od materijala imaju pamuk i jutu koju cupaju ali ne nose je u gnijezdo vec samo bacaju na pod krletke. Imam osjecaj kao da im jos nije vrijeme, kao da se nisu dovoljno usilili ni on ni ona.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri svi 07, 2008 11:48 am

evo ja jučer saznao od starih tičara zašto mladi grdelini krepavaju ako ih hrani kanarinka,mladim grdelinima grdelinka sa svojom slinom daje određena antitjela koja kanarinka nema,tako da tičari ostavljaju mlade sa grdelinkom bar 6 dana i onda ih prebace kod kanarinke.
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptysri svi 07, 2008 2:12 pm

Danas sam divljini vidio 2 štigleca, e da ste samo vidjeli kakve krvavo crvene maske su imali i lijepa žuta krila... baš bi ih htio imati... Very Happy
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyčet svi 08, 2008 11:38 pm

Postoji li jos nesto sto bi vrijedilo pokusati, potaknuti ih jos vise na parenje u ovoj mojoj situaciji ili samo cekati i dalje?
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptypet svi 09, 2008 8:57 am

Imaj na umu da u Splitu u prirodi PRVI mladi grdelini žutokljunci počmu letit tek oko 20.06., znači izlegu se oko 05.06., znači ženka u prirodi legne u gnizdo oko 20.05.


Tako da se ne brineš jer ti ni slučajno nije kasno, nemoj da te muče strahovi.

Pokrenit će se njima bio sat, tići iz prirode imaju taj mehanizam u sebi točan, nije kao kod kanarinaca bilo kad.

Samo "tovi" :lol: ženku jajnom smjesom, a oboje pojačanom mješancom, nigerom i dosta zelenila.

Mora nešto bit jer grdelini su najžešće tice koje ako ne pare polude od nervoze u 8. misec prije mjenjanja perja.

Marsel nije ti to čudo da si ih poželio, jer su prekrasni i prekrasno pjevaju Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyuto lip 03, 2008 2:17 pm

Pozdrav!!
Zanima me dal su rezultati u uzgoju Češljugara bolju ako se uzgajaju u krletkama parilicama ili u volijeri u potpuno prirodnom ambijentu?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
BOŠKO
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 03.06.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyuto lip 03, 2008 3:28 pm

Idealno bi bilo u parilicama od najmanje 120x60x60.Volijera mi se nije nešto pokazala,jer onda nemam kontrolu,a i skoro nemoguče je prstenovati ptice.U principu dvogodišnji parovi,iako nije pravilo.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyčet lip 05, 2008 1:34 pm

Izvinjavam se sto ometam temu ali imam jedan problem sa stiglicem silent
Imam ga godinu dana,ali je u poslednjih mesec dana izgubio boju,nekako je potamneo izgubio je one lepe jarke boje pale
Drzim ga na terasi gde je ujutro sunce a od podneva je hladovina.Dajem mu raznovrsnu hranu,zelenilo,voce i sve ostalo ali on ne vraca boju No
Sta bi moglo to da bude???
Sta preporucujete da radim sa njim???
[Vrh] Go down
BOŠKO
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 03.06.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyčet lip 05, 2008 4:33 pm

obično potamne pred mitarenje
[Vrh] Go down
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyčet lip 05, 2008 10:27 pm

Pozdrav !!!

na kojem drveću najčešće štiglici prave gnijezda ?
[Vrh] Go down
BOŠKO
Početnik
Početnik



Broj postova : 6
Lokacija : DUBROVNIK
Registration date : 03.06.2008

Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Emptyčet lip 05, 2008 10:44 pm

Kod nas isključivo na boru,a vidim po forumima da na drugim mjestima na boru ne rade.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Češljugari, štigleci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Češljugari, štigleci
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: