Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti

Go down 
+6
steva318
seadriver
slaven-g
ACO
tićar
trnar
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri vel 20, 2008 4:53 pm

Ne smijemo zaboraviti i na zdravlje nashih ptica.Zapocinjem ovu temu sa zeljom da nam ptice budu zdrave zive,vesele i plodne.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Susica   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri vel 20, 2008 4:53 pm

Procitao sam negdje KOKCIDIOZA jeli to isto sa SUSICOM.(SUSHICA)


Zadnja promjena: cacko konopishki; sri vel 20, 2008 4:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptypon vel 25, 2008 3:14 pm

cacko konopishki je napisao/la:
Procitao sam negdje KOKCIDIOZA jeli to isto sa SUSICOM.(SUSHICA)

da kokcidioza je i sušica,ona najčešće napada ptice sa slabijim organizmom
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 10:15 am

Može li mi neko malo bolje objasniti šta je to kako je ptice dobiju i kako se lječi! Razz
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 2:44 pm

ACO je napisao/la:
Može li mi neko malo bolje objasniti šta je to kako je ptice dobiju i kako se lječi! Razz

toje upala probavnih organa od koje se ptica doslovno osuši tj smršavi,većinom se dobije lošom higijenom ili ptice lošeg imunitete,lječi se antibioticima ili esb-om u preventivi da ne dođe do bolesti.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 7:26 pm

Meni se događalo da im nateče stomak. bounce
[Vrh] Go down
slaven-g
Početnik
Početnik
slaven-g


Male Broj postova : 36
Age : 44
Lokacija : Ljubuski-Hercegovina
Registration date : 11.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 10:04 pm

Pozdrav ekipi

Gdije ima kupiti tog ESB-a
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 10:47 pm

Taj ESB nije bas jednostavno za nabaviti, koliko sam upoznat narucuje se iz Njemacke. Ja sam se raspitivao u veterinarskoj za ptice i oni nemaju. Trebalo bi poznavati nekog veceg uzgajivaca kojemu je to nuzno pri uzgoju tako da vjerojatno stalno nabavlja nekim putem u vecim kolicinama i kupiti u njega.
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 10:55 pm

seadriver je napisao/la:
Taj ESB nije bas jednostavno za nabaviti, koliko sam upoznat narucuje se iz Njemacke. Ja sam se raspitivao u veterinarskoj za ptice i oni nemaju. Trebalo bi poznavati nekog veceg uzgajivaca kojemu je to nuzno pri uzgoju tako da vjerojatno stalno nabavlja nekim putem u vecim kolicinama i kupiti u njega.

Ovde kod mene, ESB-a ima u svakoj veterinarskoj apoteci.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 11:24 pm

Znam, vec sam negdje procitao da u Srbiji ESB-a ima i da se moze nabaviti bez problema.
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyuto vel 26, 2008 11:41 pm

Sto se mene tice ja bih vam poslao,ali ne znam kako...legalno ne sme...jedino da izmuvamo nesto.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptypet vel 29, 2008 8:56 pm

Sta znači kad ptici natekne stomak(koja je to bolest) i kako se lječi? pale
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptypet vel 29, 2008 9:43 pm

ACO je napisao/la:
Sta znači kad ptici natekne stomak(koja je to bolest) i kako se lječi? pale

ako je crven i vide se žilice i zadebljanja i ptica mršavi onda je kokcidioza
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptypet vel 29, 2008 10:21 pm

Stomak jednostavno postne crven,ptica se "našepka"i za kratko vrijeme krepa! Very Happy
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysub oľu 01, 2008 4:35 am

ACO je napisao/la:
Stomak jednostavno postne crven,ptica se "našepka"i za kratko vrijeme krepa! Very Happy

vitamina i higijena i nemaš problema,vidiš ćak se i rimuje Very Happy Very Happy Very Happy Razz
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysub oľu 01, 2008 9:41 pm

To je obavezno!Samo zamislim kako bih se ja osjećao u "garsonjeri"punoj izmeta No ,tako da im redovno čistim kaveze a minerali su im tokom čitave god.dostupni(svaki dan).
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysub svi 17, 2008 5:30 pm

Sumnjam da je zenka izabel imala kokcidiozu.Odstanio sam je, ali moram stiglica koji je bio sa njom,da ga preventivno istretiratiram sa sulfadimidinom rastvorom 16%(tako pise na kutiji).Molim recite kako da ga doziram,dali treba svaki dan kad ga dajem da bude novi rastvor i koliko dana da traje preventivna terapija.
Pozdrav.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyned svi 18, 2008 12:25 am

trnar je napisao/la:
Sumnjam da je zenka izabel imala kokcidiozu.Odstanio sam je, ali moram stiglica koji je bio sa njom,da ga preventivno istretiratiram sa sulfadimidinom rastvorom 16%(tako pise na kutiji).Molim recite kako da ga doziram,dali treba svaki dan kad ga dajem da bude novi rastvor i koliko dana da traje preventivna terapija.
Pozdrav.

dobio si odgovor na svijet ljubimaca
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptyned svi 18, 2008 12:58 am

tićar je napisao/la:
trnar je napisao/la:
Sumnjam da je zenka izabel imala kokcidiozu.Odstanio sam je, ali moram stiglica koji je bio sa njom,da ga preventivno istretiratiram sa sulfadimidinom rastvorom 16%(tako pise na kutiji).Molim recite kako da ga doziram,dali treba svaki dan kad ga dajem da bude novi rastvor i koliko dana da traje preventivna terapija.
Pozdrav.

dobio si odgovor na svijet ljubimaca


Jesam i hvala ti puno (moram na oba dva foruma jer ponekad neki forum malo zaspi,mada oba dva su najbolja na svijetu.)
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri lip 18, 2008 12:57 am

Postavicu ovo pitanje ovde kako ne bih otvarao nove teme.
negde na forumu sam sreo da ime neki preparat protiv tekuti,ushi,ne znam kako je tacno naziv kod vas.Kod nas ih zovemo voshki.
Mislim da od tog preparata se kaplje na teme iza glave i da djeluje oko 6 mjeseca.
Molim da mi kazete ime tog preparata,proizvodcac i koju sliku ako imate.
molim Vas.
Nije odgovor za moje ptice nego za mog prijatelja pa poshto me zamolio - zelim mu pomoci.
hvala puno.
pozdrav
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri lip 18, 2008 1:25 am

Panmectine 5.Proizvodi ga Pantex Holland B.V. (www.pantex.net).
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri lip 18, 2008 2:06 am

front line, neznam proizvodjaca
Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Th_44509_IMG_1186_122_155lo

daj mu i ovo da zna, columbina
Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Th_44511_IMG_1303_122_1012lo
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri srp 09, 2008 12:44 pm

Pitanje:ako ptica nema nikakvu bolest i sve je u redu da li se u tom slucaju ptica tretira preventivno ako da onda cime i najcesce protiv cega?Primjera radi ako ptice nemaju tekut da li se ipak radi neka "generalka"godisnje ili u 6 mjeseci poput spricanja kaveza,volijera,ptica i tako ili postoje neki lijekovi kojima se ptica zasticuje protiv nekih bolesti a da se moraju davati pticama?Pozdrav.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri srp 09, 2008 2:54 pm

pile je napisao/la:
Pitanje:ako ptica nema nikakvu bolest i sve je u redu da li se u tom slucaju ptica tretira preventivno ako da onda cime i najcesce protiv cega?Primjera radi ako ptice nemaju tekut da li se ipak radi neka "generalka"godisnje ili u 6 mjeseci poput spricanja kaveza,volijera,ptica i tako ili postoje neki lijekovi kojima se ptica zasticuje protiv nekih bolesti a da se moraju davati pticama?Pozdrav.

samo esb kad ptice počmu same jesti i mjesec dana prije parenja.to je zaštita za crijevne bolesti.
a kaveze oprati u izosanu bar 1 put godišnje.
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Emptysri srp 09, 2008 8:06 pm

Kako se daje esb i da li ovo ciscenje vazi i za volijeru?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty
PostajNaslov: Re: Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti   Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti Empty

[Vrh] Go down
 
Kokcidioza,Salmonela i ostale bolesti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» bolesti stiglica,grdelina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: