Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Češljugari, štigleci

Go down 
+18
Milan PI
stiglic from bosnia
neno
Stiglan
saso78
Ćira1
Božo
Ivan_Nish
BOŠKO
MakaaY
paja patak
steva318
seadriver
ACO
pile
tićar
drazenxp
Marsel
22 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyčet vel 14, 2008 7:17 pm

Gdje ste nabavili svoje štiglece? Kako se kreću cijene?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyčet vel 14, 2008 8:09 pm

U jednog poznanika, starog splitskog tićara, iz njegovog uzgoja.

Dao mi ga za 400 kn, inače ne prodaje ispod 500.

Ne znam kako kod drugih idu te cjene..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptypet vel 15, 2008 5:32 am

drazenxp je napisao/la:
U jednog poznanika, starog splitskog tićara, iz njegovog uzgoja.

Dao mi ga za 400 kn, inače ne prodaje ispod 500.

Ne znam kako kod drugih idu te cjene..

jednog mi donila dica iz kvarta skroz malog,bice ispa iz gnijezda,jednog dobio od prijatelja,mislim dobio,skoro sam mu ga oteo,i još dva su moja,kod mene se izlegli,
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptypet vel 15, 2008 11:19 am

Ja sam svog dobila na poklon Smile
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyned vel 17, 2008 10:59 am

Blago tebi! Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyned vel 17, 2008 5:28 pm

drazenxp je napisao/la:
Blago tebi! Cool
Very Happy
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysub vel 23, 2008 11:59 pm

tićar je napisao/la:
drazenxp je napisao/la:
U jednog poznanika, starog splitskog tićara, iz njegovog uzgoja.

Dao mi ga za 400 kn, inače ne prodaje ispod 500.

Ne znam kako kod drugih idu te cjene..

jednog mi donila dica iz kvarta skroz malog,bice ispa iz gnijezda,jednog dobio od prijatelja,mislim dobio,skoro sam mu ga oteo,i još dva su moja,kod mene se izlegli,
Kako si ih upario pošto i ja to isto planiram?
Da li su potrebni neki posebni uslovi
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyned vel 24, 2008 2:47 am

ACO je napisao/la:
tićar je napisao/la:
drazenxp je napisao/la:
U jednog poznanika, starog splitskog tićara, iz njegovog uzgoja.

Dao mi ga za 400 kn, inače ne prodaje ispod 500.

Ne znam kako kod drugih idu te cjene..

jednog mi donila dica iz kvarta skroz malog,bice ispa iz gnijezda,jednog dobio od prijatelja,mislim dobio,skoro sam mu ga oteo,i još dva su moja,kod mene se izlegli,
Kako si ih upario pošto i ja to isto planiram?
Da li su potrebni neki posebni uslovi

ako su divlji onda moraš imati vanjsku volijeru bez zidova samo okvir i žica i žive grane,
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyned vel 24, 2008 8:53 pm

Osobno poznajem uzgajivaca koji je uspio dobiti mlade sa divljim grdelinima i to u parilici za kanarince, medjutim to nije bas tako jednostavno. U tom bi slucaju bilo dobro imati dvogodisnje ptice. Tko ima nekakvo predznanje o uzgoju gotovo ce bez problema uzgojiti kanarince, ali tesko grdeline, potrebno je jako puno ljubavi, truda, a naravno i srece da se dobiju njihovi mladi. Puno je stvari koje treba napraviti i puno toga sto im treba omoguciti da bi par uspjesno podigao mlade, narocito ako se radi o divljim pticama.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyuto vel 26, 2008 11:38 pm

Kako se ovdje ubacuje slika?Želim ja da okačim slike svojih štiglica. bounce
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyuto vel 26, 2008 11:54 pm

Help me Very Happy


Zadnja promjena: ACO; čet srp 31, 2008 2:09 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri vel 27, 2008 12:23 am

Uradi upload slika na photobucket ili imageshack,a zatim dobijene linkove slika postavi na forum.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri vel 27, 2008 12:42 am

[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptypet vel 29, 2008 10:37 pm

Češljugari, štigleci 1

Češljugari, štigleci 2

Češljugari, štigleci 3

Češljugari, štigleci 4

ovo su moje ptice!!! je li vam se svidjaju Smile
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysub oľu 01, 2008 12:17 am

Ptice su jako lijepe ali na ovoj drugoj slici stiglic kao da nema dobru masku a mozda je to zbog svjetla ili nesto-ne znam nagadjam.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysub oľu 01, 2008 4:34 am

pile je napisao/la:
Ptice su jako lijepe ali na ovoj drugoj slici stiglic kao da nema dobru masku a mozda je to zbog svjetla ili nesto-ne znam nagadjam.

zašto ne bi bila dobra,kod nas ode svaki drugi ima naranđastu masku ali ovaj predzadnji je predivan,

pile moram slikati svog grdelina koji pari izblizu on ima skroz naranđastu kapu.iako dobiva svašta za jesti,
zapamti da na svakom području u jednom gradu su različiti grdelini,npr kod mene ima jedno mjesto di su svi mali
a ružni bože sačuvaj,svi, a samo kilometar dalje su lipi i veliki.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysub oľu 01, 2008 3:06 pm

Ne znam,ja sam slikala svog pa su mi rekli da je izgubio crvenilo maske i da treba da se potrudim da to vratim raznim zelenilom.Srecom primjetim da stvarno vraca crvenilo jer se mitari a ja ga tusim svacim-od mrkve do zelene salate. Smile
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysub oľu 01, 2008 9:30 pm

pile je napisao/la:
Ptice su jako lijepe ali na ovoj drugoj slici stiglic kao da nema dobru masku a mozda je to zbog s!vjetla ili nesto-ne znam nagadjam.
Upravu si imao je jaču boju ali je vremenom izbljedila!
Bila je skroz žuta pa se sada lagano vraća u normalu Smile
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptypon oľu 03, 2008 10:43 pm

Ticar mozes li mi reci nesto malo vise o tome kako ti pripremas par grdelin*grdelin za uzgoj, koju hranu im dajes, pocinjes li vec sa crvicima tj. zivom hranom kako bi se privikli i kako se muzjak ponasa dok je sa zenkom u krletci? Da li sto je spremniji pjeva sve cesce, hrane li se medjusobno kao dobar pokazatelj da bi se mogli uskoro pariti?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyuto oľu 04, 2008 4:56 am

seadriver je napisao/la:
Ticar mozes li mi reci nesto malo vise o tome kako ti pripremas par grdelin*grdelin za uzgoj, koju hranu im dajes, pocinjes li vec sa crvicima tj. zivom hranom kako bi se privikli i kako se muzjak ponasa dok je sa zenkom u krletci? Da li sto je spremniji pjeva sve cesce, hrane li se medjusobno kao dobar pokazatelj da bi se mogli uskoro pariti?

prvo mi napiši jeli ženka divlja ili nije,koliko je stara,jeli strašljiva,počupana,u kolikoj je gajbi,kako se ponaša,to su
sve važni čimbenici,pa ču ti sve reći za dalje
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptyuto oľu 04, 2008 9:02 pm

Zenka je zajedno sa muzjakom u parilici za kanarince dimenzija 60*30*40 kamufliranoj sa 3 strane, otvorenoj samo sa prednje. Nabavio sam je prstenovanu prije mjesec dana, iz lanjskog je legla i nije pocerupana. U pocetku je bila vise preplasena, sad primjecujem kako se polako privikava i smiruje iako kad se priblizim krletci pokusava zajedno sa muzjakom koji prati ponekad njezino ponasanje pobjeci iz nje te oboje spavaju na gornjoj grani u krletci, valjda se tako osjecaju sigurnije.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri oľu 05, 2008 4:46 am

seadriver je napisao/la:
Zenka je zajedno sa muzjakom u parilici za kanarince dimenzija 60*30*40 kamufliranoj sa 3 strane, otvorenoj samo sa prednje. Nabavio sam je prstenovanu prije mjesec dana, iz lanjskog je legla i nije pocerupana. U pocetku je bila vise preplasena, sad primjecujem kako se polako privikava i smiruje iako kad se priblizim krletci pokusava zajedno sa muzjakom koji prati ponekad njezino ponasanje pobjeci iz nje te oboje spavaju na gornjoj grani u krletci, valjda se tako osjecaju sigurnije.


ostavi ih skupa do kraja 3 miseca,nabavi umjetnog lišća i stavi na mjesto gdje će biti gnijezdo,napravi tako da kad
staviš gnijezdo da lišće prelazi malo preko ruba,davati im radića,crvi brašnara,i vani nađi nekih biljkica koje vidiš da jedu ptice,kuhaj im jaja,mrkve ....svega,i naravno vitamina e,ima ga u fertivitu i previše,3 grama na litru vode.
pitaj toga di si kupio ženku jeli uzležena u gajbi jer ako nije teško da će se pariti u tako malom prostoru.

kad ih odvojiš na kraju 3 miseca stavi ih da se gledaju,jedno do drugog i tu i tamo stavi im pregradu da se ne vide
jer tu češ viditi njihovu reakciju jeli se zovu i traže,
tako ih ostaviš do 5 mjeseca i onda ih staviš opet skupa,ali njoj 15 dana prije staviš gnijezdo.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri oľu 05, 2008 7:12 pm

Znaci na pocetku cetvrtog mjeseca stavim im pregradu, njoj 15.4 gnijezdo i opet zajedno pocetkom petog miseca ok pokusacu tako. E sad imam jedan problem, imam crvi brasnara, dajem im kostrica i jajcanu hranu za grdeline, medjutim oni crve nece niti da vide a slabo gotovo nikako ne jedu jajcanu hranu, sta da radim? Treba li u takvoj situaciji forsirati takvu hranu a maknuti sjemenje da se priviknu i pocnu jesti?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri oľu 05, 2008 7:28 pm

seadriver je napisao/la:
Znaci na pocetku cetvrtog mjeseca stavim im pregradu, njoj 15.4 gnijezdo i opet zajedno pocetkom petog miseca ok pokusacu tako. E sad imam jedan problem, imam crvi brasnara, dajem im kostrica i jajcanu hranu za grdeline, medjutim oni crve nece niti da vide a slabo gotovo nikako ne jedu jajcanu hranu, sta da radim? Treba li u takvoj situaciji forsirati takvu hranu a maknuti sjemenje da se priviknu i pocnu jesti?

crve im stavi na vidno mjesto,valjda kad ih vide da se miču će ih jesti,probaj kuhana jaja umisto gotove,
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Emptysri oľu 05, 2008 10:25 pm

Kod mene neki štiglici jedu crve a neki ne! Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Češljugari, štigleci Empty
PostajNaslov: Re: Češljugari, štigleci   Češljugari, štigleci Empty

[Vrh] Go down
 
Češljugari, štigleci
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: