Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Pjevajuća papiga

Go down 
+2
plavi_andeo
gordo
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptyuto tra 22, 2008 1:32 pm

Veličina ovih papiga je 28 centimetara. Uz odgovarajuče uvjete može živjeti i do 20 godina. Mužjak ima zelena prsa i glavu, a trbuh žut. Rep je zelene boje, a podrepak svijetloplavi. Mala letna pera su plava, a velika plavo-crna. Ženke su tamnozelene s blagim smećkastim odsjajem. Kod ženki postoji samo lutino mutacija, dok kod mužjaka uz lutino mutaciju postoje šarene mutacije. Ženka snese 4 – 8 jaja, a period inkubacije traje 20 dana. Mladi napuštaju gnijezdo sa 4 tjedna, a roditelje sa 7 tjedana starosti. Hrane se suncokretom, prosom, zobom i dr. Od voća i povrća vole jabuku, listove i cvjetove maslačaka, špinata, mrkve itd.

Pjevajuća papiga Papagaji20pevajuci2001ph5
Pjevajuća papiga Xxx999jf6
[Vrh] Go down
gordo
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 18
Age : 54
Lokacija : Međimurje
Registration date : 04.12.2008

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptypon pro 08, 2008 12:25 am

Gost je napisao/la:
Veličina ovih papiga je 28 centimetara. Uz odgovarajuče uvjete može živjeti i do 20 godina. Mužjak ima zelena prsa i glavu, a trbuh žut. Rep je zelene boje, a podrepak svijetloplavi. Mala letna pera su plava, a velika plavo-crna. Ženke su tamnozelene s blagim smećkastim odsjajem. Kod ženki postoji samo lutino mutacija, dok kod mužjaka uz lutino mutaciju postoje šarene mutacije. Ženka snese 4 – 8 jaja, a period inkubacije traje 20 dana. Mladi napuštaju gnijezdo sa 4 tjedna, a roditelje sa 7 tjedana starosti. Hrane se suncokretom, prosom, zobom i dr. Od voća i povrća vole jabuku, listove i cvjetove maslačaka, špinata, mrkve itd.

Pjevajuća papiga Papagaji20pevajuci2001ph5
Pjevajuća papiga Xxx999jf6
Oglašavaju se veoma prijatnim i za uho ugodnim glasovima, po čemu su dobili i naziv " kanarinci u tijelu papagaja". Kao kućni ljubimac, pjevajući papagaj je jako zahvalna ptica, zbog svoje veličine, prijatne naravi, jer ne grize poput drugih vrsta, i još najvažnije zbog svog veoma prijatnog pjeva. ali treba reći da ih treba držati u paru jer kad je sam mužjak baš i ne voli pjevati. Ovi papagaji nisu podložni crijevnim bolestima, i jako dobro othranjuju mlade.
[Vrh] Go down
plavi_andeo
Početnik
Početnik
plavi_andeo


Male Broj postova : 12
Registration date : 09.09.2009

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptypet pro 25, 2009 5:23 pm

Jel netko uzgaja te papige?
[Vrh] Go down
Sasha-vet
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 6
Age : 32
Lokacija : Srbija
Registration date : 03.12.2008

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptysub pro 26, 2009 8:51 pm

naravno cheers
[Vrh] Go down
plavi_andeo
Početnik
Početnik
plavi_andeo


Male Broj postova : 12
Registration date : 09.09.2009

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptysub pro 26, 2009 8:59 pm

Ima iz Zg ili okolice?
[Vrh] Go down
Sanella
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Osijek
Registration date : 20.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptysri sij 20, 2010 7:17 pm

plavi_andeo je napisao/la:
Jel netko uzgaja te papige?
Ja imam takve,u paru su,ne mogu jedno bez drugog....Nisu baš pitome,nisam ih još uspjela da pripitomim ali radim na tome..Zanima me kada ih držim u kavezu,da li će da legu jaja i dalje se razmnožavaju? Shocked Nemam pojma fkt..D ali netko zna????Molim vas recite mi!!!I upravu si,prelijepo pjevaju i igraju se u kavezu non-stop,skaču,szavila sam im zvonce i sada samo zvone,zvone ,zvone,,....to su stvarno prelijepe ptice,savšrene veličine,mada je mužjak ljepši,ženka se očerupa svaka 3 mjeseca,na glavi joj očerupa mužjak jedan krug,barem je kod mojih tako... lol! reci te mi ako netko zna da li se legu,k'? study"!
[Vrh] Go down
http://www.realore.com
elez70
Početnik
Početnik
elez70


Male Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Bihać, BiH
Registration date : 06.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptyčet sij 21, 2010 12:32 pm

Gost je napisao/la:
Veličina ovih papiga je 28 centimetara. Uz odgovarajuče uvjete može živjeti i do 20 godina. Mužjak ima zelena prsa i glavu, a trbuh žut. Rep je zelene boje, a podrepak svijetloplavi. Mala letna pera su plava, a velika plavo-crna. Ženke su tamnozelene s blagim smećkastim odsjajem. Kod ženki postoji samo lutino mutacija, dok kod mužjaka uz lutino mutaciju postoje šarene mutacije. Ženka snese 4 – 8 jaja, a period inkubacije traje 20 dana. Mladi napuštaju gnijezdo sa 4 tjedna, a roditelje sa 7 tjedana starosti. Hrane se suncokretom, prosom, zobom i dr. Od voća i povrća vole jabuku, listove i cvjetove maslačaka, špinata, mrkve itd.

Pjevajuća papiga Papagaji20pevajuci2001ph5
Pjevajuća papiga Xxx999jf6
Mutacije nemaju veze s spolom i mužjaci i ženke mogu biti iste mutacije.Jedino postoje mutacije koje su polno nasljedne, vezane za pol roditelja, a za to postoje šeme parenja.To se primjenjuje kad pariš pticu normal boje i neku mutaciju.Postoje :maslinastizelena, žuta crnooka, lutino,falb, pastelplava, bijela crnooka, albino i šarena mutacija.


Zadnja promjena: elez70; čet sij 21, 2010 12:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
elez70
Početnik
Početnik
elez70


Male Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Bihać, BiH
Registration date : 06.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptyčet sij 21, 2010 12:41 pm

Sanella je napisao/la:
plavi_andeo je napisao/la:
Jel netko uzgaja te papige?
Ja imam takve,u paru su,ne mogu jedno bez drugog....Nisu baš pitome,nisam ih još uspjela da pripitomim ali radim na tome..Zanima me kada ih držim u kavezu,da li će da legu jaja i dalje se razmnožavaju? Shocked Nemam pojma fkt..D ali netko zna????Molim vas recite mi!!!I upravu si,prelijepo pjevaju i igraju se u kavezu non-stop,skaču,szavila sam im zvonce i sada samo zvone,zvone ,zvone,,....to su stvarno prelijepe ptice,savšrene veličine,mada je mužjak ljepši,ženka se očerupa svaka 3 mjeseca,na glavi joj očerupa mužjak jedan krug,barem je kod mojih tako... lol! reci te mi ako netko zna da li se legu,k'? study"!

I največi kavez je ipak kavez.Najbolja bi bila volijera.Ukoliko nemaš tu mogućnost probaj ipak da ih razmnožavaš u kavezu.S vanjske strane okači gnijezdo , drveni sandučić dimenzija25X25x35 cm s ulaznim otvorom promjera 6 cm.Dno gnijezda treba da je udubljeno da bi sva jaja bila na okupu i ženka ih lakše pokrila.Možeš na dno staviti malo piljevina, strugotine (krupnije)od drveta.Ukoliko se uspješno upare, svaki drugi dan će nositi po jedno jaje , 3-7 jaja bude u leglu.Inkubacija traje 19-21 dan.U starosti od 30 dana mladi napuštaju gnijezdo.Za to vrijeme roditelja treba hraniti adekvatnom i pojačanom hranom.U trećem mjesecu starosti mladi mitare i dobijaju boju odraslih.Polno sazrijevaju u devetom mjesecu starosti.
[Vrh] Go down
Sanella
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Osijek
Registration date : 20.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptypet sij 22, 2010 3:41 pm

elez70 je napisao/la:
Sanella je napisao/la:
plavi_andeo je napisao/la:
Jel netko uzgaja te papige?
Ja imam takve,u paru su,ne mogu jedno bez drugog....Nisu baš pitome,nisam ih još uspjela da pripitomim ali radim na tome..Zanima me kada ih držim u kavezu,da li će da legu jaja i dalje se razmnožavaju? Shocked Nemam pojma fkt..D ali netko zna????Molim vas recite mi!!!I upravu si,prelijepo pjevaju i igraju se u kavezu non-stop,skaču,szavila sam im zvonce i sada samo zvone,zvone ,zvone,,....to su stvarno prelijepe ptice,savšrene veličine,mada je mužjak ljepši,ženka se očerupa svaka 3 mjeseca,na glavi joj očerupa mužjak jedan krug,barem je kod mojih tako... lol! reci te mi ako netko zna da li se legu,k'? study"!

I največi kavez je ipak kavez.Najbolja bi bila volijera.Ukoliko nemaš tu mogućnost probaj ipak da ih razmnožavaš u kavezu.S vanjske strane okači gnijezdo , drveni sandučić dimenzija25X25x35 cm s ulaznim otvorom promjera 6 cm.Dno gnijezda treba da je udubljeno da bi sva jaja bila na okupu i ženka ih lakše pokrila.Možeš na dno staviti malo piljevina, strugotine (krupnije)od drveta.Ukoliko se uspješno upare, svaki drugi dan će nositi po jedno jaje , 3-7 jaja bude u leglu.Inkubacija traje 19-21 dan.U starosti od 30 dana mladi napuštaju gnijezdo.Za to vrijeme roditelja treba hraniti adekvatnom i pojačanom hranom.U trećem mjesecu starosti mladi mitare i dobijaju boju odraslih.Polno sazrijevaju u devetom mjesecu starosti.
Hmm....Dobro znam kak ću sa gnijezdom to da izvedem,ali kada je vrijeme parenja ili je to svejdeno?I da li za to vrijeme im trebam davati neku posebnu hranu?
Wink
[Vrh] Go down
http://www.realore.com
elez70
Početnik
Početnik
elez70


Male Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Bihać, BiH
Registration date : 06.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptyned sij 24, 2010 11:04 am

Ako su ptice polno zrele, dovoljno stare za uzgoj, mogu se pariti već sad ukoliko uslovi dozvoljavaju prvenstveno temperatura, a inače se mogu razmnožavati sezonski znači u proljeće kad je već toplo (ukoliko su vani) da temperatura ne pada nisko.Pred parenje pojačati ishranu vitaminskim i mineralnim dodacima, voće, povrće,naklijalim ili proklijalim sjemenkama, i kuhanim jajima pomješanim s keksom(petit, plazma...), a može i gotova jajna smjesa iz trgovine ljubimcima.U periodu inkubacije dovoljno je hraniti samo sjemenjem, kad se izlegu mladi ponovo ishrana jajima, vitaminima itd.
[Vrh] Go down
Sanella
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Osijek
Registration date : 20.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptysri vel 03, 2010 5:51 pm

hm nadam se da nisam dosadna,ali imam još nekoliko pitanja;imam te dvije pjevajuće papigice i još jednu odraslu mačku,koja inače lovi i ženka je,ima već mjesec dana kako je počela da ulazi u onu sobu u kojoj se nalaze ptice,prvi put ih je malo zagledala,a drugi put je ih jednostavno ignorisala....to je veoma čudno,jer lovi i miševe a i ptice,znam kada donese ispred kuće...papigama kao da je drago kada ona dođe,počnu još jače da skakuču,da se igraju sa zvoncem...takođe sam ih uspjela pripitomiti prije tjedan dana,što je veoma čudno,jer ih pokušavam tako dugo da potpuno pripitomim ,već 1 godinu,a čim je mačka počela da ulazi kao da su slobodnije!?pitam se da li je to normalno da se tako ponašaju,i ptice i mačka?!da li itko zna šta se dešava?! :confused:takođe i mačka često spava kod njih!!!!she just love it!!!
[Vrh] Go down
http://www.realore.com
elez70
Početnik
Početnik
elez70


Male Broj postova : 7
Age : 54
Lokacija : Bihać, BiH
Registration date : 06.01.2010

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptyčet vel 04, 2010 1:45 am

To već spada u domen psihologije životinja.Ako se slažu mačka i ptice možeš ih držati u istoj prostorji, međutim trebaš biti jako obazriva i pratiti njihovo ponašanje.Nemože se predvidjeti ponašanje ptica kad počnu da se razmnožavaju jer su pjevajuće papige poprilično teritorijalne i branit će svoju teritoriju.Uznemirnenost zbog prisustva mačke uzrokovati neplodna ili razbijena jaja, ili neće htjeti hraniti mlade jer mužjak treba da hrani ženku da bi ona hranila mlade.U ovom slučaju mužjak će stojati na ulazu u gnijezdo i možda neće hraniti ženku jer će imati ulogu stražara pred gnijezdom.U drugoj mogućnosti kod mačke će proraditi lovački instikt i možda napadne na ptice jer su one njen plijen.Iz iskustva znam da ptice koje treba da se razmnožavaju netreba tretirati kao kućne ljubimce i puno ih maziti.Treba ih prepustiti njima samima i njihovom instiktu.
[Vrh] Go down
danijelz1
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 30.08.2013

Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Emptypet kol 30, 2013 8:02 pm

pozdravljam novi sam na forumu i u svijetu ptica. nabavio sam dvije odrasle pjevajuce papige i sad moj stari kavez je previse mali za njih i mislim se napraviti nesto kucne radinosti pa me zanima koliki razmak izmedju restki bi bio preporucen za njih jer su dosta veci od tigrica, i dali moze koja stranica biti zatvorena tj. mislio sam resetke samo za krov i prednju stranu. i da napravio bih nesto dimenzija visina 60 duzina 55 sirina 40 dali im je to dosta neki ugodan zivot ili trebaju veci prostor.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pjevajuća papiga Empty
PostajNaslov: Re: Pjevajuća papiga   Pjevajuća papiga Empty

[Vrh] Go down
 
Pjevajuća papiga
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Braounouha papiga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Papige-
Forum(o)Bir: