Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mladi kanarinci

Go down 
+13
grancabl
Ćira1
trnar
tomislav
steva318
Ivan_Nish
seadriver
pile
ACO
slaven-g
drazenxp
tićar
paja patak
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 5:00 pm

paja patak je napisao/la:
ja sam takodje pocetnik, ali mislim da sam se odlucio iskljucivo:
za metalne kaveze za parenje,
za mesavinu za kanarince + dodavanje konoplje kada treba, kao i niger,
za orluxove vitaminske dodatke, i dalje trebam iskustva da li je bolje koristiti bio digest orluxov ili ostala sredstva za prociscavanje, moram malo da mi pomognete jos... Very Happy
za onaj dodatak belgijskog minerala, sa skoljkama i mineralima iz mora, pakovanje kesa zelena kombinacija, sa nacrtanom ninfom kanarincom i valjda tigricom, sledeci put kada kupim slikam kesu pa kacim na forum da vidite i vi,
toliko sam se za sada odlucio, a dalje ce iskustvo da ucini sve slicnim ili drugacijim.
Kakvi su ti orluxovi minerali ja im jednostavno dajem minerale iz mora (to pakovanje sa kanarincem,nimfom i tigricom),jajčanu smjesu,izdrobljenu ljusku od kokošijeg jajeta,i malo grita za golubove(mineral).Inaravno voće i povrće.Najčešće jabuku i mrkvu. geek
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 6:04 pm

slikacu sadrzaj minerala, pa kacim na forum.
a orluxovi vitamini, kolege stariji pticari su ocenili da su dobri
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 6:55 pm

ACO je napisao/la:
Može li biti da je to uradila zato što nisam odvajao kanarinca.
Prošli put sam ga odvojio pa je ona stalno skakala po kavezu i dozivala ga!!!
Totalno sam zbunjen scratch scratch scratch scratch scratch scratch

Sad opet nista ne razumijem scratch Da li je ona bila sama sa mladima ili je kanarinac uz njih cijelo vrijeme?
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 7:38 pm

Ako ti je kanarinka to učinila mladima, udalji je iz uzgoja expresno.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 8:59 pm

Drazene, ne mora znaciti da je zenka kriva zbog toga, eto i ti si pokusao sad pa ne ide. Znas i sam da se ne moze uzgoj kanarinaca raditi samo tako, eto staviti zenku i muzjaka skupa i gotovo. Vazno je napomenuti svima onima koji tek krecu sa uzgojem da i muzjaka kao i zenku treba posebno pripremati za parenje i to nekoliko mjesece minimalno mjesec ipo do dva. U tom razdoblju pojacati prehranu, dvaput do tri puta tjedno davati jaja, aisto toliko puta vitamin e koji potice na parenje. Zenki staviti gnijezdo u parilicu i kad do kraja osjeti nagon za parenjem, pocme sa izradom gnijezda povlacuci materijal u njega, tak tada se stavlja muzjak. Sam cim parenja muzjaku nije problem, ali vazno je zenku dobro pripremiti za sam napor polaganja jaja, lezanja na njima i sve poslije sta slijedi. Ne zelim nikoga ovdje kritizirati ali primjecujem kako se pojedinci zalijecu sa parenjem i onda se poslije pitaju kako mi se to kanarinka ponasa.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 9:23 pm

pile je napisao/la:
ACO je napisao/la:
Može li biti da je to uradila zato što nisam odvajao kanarinca.
Prošli put sam ga odvojio pa je ona stalno skakala po kavezu i dozivala ga!!!
Totalno sam zbunjen scratch scratch scratch scratch scratch scratch

Sad opet nista ne razumijem scratch Da li je ona bila sama sa mladima ili je kanarinac uz njih cijelo vrijeme?
Cjelo vrijeme je mužijak sa njima. Cool
Bilo mi ih žao odvajati. :lol!:
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 9:27 pm

seadriver je napisao/la:
Drazene, ne mora znaciti da je zenka kriva zbog toga, eto i ti si pokusao sad pa ne ide. Znas i sam da se ne moze uzgoj kanarinaca raditi samo tako, eto staviti zenku i muzjaka skupa i gotovo. Vazno je napomenuti svima onima koji tek krecu sa uzgojem da i muzjaka kao i zenku treba posebno pripremati za parenje i to nekoliko mjesece minimalno mjesec ipo do dva. U tom razdoblju pojacati prehranu, dvaput do tri puta tjedno davati jaja, aisto toliko puta vitamin e koji potice na parenje. Zenki staviti gnijezdo u parilicu i kad do kraja osjeti nagon za parenjem, pocme sa izradom gnijezda povlacuci materijal u njega, tak tada se stavlja muzjak. Sam cim parenja muzjaku nije problem, ali vazno je zenku dobro pripremiti za sam napor polaganja jaja, lezanja na njima i sve poslije sta slijedi. Ne zelim nikoga ovdje kritizirati ali primjecujem kako se pojedinci zalijecu sa parenjem i onda se poslije pitaju kako mi se to kanarinka ponasa.
Hvala ti za sve ove divne savjete.Vjerovatno si u pravu malo sam se zaletio Exclamation
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 9:40 pm

Ovdje ne pristajem na kompromis, koliko god kanarinka bila nepripremljena, nema pravo jesti svoje mlade.

Ti Aco drži je i pripremaj i dalje, kupi joj fino vitamine, itd., ja više nemam šta reći u vezi nje, jer sam rekao u zadnjem postu.

Osim, ako nije kanarinac počinitelj zlodjela, vidim da tu nisi baš siguran.
Trebao si gledati tko je štetočina..
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 9:46 pm

Moj ti je savjet da ih sad lijepo odvojis i tretiras zenku na taj opisani nacin, znaci sa tvrdo kuhanim zumanjcem, vitaminima, vocem, zelenjem, tri puta tjedno kombinirano, ukljucujuci da joj obaveznu u krletku zakacis sipinu kost dajes joj grita, tj. mineralnog pijeska. Nakon mjesec dana, sto znaci negdje polovicom treceg mjeseca, stavi joj gnijezdo i materijal i kad primjetis da pocme raditi gnijezdo ubaci joj muzjaka. Gotovo sam siguran da ce ti ukoliko se budes drzao ovoga sa mladima i hranjenjem biti sve u redu. Vazno je isto tako znati da je kanarancima za razmnozavanje potreban veci udio dnevnog svjetla, oko 14-15 sati, a isto tako i porast temperature gdje nema vecih klimatskih promjena, tako da ce situacija biti povoljnija kasnije.
To ne znaci da ti kanarince nisi mogao pariti i sad ali onda im osiguraj umjetnim putem takve uvjete pa ih pari, a ako nisi umogucnosti drzati temperaturu oko 20 stupnjeva svakodnevno i dati im 14 do 15 sati svjetla pricekaj proljece.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 9:55 pm

Kanarinci su zivotinje koje se ponasaju po svom instiktu. To je ista stvar kao kad netko pita zasto zenka cupa perje mladima, a jako se dobro zna zasto ona to radi. Moje misljenje je da je zenka nepripremljena stavljena na parenje i ne osjeca nikakav nakon za odgoj mladih. Stavi bilo koju zenku nepripremljenu na parenje i imati ces razno raznih problema od toga da nece lezati na jajima, razbijati ce jaja ili nesto trece.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypon vel 25, 2008 10:22 pm

Hvala vam obojici tako ću i uraditi(pokušaću još jednom).
Ali cu ovaj put odvojiti mužijaka i bolje ih pripremiti!!!
Ako opet bude bila ista stvar prodaću ženku i kupiti novu. bounce bounce bounce bounce
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyuto vel 26, 2008 11:05 pm

Moja ženka nije normalna odvojio sam mužijaka od nje ali ona i dalje i pišti pravi gnjezdo! Neutral
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyuto vel 26, 2008 11:18 pm

Aco moras joj maknuti gnijezdo i materijal, ukloni to iz krletke a hranu daji pojacanu cijelo vrijeme pa joj tek za mjesec dana ponovo stavi materijal i gnijezdo, budi strpljiv.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 4:25 am

seadriver je napisao/la:
Aco moras joj maknuti gnijezdo i materijal, ukloni to iz krletke a hranu daji pojacanu cijelo vrijeme pa joj tek za mjesec dana ponovo stavi materijal i gnijezdo, budi strpljiv.

ja neznam kako vi ali ja svoje ptice uopće ne pripremam nekako posebno,tu i tamo kad se sitim im dam kuhanog jaja ili malo jajčane,jedini što im redovito dam to je salate jabuke i vitamina .i produženo svitlo što je najvažnije i isto se pare ka blesavi.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 10:00 pm

Nisam ni mislio nista posebno dovoljno je i to sta si napisao, ali ti imas iskustva, hranis ih raznovrsno, znajuci da im je to potrebno i k tome tretiras umjetnim svitlom. Ja samo zelim skrenuti pozornost na one koji ne rade nista od toga, a ocekuju rezultate.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptysri vel 27, 2008 11:10 pm

Ne možete govoriti da ja ne radim ništa od toga, ja svojim pticama dajem: jajčanu smjesu,voće,sada im dajem i maslačak,izmljeveno oljušteno sjeme suncokreta,grit,mineralni pjesak za kanarince,izdrobljenu ljusku od kokošijeg jajeta,med i mješanu hranu za kanarince sa povećanim postotkom konoplje i sipinu kost!
Smile
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 4:47 am

ACO je napisao/la:
Ne možete govoriti da ja ne radim ništa od toga, ja svojim pticama dajem: jajčanu smjesu,voće,sada im dajem i maslačak,izmljeveno oljušteno sjeme suncokreta,grit,mineralni pjesak za kanarince,izdrobljenu ljusku od kokošijeg jajeta,med i mješanu hranu za kanarince sa povećanim postotkom konoplje i sipinu kost!
Smile

napravi ti ovako stavi muškog nazad i kad snese četvrto jaje izvadi ga i stavi di ga ona ne može viditi,može ga čuti,
kad se izlegu mladi i ona to ponovi otvori prozor i njenu gajbu. :lol!: :lol!:

a zamisli moju muku,jedina kanarinka koja se htjela pariti sa zelendurom je crvenooka a one su poznate po tome da slabije vide i sad mi je muka oće li ih htjeti ili viditi hraniti
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 10:30 am

Ako je pusti, uginit će.
Ako je samo proda, nekoga drugoga će razočarati takva ptica, kad je stavi na parenje.

Moja ti je preporuka da je pokloniš ili prodaš nekome, ali da napomeneš, da nije za parenje i uzgoj.

A eto, ti pričekaj još je isprovaj, kako te volja.

Neko ti je "krasnu" kanarinku uvalio Sad

Oće tićar, zašto neće, ne brini Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 2:46 pm

Neko ti je "krasnu" kanarinku uvalio Sad

[/quote]

tako je meni znalo faliti koja kanarinka ja odem do pet shopa kad ono ili stare kanarinke ili već isparene do maksimuma,ljudi odnesu u dućan mlade i onda se po njih vrate za misec dana ako se ne proda,zato ja kanarinke baš i ne prodajem,

imam čak 3 kanarinke koje su neplodne već 3 god ali znam ako koja zakaže da će ova uspješno odhraniti ptića
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 4:10 pm

e to sam ja pitao skoro, a nisam dobio tacan odgvor.

da li ta kanarinak hoce da prihvati mlade od one koja nece da ihhrani? a pod uslovom da ona nije nalegnuta?

znachi dadilja nije snela jaja,
majka mladih ih ne hrani,
stavimo mlade kod dadilje, koja nije snela jaja,'

da li dadilja prihvata i moze da hrani mlade, zato sto nije raskvocana?
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 4:13 pm

malo radosti i malo brige za mene danas.

radost: danas kod dve kanarinke koje hrane po dva mlada, po jedan mailsan izasao iz gnezda i na pesku me docekao, ostavio sam ih malo, a onda ih ja vratiou gnezdo. mnogo sam srecan kada sam ih video pored majke van gnezda.

briga: jedan kanarinka koja ima 4 mlada ali tek po 2-9 dana 2 10 dana starosti, slabo ih hrani, retko im vidim pune gusice, a tri od juce nije napunila Sad
[Vrh] Go down
pile
Početnik
Početnik
pile


Broj postova : 55
Registration date : 14.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 4:55 pm

paja patak je napisao/la:
e to sam ja pitao skoro, a nisam dobio tacan odgvor.

da li ta kanarinak hoce da prihvati mlade od one koja nece da ihhrani? a pod uslovom da ona nije nalegnuta?

znachi dadilja nije snela jaja,
majka mladih ih ne hrani,
stavimo mlade kod dadilje, koja nije snela jaja,'

da li dadilja prihvata i moze da hrani mlade, zato sto nije raskvocana?

E ovo i mene posebno zanima jer imam kanarinku koja je neplodna.Da li cu moci da je iskoristim u slucaju da se"mama"digne sa gnijezda i moram li je jednako pripremati za parenje i upariti sa muzjakom uz ovu?Je li to sistem kukavicijeg jajeta sa podmetanjem ili ona jednostavno prihvata mlade?
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptyčet vel 28, 2008 5:23 pm

drazenxp je napisao/la:
Ako je pusti, uginit će.
Ako je samo proda, nekoga drugoga će razočarati takva ptica, kad je stavi na parenje.

Moja ti je preporuka da je pokloniš ili prodaš nekome, ali da napomeneš, da nije za parenje i uzgoj.

A eto, ti pričekaj još je isprovaj, kako te volja.

Neko ti je "krasnu" kanarinku uvalio Sad

Oće tićar, zašto neće, ne brini Cool
To je duga priča.
Ja mislim da je to zato što je ona mlada.
Ali ima još samo 1 šansu bez obzira na sve! Basketball
Neko od vas mi je rekao da pokušam opet 15.Marta i da je do tad pripremam. :lol!:
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypet vel 29, 2008 5:02 am

paja patak je napisao/la:
e to sam ja pitao skoro, a nisam dobio tacan odgvor.

da li ta kanarinak hoce da prihvati mlade od one koja nece da ihhrani? a pod uslovom da ona nije nalegnuta?

znachi dadilja nije snela jaja,
majka mladih ih ne hrani,
stavimo mlade kod dadilje, koja nije snela jaja,'

da li dadilja prihvata i moze da hrani mlade, zato sto nije raskvocana?

kako koja hoće ali ju je isto bolje pariti,meni je jedna othranila mladog grdelina koji je ispa iz gnjezda,iako je bio već operjan i vidio,on je odnje uzimao jesti,i kad sam ih stavio u volijeru nije se micao od nje
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Emptypet vel 29, 2008 8:53 pm

Moja kanarinka će poludjeti!Ja joj dadnem maslačak a ona pojede samo ono okolo a onu glavnu nit ili šta je već uzme u kljun i hoće da pravi gnjezdo! Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mladi kanarinci - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Mladi kanarinci
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: