Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zelenokrili golubovi

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptypet vel 22, 2008 4:15 pm

Pozdrav !
Zelenokrili golubovi 0042
Zelenokrili golub (Chalcophaindica) obitava u Australiji,južnoj Aziji i na otočju Pacifika. Zadržava se u šumama ,ali hranu pronalazi na otvorenim dijelovima. Kako na livadama ,tako i na poljima. hrani se raznim sijemenjem,bobičastim voćem i insektima.Dužine su oko 27 cm i malenog su zbijenog oblika što im daje posebnu draž.Gnijezde se na pomno odabranim mijestima u žbunju i gustom drveću. Gnijezdo im je čvrsto i kompakto nasuprot mnogim drugim gnijezdima raznih golubovki.
Ženka snese dva jajeta svijetle boje iz kojih se nakon 14 dana polegnu mladi.Nakon dva tijedna mladi več pomalo lete , ali ih roditelji još uvijek hrane desetak dana.
[Vrh] Go down
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptypon vel 25, 2008 11:16 pm

Mnoge zbunjuju sličnosti nekih porodica i rodova te varijacija grlica i golubića pa evo proučite si ovo - sveče vam biti jasnije.
http://littlegreendarcyaviary.t35.com/speciesinfo/doves/doves.htm
[Vrh] Go down
prevrtač
Početnik
Početnik



Broj postova : 13
Registration date : 05.05.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptyuto svi 06, 2008 12:06 am

Ma lijepi su ti golubovi ali fučkaš to kad ih ne možeš puštati van. Meni bi bilo žao držati golubove stalno u zatvorenom jer mislim da je to mučenje.
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptyčet kol 28, 2008 2:33 pm

Meni su prekrasni i baš bi ih volio nabaviti, simpatični su mi jer su tak sitni...

Tragopan jednom si spomenuo da pišeš neki tekst od zelenokrilima, jesi li ga završio?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptysri ruj 10, 2008 6:52 pm

Imam par pitanja o uzgoju zelenokrilih golubova:
1. Koliko puta godišnje se gnijezde?
2. Rade li probleme prilikom leženja na jajima?
3. Dal im se može davati u ishrani kakvo voće?
4. Ima li još nešto što bi trebao znati ako se planiram upustiti u uzgoj zelenokrilih golubova?
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptysri ruj 10, 2008 10:38 pm

Marsel je napisao/la:
Imam par pitanja o uzgoju zelenokrilih golubova:
1. Koliko puta godišnje se gnijezde?
2. Rade li probleme prilikom leženja na jajima?
3. Dal im se može davati u ishrani kakvo voće?
4. Ima li još nešto što bi trebao znati ako se planiram upustiti u uzgoj zelenokrilih golubova?

Pozdrav!
-Tri gniježđenja godišnje je sasvim dovoljno za ove ptice.
-Kao i sve egzotične ptice neki parovi rade probleme...
- Da , voće porihvačaju ali ne svi primijerci.

Sada ču samo u kratkim crtama obrazložit nešto o uzgoju tih ptica.
Kada se nabavljaju zelenokrili treba se obratiti kakva su boje. Jer ima više podvrsti zelenokrilih i nisu svi jednako obojeni. Meni je najljepša podvrsta koja ima svijetlo zelenu boju krila i jasna široka bijela obilježja na glavi koja prave kontrast naspram crvenog kljuna. Ja sam parijo takvog zelenokrilog mužjaka sa ženkom koju sam kupio od drugog uzgajivača a bila je podvrste sa manjim bijelinama na glavi i više zlatasto-zelenkastim krilima. Dobio sam mladog mužjaka koji je imao prekrasnu bijelinu na glavi ali više zlatno zelenkasta nego svijetlo zelena krila. Nekima se to sviđalo ali meni nije. Sada imam novi par kod koji su oba dva svijetlo zelenih krila i oni su meni najljepši. Stoga treba pogledati kako je ptica nijansirana. Neki uzgajivači napominju da loši rezultati ovise i o sparivanju dviju različitih podvrsta pa da zbog toga ženke izbjegavaju parenje. Ja u to nisam siguran ali mislim da ipak pomaže u bržem sparivanju da su ptice iste podvrste. Mišljenja sam da je najčešči razlog nerazmnožavanju zelenokrilog para u zatočeništvu upravo netrpljivost ženke prema nasilu ponuđenog mužjaka. Najbrži rezultati se postižu tako da se u volijeru pusti mužjak sa dvije ženke. Svaku ženku obilježiti sa različito obojenim jasno vidljivim prstenom. Tako če mo sa lakočom makniti ženku koja nije prihvatila mužjaka. Upareni par če mo lako prepoznati promatranjem prilikom čega če mo primjetiti da se taj par doslovno voli "kao golubovi". Naime međusobno če se kljunovima češkati i zajedno nočiti.
Ukoliko nismo u mogučnosti da odmah nabavimo dvije ženke i jednog mužjaka onda če mo se zadovoljiti i jednim parom sa time da čemo morati pričekati da vidimo cijelu jednu godinu dali si par ptica paše i dali če ženka prihvatiti mužjaka (dali par radi). Ukoliko nebude rezultata rasparit če mo ih a mužjaku če mo pustiti novu ženku.
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptysri lis 15, 2008 5:47 pm

Evo uslikao sam svoje zelenokrile golubove kojima sam oduševljen, fascinantne ptice i po izgledu i po ponašanju... bili su raspoloženi za poziranje pa su i fotke dobro ispale:

Zelenokrili golubovi Zenkazelena

Zelenokrili golubovi Zelenimuzjak

Boja krila im je prekrasna, ovisno kako ih svjetlost obasja preljeva se iz grimizno zelene u bakreno crveno što se može zamjetiti na mužjaku ( dolje)
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptyčet lis 16, 2008 1:58 pm

Pozdrav!
Fantastični primjerci posebno lijepe podvrste, svijetlih glava i zelenih krila....
[Vrh] Go down
Marsel
Admin
Admin
Marsel


Male Broj postova : 104
Age : 31
Lokacija : Strahoninec, Međimurje
Registration date : 10.02.2008

Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Emptyčet lis 16, 2008 2:01 pm

Meni su prekrasni.. ženka još nema boju
[Vrh] Go down
https://pticeiperad.forumcroatian.com
Sponsored content





Zelenokrili golubovi Empty
PostajNaslov: Re: Zelenokrili golubovi   Zelenokrili golubovi Empty

[Vrh] Go down
 
Zelenokrili golubovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» GOLUBOVI
» MOJI GOLUBOVI

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Egzotićne grlice i golubovi-
Forum(o)Bir: