Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Obrana od grabljivica

Go down 
+2
PAN
prevrtač
6 posters
Autor/icaPoruka
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptysub svi 10, 2008 8:38 pm

Znate li koju dobru metodu za obranu od grabljivica, evo su mi danas odnesle 3 goluba, do sada sam zbog njih izgubio više od 100 golubova.
[Vrh] Go down
PAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 9
Registration date : 13.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypon svi 12, 2008 12:21 am

Trebo bi možda malo više pazit na svoje golubove pa nebi imo gubitaka.
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypon svi 12, 2008 1:06 am

Da, a kako bih ih to trebao paziti? Pa nisu to tvoje kokoši pa da mogu hodati za njima po dvorištu i paziti ih. Oni lete kuda hoće i ja ih ne mogu kontrolirati. U petak sam izgubio jednog jako kvalitetnog crnog brodskog zbog jastreba i ljut sam kao ris. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
PAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 9
Registration date : 13.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypon svi 12, 2008 10:24 am

Onda nemoj držat golubove nego perad, pa nečeš imat takve gubitke.
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyuto svi 13, 2008 1:12 am

E pa mene ne zanima perad nego samo golubovi.
[Vrh] Go down
PAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 9
Registration date : 13.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyuto svi 13, 2008 7:53 pm

prevrtač je napisao/la:
Znate li koju dobru metodu za obranu od grabljivica, evo su mi danas odnesle 3 goluba, do sada sam zbog njih izgubio više od 100 golubova.

Šta ne iskoristiš neku od svojih poznatnatih metoda za obranu od grabljivica??????
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypet lip 06, 2008 11:33 am

Koje metode? Nijedna metoda nije uspješna, jedino bi bilo uspjeha da imam pušku pa da pucam. Probao sam lijepiti na golubove razne trakice u bojama ali ništa od toga, kupi ih ko na tacni.
[Vrh] Go down
PAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 9
Registration date : 13.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypet lip 06, 2008 11:57 am

prevrtač je napisao/la:
Koje metode? Nijedna metoda nije uspješna, jedino bi bilo uspjeha da imam pušku pa da pucam. Probao sam lijepiti na golubove razne trakice u bojama ali ništa od toga, kupi ih ko na tacni.

Pa kako koja metoda??? pa one tvoje s foruma o uništenju grabljivica..................
[Vrh] Go down
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptysub lip 07, 2008 12:49 am

PAN je napisao/la:
prevrtač je napisao/la:
Koje metode? Nijedna metoda nije uspješna, jedino bi bilo uspjeha da imam pušku pa da pucam. Probao sam lijepiti na golubove razne trakice u bojama ali ništa od toga, kupi ih ko na tacni.

Pa kako koja metoda??? pa one tvoje s foruma o uništenju grabljivica..................


čuo sam da mnogi idu ovako kad imaju vremena:

...Pušku u ruke i čekaj... ::lol:
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptysri lip 11, 2008 11:40 pm

Božo je napisao/la:



čuo sam da mnogi idu ovako kad imaju vremena:

...Pušku u ruke i čekaj... ::lol:
Da tako rade mnogi golubari. Od golubara sa foruma srpskivisokoletac.net sam saznao da su najbolje patrone K-100 talijanske proizvodnje koje se otvaraju na 200 metara. Ja nemam oružje pa ne mogu pucati na grabljivicu kad mi dođe.
[Vrh] Go down
PAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 9
Registration date : 13.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 11:35 am

Ma trebo bi ti to svakak nabavit........................
[Vrh] Go down
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 6:24 pm

PAN je napisao/la:
Ma trebo bi ti to svakak nabavit........................


...barem neku običnu zračnu pušku, da ptici malo nasoliš
rep pa više neće dolaziti kod tebe vrebati ptice. ::lol: :lol!: ::lol:
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 6:39 pm

Dobro dosta takvog razgovora, nisu grabljivice krive što love druge ptice, to je njihov način života i hranjenja a koliko znam da su i zaštićene sigurno postoji neka metoda u kojoj nitko ne mora stradati
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 6:44 pm

Marsel je napisao/la:
Dobro dosta takvog razgovora, nisu grabljivice krive što love druge ptice, to je njihov način života i hranjenja a koliko znam da su i zaštićene sigurno postoji neka metoda u kojoj nitko ne mora stradati


Pozdrav !!!

...mislim da je teško naći neku izlaznu metodu za dobrobit svih.

...ništa vam ostalo ne preostaje ako nećete pušku,
jedino ptice vježbajte dobrim manevrima i bijegu u letu ::lol: ::lol: ::lol:
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 8:41 pm

Marsel je napisao/la:
Dobro dosta takvog razgovora, nisu grabljivice krive što love druge ptice, to je njihov način života i hranjenja a koliko znam da su i zaštićene sigurno postoji neka metoda u kojoj nitko ne mora stradati
Nažalost ne postoji, netko mora stradati, ili golub ili grabljivica. Saznao sam od nekih golubara iz Srbije da su postali toliko očajni da su počeli ljepiti otrov na vrat golubovima. Kada grabljivica ulovi goluba pojede i taj otrov skupa s njim i krepa. Znam da su zaštićene grabljivice i samo zbog toga ih ne trujem jer se bojim da bi me netko mogao prijaviti. Već je prevršilo svaku mjeru, od 20 izleženih mladih ostalo mi je samo 5. Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Božo
Početnik
Početnik
Božo


Male Broj postova : 31
Age : 32
Lokacija : Čepin
Registration date : 22.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyčet lip 12, 2008 9:55 pm

prevrtač je napisao/la:
Marsel je napisao/la:
Dobro dosta takvog razgovora, nisu grabljivice krive što love druge ptice, to je njihov način života i hranjenja a koliko znam da su i zaštićene sigurno postoji neka metoda u kojoj nitko ne mora stradati
Nažalost ne postoji, netko mora stradati, ili golub ili grabljivica. Saznao sam od nekih golubara iz Srbije da su postali toliko očajni da su počeli ljepiti otrov na vrat golubovima. Kada grabljivica ulovi goluba pojede i taj otrov skupa s njim i krepa. Znam da su zaštićene grabljivice i samo zbog toga ih ne trujem jer se bojim da bi me netko mogao prijaviti. Već je prevršilo svaku mjeru, od 20 izleženih mladih ostalo mi je samo 5. Crying or Very sad


...baš šteta,i kad netko kaže da ih ne diramo onda taj stvarno nije iskusio
kako je to izgubiti veliki broj ptica,
a kad mu se to dogodi dao bi sve samo da se riješi grabljivica.
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptypet lip 20, 2008 1:16 pm

Istina Božo, grabljivice su veliko zlo u ovom sportu i samo oni koji imaju golubove mogu shvatiti kakva su opasnost. Kad ti recimo za vrijeme natjecanja grabljivica odnese goluba to je isto kao da npr. na utrku konja dođu vukovi, uhvate jednog konja i raskomadaju ga i pojedu pred gledateljima!
[Vrh] Go down
echeberija
Početnik
Početnik



Broj postova : 1
Registration date : 06.06.2009

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptysub lip 06, 2009 8:39 pm

Ja sam cuvao golubove jedno 6,7 god, posto zivim na rubu grada grabljivaca ima kolko hoces.
Postoje razne grabljivice , soko, jastreb ...
Uglavnom, ako su golubovi nisko do 50- 100 metara dobro dodje buka, petarde, zvizdanje a i puska, tu je najcesci napad jastreba, bilo je slucajeva KAD U SRED ZIME NAPADA I NA KROV.
Ali ako ako se napad desava na velikim visinama. ostaje ti samo da molis Boga da ce sve biti kako trerba.
E sad razlicite garabljivice imaju razne metode, golub najlakse pobegne od jastreba, ali ako ga pojuri soko onda je to vec teze, to ide ovako, pricam o visokoletacima, grabljivica dodje ispod jata na nekih 200-500 metara, i onda celo jato dize u visinu, dize koliko moze, cim se jato raspadne, on bira jednog i sa velikim uspehom nosi.
Sad ova grabljivica je iste tezine kao golub, malo teze , pa mu je izuzetan problem da nosi veceg goluba.
Cesto se je desavalo, ako nastavis za grabljivicom u polje, desava se da ona sa golubom sleti na zemlju i ako si dosao na vreme bude da je golub proso sa gadnim posekotinama , posle mesec dana on je ko nov.

Ja sam iz Srbije, ali proveri zakon, mozda mozes stetu naplatiti od drzave, jer ipak zasticena vrsta ubrozava tvoju imovinu ...
[Vrh] Go down
elvir11
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 2
Age : 42
Lokacija : bih tesanj
Registration date : 22.05.2012

Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Emptyuto svi 22, 2012 10:31 am

neznam sta da kaze na ovaj problem koji se desava svakom golubaru,jako je tesko sa grabljivicama,pogotovo kada tek mlade goplubove upoznavas sa okolinom i kda ih izucajes.kod mene su isto strahoviti gubici od grabljivaca,ne samo kod mene nego kod svi golubara u moom gradu tesnju.ja nepustam golubove dok dobro neizlista da ih manje primjeti kada su na golubani mladi i vazno mi je dsa mi golubove ne uhvati u prvi 15dana od pocetka pustanja kada jos ni nemaju kondiciju.i vecinom svaki golub koji pocne bjezati zemlji je uhvacen a onaj golub koji bjezi u visine taj ima vise sanse
[Vrh] Go down
Sponsored content





Obrana od grabljivica Empty
PostajNaslov: Re: Obrana od grabljivica   Obrana od grabljivica Empty

[Vrh] Go down
 
Obrana od grabljivica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Golubovi-
Forum(o)Bir: