Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 tigrice i sve o njima

Go down 
+2
Marsel
Marin1245
6 posters
Autor/icaPoruka
Marin1245
Početnik
Početnik
Marin1245


Male Broj postova : 25
Lokacija : rijeka
Registration date : 08.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptypon ruj 08, 2008 9:14 pm

zanima me sve o tigricama
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 2:25 pm

Misliš li ih uzgajati?
To su ti najlakše papigice za uzgoj, relativno jednostavno se pripitome...
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
Marin1245
Početnik
Početnik
Marin1245


Male Broj postova : 25
Lokacija : rijeka
Registration date : 08.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 3:09 pm

ali ja imam 2 pa me zanima kako njih dvije pripitomiti jer mi nikako ne uspijeva
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 3:33 pm

Ovaj forum je više posvećen uzgajivaćima.
Odgovor na svoje pitanje dobiti češ ovdje: http://www.svijet-ljubimaca.com/forum/
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
FEKHRA
Početnik
Početnik
FEKHRA


Female Broj postova : 6
Age : 49
Lokacija : Kutina
Registration date : 02.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 5:04 pm

Marin1245, mislim da budeš teško pripitomil tigrice ako ih držiš zajedno. One su "same sebi dovoljne".
Za pripitomljavanje uzmi mladu ptičicu i nek bude samo jedna, tada se veže za čovijeka.
flower
[Vrh] Go down
Marin1245
Početnik
Početnik
Marin1245


Male Broj postova : 25
Lokacija : rijeka
Registration date : 08.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 5:10 pm

u redu razdvojit ću ih
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyuto ruj 09, 2008 5:18 pm

Mogu se pripitomiti i kad su dvije sam treba raditi s njima
svaki dna neke slastićedavati kao što su mrkva, jabuka kruška list maslačak
onak na ruci mirno drži tak dug odok ne dođu jesti na ruku nemoj im sepribližavati jer će se uplašiti
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
Marin1245
Početnik
Početnik
Marin1245


Male Broj postova : 25
Lokacija : rijeka
Registration date : 08.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptysub ruj 13, 2008 5:16 pm

papiga mi je jela iz ruke napokon pa je onda dosla moja mama i uplasila ih
[Vrh] Go down
zac
Početnik
Početnik
zac


Broj postova : 28
Age : 67
Lokacija : Čazma
Registration date : 04.04.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyčet ruj 18, 2008 12:39 am

Marin1245 je napisao/la:
zanima me sve o tigricama

Evo i na ovom forumu imas dosta informacija.

http://www.papigice.net/newforum/
[Vrh] Go down
http://www.drazesne-papigice.com/
Marin1245
Početnik
Početnik
Marin1245


Male Broj postova : 25
Lokacija : rijeka
Registration date : 08.09.2008

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptypet ruj 19, 2008 10:05 pm

hvala
[Vrh] Go down
ŁoŁ@
Početnik
Početnik
ŁoŁ@


Broj postova : 23
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Registration date : 09.01.2012

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptypon sij 09, 2012 8:16 pm

Ja sam vet. i bavim se uzgojem tigrice evo ponešto o tome.
Svo tigrice lako možeš pripitomiti i bez da ih razdvaja. Ako ih razdvojiš samo češ im nanjeti bol. Evo par savjeta prvo svaki dan po nekoliko minuta mirno drži prst u kavezu zatim ga polako pomiči gore-dolje lijevo-desno onda kad se naviknu na prst prisloni ga na donji dio njihova trbuha i lagano ih gurkaj tako će se polako popeti na tvoj prst važno je da ne radiš nikakve nagle pokrete blizu kaveza ako neće popustiti stavi bar između prstiju istavi ruku ispred ptice tako da da bi došla do bara mora stati na tvoju ruku.
UZGOJ I RAZMNOŽAVANJE
Tigrice se u zatočeništvu dosta uspješno uzgajaju i razmnožavaju, kako u uzgajivačnicama gdje se trudi oponašati prirodno razmnožavanje i gdje se drže u jatu, tako i u domaćinstvu gdje se drže jedan do dva para.

Ženke sa godinu dana starosti postaju spolno zrele i u toku jedne godine optimalno je da imaju dva do tri legla.

Obično snesu 5-7 nekada i do 10 bijelih jaja veličine 9 x 15 mm. Pošto snese drugo jaje, počinje da leži na njima, s tim što jaja snosi svaki drugi dan. Period inkubacije traje od 18-21 dana, a mladi po izleganju ostaju u gnezdu 4-5 nedelja. Dve nedelje nakon izlijetanja iz gnezda, a to je period u kome uče od roditelja da se sami hrane i usavršavju letenje, mladi su osposobljeni za nezavisan život, pa napuštaju roditelje.

Kućica za parenje treba da budu napravljene od daske ili debele šper-ploče, veličine 20 x 15cm u bazi i visine 20cm, sa otvorom od 6cm u prečniku. Dijagonalno od ulaznog otvora na podu treba napraviti udubljenje prečnika 6-7cm i dubine 1cm u koje će ženka položiti jaja i ležati na njima.
[Vrh] Go down
PapigaNicol
Početnik
Početnik



Broj postova : 5
Registration date : 25.11.2012

tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Emptyned stu 25, 2012 3:32 pm

netrebas ih razdvajati. stavi prst u kavez i drzi par minuta..ponavljaj to svakih par sati..kada se na to priviknu prstima mrdaj gore dolje lijevo desno.a kada se na to naviknu lagano jednu pa drugu dragaj po trbuhu, pa po kljunu.... pa ih pusti van iz kaveza ali jedog pa drugog ne zajedno!!! prvih dva tri puta ih samo pusti da lete po prostoriji a kasnije im pruzi prst ili cijelu ruku da slete na tebe..vazno je da ne cinis nagle pokrete..i moras im tepati da ne misle da se ljutis na njih jer su osijetljive..
[Vrh] Go down
Sponsored content





tigrice i sve o njima Empty
PostajNaslov: Re: tigrice i sve o njima   tigrice i sve o njima Empty

[Vrh] Go down
 
tigrice i sve o njima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» standard tigrice
» P:mlade nimfe i tigrice

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Papige-
Forum(o)Bir: