Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mladi kanarinci

Go down 
+13
grancabl
Ćira1
trnar
tomislav
steva318
Ivan_Nish
seadriver
pile
ACO
slaven-g
drazenxp
tićar
paja patak
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysub ožu 01, 2008 4:37 am

ACO je napisao/la:
Moja kanarinka će poludjeti!Ja joj dadnem maslačak a ona pojede samo ono okolo a onu glavnu nit ili šta je već uzme u kljun i hoće da pravi gnjezdo! Very Happy


onda joj daj pa nek pravi ali kad snese jaja kanarinca što dalje
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysub ožu 01, 2008 12:55 pm

U svakom slucaju ne vracati joj gnijezdo ni davati materijal barem jos petnaestak dana
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyned ožu 02, 2008 2:06 pm

Nikad mi se nije desilo da mi kanarinka pravi 1 dan pauzu dok snosi jaja.Znaci snese jedno pa sledeceg dana nema nista.Onda treceg dana ponovo jaje Shocked
Jel to normalno???Jel vam se desavalo to nekad? Question
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyned ožu 02, 2008 10:01 pm

To nije nista neobicno, sve zavisi od kanarinke, moze nesti jaja svaki dan ili sa pauzom od jednog dana a da opet na kraju sva jaja budu plodna.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypon ožu 03, 2008 2:45 am

E ok je onda Very Happy to mi se do sada nije desavalo pa zato pitam.
Hvala Seadriver,pozdrav
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 2:35 pm

Šteti li ako je kanarinka PRESPREMNA? Cool
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 4:06 pm

Kako mislis prespremna? Suspect
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 6:46 pm

spremila se vise nego sto treba bounce pa samo skace od uzbudjenja
[Vrh] Go down
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 8:16 pm

ACO je napisao/la:
Šteti li ako je kanarinka PRESPREMNA? Cool
:lol: :lol: :lol:
Stvarno Aco ,kako mislis prespremna?
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 10:22 pm

Jednostavno ludi stalno pravi gnjezdo i doziva mužijaka!
Pola dana provede u čučnju Very Happy
Čak se i slabije hrani!
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 11:40 pm

E onda je spremna a ne prespremna Smile Samo to sto manje jede scratch to mi nekako ne jasno.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptysri ožu 05, 2008 11:48 pm

pile je napisao/la:
E onda je spremna a ne prespremna Smile Samo to sto manje jede scratch to mi nekako ne jasno.
Kažem ti ljubav je to!Ona bi nešto konkretno al' ne može izaći iz kaveza! Smile
A možda je na dijeti! :lol:
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyčet ožu 06, 2008 12:04 am

Moguce :lol:
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyčet ožu 06, 2008 12:07 am

A ni sa kanarincom nije bolja stvar poderaće glasnice Exclamation
Po cijeli dan pjeva serenade Smile
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypet ožu 07, 2008 12:02 am

e ovako...... Very Happy

ja sam neke malisane odvojio od majki.
jos kod 2 mame sam ostavio po 2 malisana, ali njih cu mozda sutra ili neki dan.
dajem im kuvana jaja mesano sa plazma keksom kao i do sada zenkama i svima.
kao navikavanje na jelo da sami jedu, 4 dana sam im davao kod majki u kavezima na tacni isto mesanu jajcanu hranu + slomljena zrna uljane repice i konoplje u avanu, kao sto sam procitao u knjizi.
lepo se snalaze , vec prvi dan sam video da su svi jeli, kljuckali neko manje neko vise. danas isto gledam svi jedu.
smestio sam ih po 4 komada u kavezima za parenje, a malu letilicu za njih moram da zavrsim sutra najdalje preksutra. nesto na brzaka. velicina 1 metar siroka x 0,60 visoka x 0,50 duboka. necu posvetiti neku posebnu paznju, racunam da je privremenog karaktera, a dogodine mnogo bolje ce sve biti.

samo ovo nisam video jos...:)nikako da vidim da piju vodu, mada imaju naravno to uvek. ali ih nisam video.
dva mlada su trenutno bez repica, jer im je looda majka iscupala, tako da sam se tada iznervirao i sklonio od majki 8 mladih, jos 4 su po dva kod majke.
lepi su, ali malo neobicni tj, uzasni bez repica. svakog dana su ovima duzi, tako da se sve manje razlikuju nego da su veliki kanarinci cheers
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypet ožu 07, 2008 12:31 am

Moras ih pratiti, nakon osamostaljivanja jos petnaestak dana davati proklijalo sjeme i mekanu hranu, jer jos nisu sposobni da sami kljunom otvore zrno, polako kako vrijeme odmice davati im sto manje proklijale hrane a ubacivati normalno sjeme. Drago mi je sto se snalaze, medjutim o svakome pojedinacno voditi brigu, znaci biti siguran da se svi dobro snalaze kod trazenja hrane kao i vode. Obicno se desava da neki prate bracu ili sestre po krletci trazeci da ih nahrane. Ako primjetis da netko od mladih jos nije dovoljno spreman za osamostaljivanje vratiti ga roditelju na neko vrijeme ili staviti u krletku sa iskusnijom pticom da ga nauci kako doci do hrane. To sta je zenka nekima iscupala rep neka te posebno ne zabrinjava, narast ce im novi kroz mjesec dana.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypet ožu 07, 2008 4:10 am

ma znam to za rep, porasce naravno i pre, nego ovo oko hrane neznam, koj eje to proklijalo seme, kako da ga napravim i koje seme tacno treba da proklija?
ja sam u knjizi procitao da treba da im se da pored jajcane hrane, i slomljena zrna uljane repice i konoplje, to im ja dajem a normalna semena imaju, ali naravno jos ne jedu. znachi slomljena zrna repice i konoplje uz jajcanu hranuovo za vodu, nisam ih video, ali iskreno video sam poenkog da se muva oko pojilice, i + to sto im se nalazi na pristupacnom mestu extra.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypet ožu 07, 2008 4:15 am

imam 2 malisana potpuno izabel. bounce zvao sam coveka od kojeg sam kupio ptice, sestra iz legla, od tog muskog koji je dao moja 2 malisana izabel, je potpuno izabel, znachi nose gene verovatno nekog pretka. a i kasnije sam gledao na fotografijama iz knjige tih legla, koje ja slikam kada kupujem ptice, umesto da prepisujem boje njihovih roditelja:D, covek me ne laze, naravno i nema razloga za to.

sada cemo videti da li ce dati i u drguom krugu sa istom kanarinkom.
takodje cu ga pustiti verovatno i na bar jos jednu kanarinku, da ga malo ispitamo, da li ce iti jos slicnih.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypet ožu 07, 2008 5:10 am

ajde slikaj te izabelne mlade da ih vidimo
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyned ožu 09, 2008 11:39 pm

Posle koliko dana vi vase mlade kanarince odvajate od majke?jel im i dalje stavljate gnezdo da prenoce u njemu ili i oni kao odrasli kanarinci mogu bezbedno da prenoce na precki?Kako ce da se snadju za vodu i hranu?
Gledam ih ovako i cini mi se da su bas nespretni i nesnalazljivi,samo cekaju da ih majka nahrani Rolling Eyes
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptyned ožu 09, 2008 11:51 pm

Mladi kanarinci oko 18 dana napustaju gnijezdo, a oko 28 dana se odvajaju od majke, gnijezdo im vise nije potrebno i oni normalno spavaju na precki poput malih loptica. Kad se odvoje treba pratiti njihovo ponasanje, oni ce uglavnom pratiti jedni druge u namjeri da pronadju hranu i vodu i traziti ce od brace i sestara da ih nahrane te bi se svi trebali kroz neko vrijeme poceti samostalno hraniti i piti. Ako primjetis da su neki od njih dosta nesnalazljivi vratis ih jos par dana kod majke pa opet odvojis.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypon ožu 10, 2008 12:00 am

I naravno kad ih odvojis ne dajes im odma normalnu hranu za kanarince nego ili oljustenu ili proklijalu, u svakom slucaju takvu da je oni mogu prozvakati jer jos nisu sami sposobni oljustiti sjeme uz jajcanu sa naribanom mrkvom u posebnoj posudici. Kroz iducih petnaestak dana pocnes im opet u zasebnoj posudi davati normalnu sjemensku hranu nek se uce, kad primjetis da pocnu sami ljustiti sjeme ne dajes im vise proklijalu hranu nego obicnu uz veci udio uljane repice u njoj.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypon ožu 10, 2008 12:10 am

Aha,sad mi je jasnije Smile E sad kod mene je malo slozenije jer se izlegao samo jedam mali i sam je Crying or Very sad pa se zato ja brinem,ima 25 dana i primetio sam da jede jabuku ali jajcanu smesnu ne.
E sad ja znam kako se pravi proklijalo seme tj postupak kako ide ali kad dodje onaj trenutak da trebam da ga dam pticama to seme ima cudan miris,onako kao da se ukiselilo.Mozda negde gresim u postupku ali ovako radim:Stavim u posudu sa hladnom vodom seme da stoji jedan dan,zatim drugi dan ga operem i iscedim i ostavim tako na prozoru i treci dan ga dajem pticama.Jel to ok ili ima neke greske negde?
[Vrh] Go down
tomislav
Početnik
Početnik



Broj postova : 16
Registration date : 25.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypon ožu 10, 2008 12:19 am

dobro radiš samo prvi dan ga trebaš oprat bar tri puta da se ne usmrdi,a drugi dan pokrij zdjelu sa vlažnom krpom da ne izgubi vlagu
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Emptypon ožu 10, 2008 12:25 am

Poceti ce on jesti sam ima tek 25 dana, drzi ga jos par dana sa zenkom pa ga odvoji, ali ti budi u blizini, stavi mu u jednu posudu jajcanu hranu a u drugu proklijalo sjeme i prati kako se ponasa. Kad ogladni, moze proci i par sati trebao bi se snaci i sam pronaci hranu. Sve dobro radis kod pravljenja proklijalog sjemena osim jedne stvari a ta je da to sjeme ne bi smjelo biti izlozeno direktnom suncu jer ro moze dovesti do ukiseljenja tj. razvijanja baktrerija.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mladi kanarinci - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Mladi kanarinci
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: