Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja

Go down 
+4
ACO
tićar
slaven-g
drazenxp
8 posters
Autor/icaPoruka
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptypon vel 11, 2008 9:25 pm

Da li je mogao jaču dobiti boju, ili sam postigao maximum s obzirom da nije karotiniran?
Jeo je samo kostrić i zelenu salatu od zelenila, znači nikakve dodatke za boju:

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100010ic7.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100012rw0.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100014ae2.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100017wc7.th
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
slaven-g
Početnik
Početnik
slaven-g


Male Broj postova : 36
Age : 44
Lokacija : Ljubuski-Hercegovina
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 12:25 am

Pa bude li mu puno crvenija prirodno cherry
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 12:30 am

[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
slaven-g
Početnik
Početnik
slaven-g


Male Broj postova : 36
Age : 44
Lokacija : Ljubuski-Hercegovina
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 12:38 am

O jebemti puno crvenila, a je fino za vidit . Ma ja bi dao malo umijetnog crvenila da imam tu pticu.Kako dobro izgleda kad se tako crveni affraid
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 12:47 am

Jel tako, a pjesma konkurira štigliću.

A žao mi je davat, svi govore da ta ptica ima osjetljivu jetru i probavu, da je karotiniranje "spali" Sad Sad
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
slaven-g
Početnik
Početnik
slaven-g


Male Broj postova : 36
Age : 44
Lokacija : Ljubuski-Hercegovina
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 12:57 am

Pa oprobaj ono sa ciklom trebalo bi upaliti 100%
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 6:15 am

drazenxp je napisao/la:
Da li je mogao jaču dobiti boju, ili sam postigao maximum s obzirom da nije karotiniran?
Jeo je samo kostrić i zelenu salatu od zelenila, znači nikakve dodatke za boju:

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100010ic7.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100012rw0.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100014ae2.th

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja P2100017wc7.th

naravno da može,kad sam ja govorio o žestini ptica u vrijeme parenja i o davanju crviju svi se zgražali ali to mora biti tako,onaj faganel je slikan u punoj žestini u vrijeme parenja zato je onako crven,karotiniranjem u vrijeme mitarenja bi mu samo ofarba krila i rep i ništa nebi postiga,više bi na kanarinca ličio.
faganeli u gajbi bez životinjskog menija najduže žive 4-5 god. davati e vitamin,jaja,kostriš, radić,žutenicu,CRVE brašnare,i držati bilo koju divlju pticu cijelu zimu sa kanarincima u letači 100%će biti baštardi,ali kakvih god želiš, a kamoli boje
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 1:28 pm

Davat ću mu sve šta si nabroja osim tih crviju.
Čuja sam da su potrebni grdelinima, ali faganelima nisam čuja?

Šta kaže Slaven, provat ću mu dati cikle, možda dobije jaču boju..

Ali i ovo je nešto, većini tičara ne dobije ništa boje-bar koliko ja znam po Splitu..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyuto vel 12, 2008 4:07 pm

drazenxp je napisao/la:
Davat ću mu sve šta si nabroja osim tih crviju.
Čuja sam da su potrebni grdelinima, ali faganelima nisam čuja?

Šta kaže Slaven, provat ću mu dati cikle, možda dobije jaču boju..

Ali i ovo je nešto, većini tičara ne dobije ništa boje-bar koliko ja znam po Splitu..

on kad bude spreman za parenje će biti crven ka pomidor
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptysri vel 13, 2008 11:38 pm

I ja se nadam Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptysri vel 27, 2008 11:22 pm

Kod nas se ta ptica zove "juriš".
I ja sam imao 2 mužijaka i 1 ženku ali nisam znao ništa o njima pa sam ih poklonio.
Jedino što mi se kod njih nije svidjelo je to što su previše divlje. No
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyčet vel 28, 2008 10:27 am

Ta vrsta je zlato šta se tiče pjesme, doslovno.

Najveći problem je njihova divljina, jako su teški za domestifikaciju, uzgoj u krletci.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
grande
Početnik
Početnik
grande


Broj postova : 1
Registration date : 19.10.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: faganel   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptypon lis 20, 2008 6:09 pm

faganel je ptica koja treba posebnu brigu da bi opstao u krletki
potrebno je da uvik ima minerale obogaćene soli obavezn da mu je dostupan morski pijesak jer on sadrži sol a što se tiče crvića oni su dobri svakoj ptici jer sadrže proteine a to je ptici potrebno jer hrani koju mi dajemo tog je malo ,najbolje je uzgajati sam brašnaste crviće tići ih obožavaju...
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptysri lis 29, 2008 1:49 am

Dobila sam na poklon od jednog uzgajivaca konopljarku pa me zanima kako postici da se u proljece upari sa kanarinkom.Sve su mi ptice u volijeri pa i on.Koliko sam mogla da primjetim odgovara mu svo to drustvo i i let jer je iz kaveza presao u volijeru.Imam mozaik bijelu kanarinku s kojom su vec izvodjeni bastardi i mislim da bi bilo super upariti to dvoje.Da li da ih odvajam ili ostavim u volijeri?Ako ostanu u volijeri postoji mogucnosti da ona izabere,naravno,drugu pticu a s njima"stanuje" desetak ptica. Pozdrav.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptysri lis 29, 2008 1:57 am

Usput,da li je konopljarki dovoljan kupovni pjesak da ispuni potrebe za mineralima-ostalim svojim pticama dajem vitacraft pjesak i ne znam da li to sad i ovoj ptici odgovara ili treba jos nesto?
[Vrh] Go down
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyčet lis 30, 2008 9:36 am

Pozdrav!
Konopljarka -jurčica (Acanthis cannabina ) je uz svoju sjevernu jurčicu (Acanthis flamea) jedna od najzahtjevnijih ptica u udomaćenom uzgoju. Mnogi uzgajivači to zanemaruju i često možemo čuti da je"kratkog" vijeka u zatočeništvu. U prvom redu ta ptica nije nimalo domestificirana. Drugi problem je što zahtijeva prostrane volijere s puno raznog raslinja u kojem se može sakrit i tako se osjećat zaštićena. Traži raznovrsnu hranu s obiljem bjelančevina životinjskog porijekla. Potrebni su joj razni minerali i oligamenti .Tako da svoje potrebe može samo namirit pijeskom koji spominješ , ali on u potpunosti ne zadovoljava njenim potrebama. Ovoj ptici treba ponudit uz pijesak i osnovne minerale za zebovke(sadrže minerale, neke spojeve,mljevene ljuske jajeta,školjki itd…), drveni mljeveni ugljen,zdrucanu sipinu kost, usitnjenu mineralnu zemlju.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyčet lis 30, 2008 12:47 pm

Na koji nacin da joj ponudim bjelancevine zivotinjskog porijekla,zapravo u cemu i kakve su mi realne sanse da uspijem upariti konopljarku sa kanarinkom u proljece?Koliko sam shvatila ova ptica je bila jedan dobar period u zatocenistvu a i vidim to po nacinu kako se snalazi u volijeri-nije joj strano nista ni pojilice ni hranilice niti druge ptice,ne plasi se osoba kada prolaze ali vec postane divlja kada otvaram volijeru da mjenjam hranu i vodu.Kako da izvedem u proljece takvo parenje a da pticu ne izlazem stresu?Pozdrav.
[Vrh] Go down
TRAGOPAN
Početnik
Početnik



Broj postova : 53
Registration date : 12.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptypon stu 10, 2008 3:10 pm

Ponudi im u prolječe biljne uši zajedno s stabljikom na kojoj se nalaze. Može i "livadni plankton". Sakuplja se tako da mrežicom vućeš po travi a sakupljene insekte mečeš u neku pogodnu staklenku. Kad sakupiš dovoljno "livadnog planktona" staklenku s insektima metni na pet minuta u hladnjak da im hladnoća umanji mogučnost kretanja, te ih ponudi pticama.

Šanse da ti se upare divlja ptica x kanarinka su relativne i tu je više puta potrebna sreča negoli samo uzgajivačko znanje. Puno puta priroda se poigra kad se najmanje nadamo.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptypon stu 10, 2008 6:14 pm

Hvala mnogo na odgovoru,ptica se lijepo ponasa i ponekad mi se ucini da je mirnija od mojih kanarinaca Smile samo je jos ostao taj problem kada se previse priblizim volijeri ali dobro,nisam posesivna-pokusat cu da u proljece izvedem bar jedno njihovo leglo pa da je poslije toga pustim ali vidjet cu.Svakako hvala na savjetima.
[Vrh] Go down
dusan_devil
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 10.02.2011

Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Emptyčet vel 10, 2011 1:52 pm

pile je napisao/la:
Dobila sam na poklon od jednog uzgajivaca konopljarku pa me zanima kako postici da se u proljece upari sa kanarinkom.Sve su mi ptice u volijeri pa i on.Koliko sam mogla da primjetim odgovara mu svo to drustvo i i let jer je iz kaveza presao u volijeru.Imam mozaik bijelu kanarinku s kojom su vec izvodjeni bastardi i mislim da bi bilo super upariti to dvoje.Da li da ih odvajam ili ostavim u volijeri?Ako ostanu u volijeri postoji mogucnosti da ona izabere,naravno,drugu pticu a s njima"stanuje" desetak ptica. Pozdrav.
Laughing prvo treba naci mladu pticu i chuvati je sa kanarinkama celu zimu onda treba 40 dana usiljavati stiglica tj konopljara sa vitaminom e ( belvetin e sa pivskim kvascem ili fertivit) i kad ptica pochne da flertuje sa kanarinkom spremiti nju sa jajchanom hranom uz dodatak e vitamina i pustiti zenku kod muskarca stim sto ptice moraju biti zdrave ! i uspeh je 100%
[Vrh] Go down
Sponsored content





Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty
PostajNaslov: Re: Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja   Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja Empty

[Vrh] Go down
 
Konopljar - crvena boja prsiju bez karotiniranja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: