Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mladi kanarinci

Go down 
+13
grancabl
Ćira1
trnar
tomislav
steva318
Ivan_Nish
seadriver
pile
ACO
slaven-g
drazenxp
tićar
paja patak
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri tra 16, 2008 12:08 pm

kod mene je isto promenljivo vreme, ali to radijator regulise. tempiras mu 20 stupnjeva, pa nek radi sta hoce, da li da greje ili da stane. Very Happy eventualno kada je napolju mnogo toplo onda krene da raste temperatura za jedan ili dva stepena, tada moram da smanjim radijator. to je onaj mali uljani, i predobar je.

a za malisane, pa kako vi imate po par komada ja sam presrecan onda izgleda. iz prve turice imam 18, i sada iz drgue 13, bice jos nekoliko. bounce
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri tra 16, 2008 1:42 pm

drazenxp je napisao/la:
Dobro je kad si i jednog dobio, na ovo promjenjivo vrijeme, čas hladno, čas toplo uspjeh je i jedan.

Meni se jedan izlegao, a imam još 5 jaja pod 2 ženke.
Sva se čine oplođena, sva su stavljena isti dan.

Onda kako objasniti da se jedan izlegao ima 2 dana, a ostali niko ništa?

Još ću pustiti da malo leže, ako ne bude ništa, dižem ostala jaja i uzgajat ću jednog mladog Crying or Very sad

ionako moraš jaja ostaviti dok su tići mali da ih ne zgnječi,tek kad napune 5 dana onda ih vadi.
ode kod nas je katastrofa ove godine zbog vrimena,50%ih ne uspije priživiti čak ni u jaju.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyčet tra 17, 2008 12:24 am

Ja radim sa pticama u stanu imaju konstantnu temperaturu mozda malo manje vlage u vazduhu,ali i kod nas u Makedoniji svi se zale da je slaba sezona zbog veoma promenljivog vremena.18.04 cekam rezultate od tri jaja od druge zenke mozaika.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypet tra 18, 2008 3:35 pm

Juce izasla dva pilica od mozaika. :lol!:
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysub tra 19, 2008 9:53 pm

kada je dobro da tretiramo mlade ptice sa nekim sredstvima za prociscavanje?
sa koliko nedelja zivota treba to uraditi?

ad li dati....?

biodigest - Orlux?
ESB?
ili nesto trece?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyned tra 20, 2008 1:50 am

paja patak je napisao/la:
kada je dobro da tretiramo mlade ptice sa nekim sredstvima za prociscavanje?
sa koliko nedelja zivota treba to uraditi?

ad li dati....?

biodigest - Orlux?
ESB?
ili nesto trece?

ESB se daje kada ptice počmu same jesti,samo se uz njega mora davati vitamin K,najbolje je davati fuvicin kao preventivu jer u njemu vec ima vitamina koji su im potrebni,i vitamin K
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyned tra 20, 2008 4:08 am

ESB mi je dostupniji i jeftiniji od biodigesta, ali nekako bi radije dao biodigest jer je od Orluxa.
da li bi to bilo u redu?

prvi malisani mi imaju vec 2 meseca i 10 dana
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyuto tra 22, 2008 9:49 pm

tićar je napisao/la:
paja patak je napisao/la:
kada je dobro da tretiramo mlade ptice sa nekim sredstvima za prociscavanje?
sa koliko nedelja zivota treba to uraditi?

ad li dati....?

biodigest - Orlux?
ESB?
ili nesto trece?

ESB se daje kada ptice počmu same jesti,samo se uz njega mora davati vitamin K,najbolje je davati fuvicin kao preventivu jer u njemu vec ima vitamina koji su im potrebni,i vitamin K
jel taj fuvicin ide uporedo sa ESBom u istoj vodi istih dana? i da li davati 5 dana pa pauza 3 dana pa 5 dana, ili drugacije?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri tra 23, 2008 3:23 am

paja patak je napisao/la:
tićar je napisao/la:
paja patak je napisao/la:
kada je dobro da tretiramo mlade ptice sa nekim sredstvima za prociscavanje?
sa koliko nedelja zivota treba to uraditi?

ad li dati....?

biodigest - Orlux?
ESB?
ili nesto trece?

ESB se daje kada ptice počmu same jesti,samo se uz njega mora davati vitamin K,najbolje je davati fuvicin kao preventivu jer u njemu vec ima vitamina koji su im potrebni,i vitamin K
jel taj fuvicin ide uporedo sa ESBom u istoj vodi istih dana? i da li davati 5 dana pa pauza 3 dana pa 5 dana, ili drugacije?

to je slično kao esb samo što ima i vitamina,ako dajem fuvicin onda ne dajem esb,kod zdravih ptica je dosta davati 5 dana samo kao preventivu,a ali je koji od njih uginuo onda 5 dana pa 3 stanka pa opet 5 dana
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypet tra 25, 2008 7:23 pm

zasto se kod nekog mladog kanarinca desi da je uvjeno pero. tacnije kod nekog mladog mi je kraj krila malo povijen.
tako je bilo kod jedne zenke, kraj krila, i + kraj repa malo uvijen
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypet tra 25, 2008 7:40 pm

paja patak je napisao/la:
zasto se kod nekog mladog kanarinca desi da je uvjeno pero. tacnije kod nekog mladog mi je kraj krila malo povijen.
tako je bilo kod jedne zenke, kraj krila, i + kraj repa malo uvijen

a evo to i ja gledam kod 2 baštarda,to je od gajbe
ili lumps,ali teško da je lumps kod tvojih ptica
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri tra 30, 2008 8:05 pm

imam jedno pitanje, koje postavljam ovako prilicno zacudjen Shocked Exclamation cyclops Exclamation Shocked

nepunih 3 meseca imau moji malisani, e sada neke sam vec izdvojio u jednu letilicu (muske) u drugoj su zenke, u trrecoj neznam sta imam.

muski se u zoru u 5 sati razvaljuju sa stajalica i jure, kreste i biju !!!
sta je to i zasto su tako agresivni tako rano?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyčet svi 01, 2008 12:02 am

paja patak je napisao/la:
imam jedno pitanje, koje postavljam ovako prilicno zacudjen Shocked Exclamation cyclops Exclamation Shocked

nepunih 3 meseca imau moji malisani, e sada neke sam vec izdvojio u jednu letilicu (muske) u drugoj su zenke, u trrecoj neznam sta imam.

muski se u zoru u 5 sati razvaljuju sa stajalica i jure, kreste i biju !!!
sta je to i zasto su tako agresivni tako rano?

pa moga si ih sve skupa ostavit,tuku se to je normalno,najvjerovatnije oko hrane ali i radi položaja,mora se znati ko je gazda
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyčet svi 01, 2008 8:55 pm

ne oko hrane, tek kasnije sidju na hranu. to se desava u ranu zoru, kad krene da svanjiva, cim neki ustane prvi taj je najludji Mad
a to sam ih malo podelio zbog prostora, letilice nisu velike 80 sirina 35 dubina i 50 visina. stavio sam ih po 6, s tim da sada moram da ih zbijem malo Very Happy jer stizu novi mali, sada imaju neki presli mesec, a neki 7 dana manje.
a neki jos sa mamom................iiiiiiiiiiii 2 su se pre 2 dana "rodila" cheers
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri svi 07, 2008 12:55 am

drazenxp je napisao/la:
Ženka će ti htjeti raditi gnijezdo šta prije, a moj je princip ne dati joj gnjezdo u krletku dok ne prođe 5-6 dana od kad su mladi odvojeni od nje i samostalni.

Tek tako da se malo odmori i "stane na loptu".

Iako ženke čupaju mladima perje i žele raditi gnjezdo još dok othranjuju mlade, ja svojoj ne dopustim, tj. ne dam joj gnjezdo u krletku.

Ne znam kako drugi rade, meni se tako čini najbolje.


Malom je 22 dan a zenka je juce ili danas u jutro snela neoplodjeno jaje.A isto i zenka mozaika( njima je 19 dan) trazila je novo gnjezdo,zalegla je u staro,a mladi tek izashli iz gnjezda (uzurpirala ga je).Prva je pocela cupati perje mladom piletu ali kako da ga maknem kad je veoma rano,malo je to pile za samostalni zivot.Ne znam jesam li pogresio ali danas popodne pustio sam im muzjake i opet vratio gnjezda,pratio sam ih nisu napadali mlade(muski) .Do kada da ih drzim skupa i sta da radim,jer kako sto kaze drazen da drzim zenke plus 5-6 dana, ne znam hoce li ona izdrzati do tada.
Pozdrav
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri svi 07, 2008 11:45 am

trnar je napisao/la:
drazenxp je napisao/la:
Ženka će ti htjeti raditi gnijezdo šta prije, a moj je princip ne dati joj gnjezdo u krletku dok ne prođe 5-6 dana od kad su mladi odvojeni od nje i samostalni.

Tek tako da se malo odmori i "stane na loptu".

Iako ženke čupaju mladima perje i žele raditi gnjezdo još dok othranjuju mlade, ja svojoj ne dopustim, tj. ne dam joj gnjezdo u krletku.

Ne znam kako drugi rade, meni se tako čini najbolje.


Malom je 22 dan a zenka je juce ili danas u jutro snela neoplodjeno jaje.A isto i zenka mozaika( njima je 19 dan) trazila je novo gnjezdo,zalegla je u staro,a mladi tek izashli iz gnjezda (uzurpirala ga je).Prva je pocela cupati perje mladom piletu ali kako da ga maknem kad je veoma rano,malo je to pile za samostalni zivot.Ne znam jesam li pogresio ali danas popodne pustio sam im muzjake i opet vratio gnjezda,pratio sam ih nisu napadali mlade(muski) .Do kada da ih drzim skupa i sta da radim,jer kako sto kaze drazen da drzim zenke plus 5-6 dana, ne znam hoce li ona izdrzati do tada.
Pozdrav

nek stoje i mladi sa njima,ali ako bude ženka čupala mladog vadi ga van,ili joj natrpaj materijala za gnijezdo pa ga neće čupati.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri svi 07, 2008 1:22 pm

tićar je napisao/la:
trnar je napisao/la:
drazenxp je napisao/la:
Ženka će ti htjeti raditi gnijezdo šta prije, a moj je princip ne dati joj gnjezdo u krletku dok ne prođe 5-6 dana od kad su mladi odvojeni od nje i samostalni.

Tek tako da se malo odmori i "stane na loptu".

Iako ženke čupaju mladima perje i žele raditi gnjezdo još dok othranjuju mlade, ja svojoj ne dopustim, tj. ne dam joj gnjezdo u krletku.

Ne znam kako drugi rade, meni se tako čini najbolje.


Malom je 22 dan a zenka je juce ili danas u jutro snela neoplodjeno jaje.A isto i zenka mozaika( njima je 19 dan) trazila je novo gnjezdo,zalegla je u staro,a mladi tek izashli iz gnjezda (uzurpirala ga je).Prva je pocela cupati perje mladom piletu ali kako da ga maknem kad je veoma rano,malo je to pile za samostalni zivot.Ne znam jesam li pogresio ali danas popodne pustio sam im muzjake i opet vratio gnjezda,pratio sam ih nisu napadali mlade(muski) .Do kada da ih drzim skupa i sta da radim,jer kako sto kaze drazen da drzim zenke plus 5-6 dana, ne znam hoce li ona izdrzati do tada.
Pozdrav

nek stoje i mladi sa njima,ali ako bude ženka čupala mladog vadi ga van,ili joj natrpaj materijala za gnijezdo pa ga neće čupati.

OK HVALA
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyčet svi 08, 2008 1:15 am

kako rece onaj "neki" tvoj ..... ostavio mladog da ga cupa zenka, nema materijala za gnezdo affraid bounce
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyčet svi 08, 2008 2:02 am

paja patak je napisao/la:
kako rece onaj "neki" tvoj ..... ostavio mladog da ga cupa zenka, nema materijala za gnezdo affraid bounce

a što će kad ga je već cjelog počupala,znači nema šanse da preživi.ostalo mu perije samo na glavi,krilima i repu.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypet svi 09, 2008 9:08 am

Evo Trnar sa zakašnjenjem odgovaram Embarassed imao sam isti taj problem prošle godine.

Htjela se pariti a mladi još nije mogao sam jesti.
Rješenje sam dobio ubacivanjem mužjaka (oca) koji je hranio mlade.

Nagon kanarinki ćeš smanjit tako da je izoliraš da ne čuje pjev mužjaka, i da bude u nekom sjenovitom mjestu, da ne gleda baš puno sunce, dan, prirodu.

Kad je na mirnom mjestu i ne čuje mužjaka, duže hrani mladog i mirnija je.

To se lako desi ženkama kojima je to 1. godina, dogodine su one već iskusnije.

Inače, ja bi bacao ta neoplođena jaja koja snese dok hrani mladog, i namjerno joj ne bi davao gnijezdo.

Na kraju sam morao popustit jer je poludila i čupala mlade, pa sam stavio mlade u krletku do, i kroz žice su mlade hranili, manje majka a više otac.

Sad kad ti je snjela neplodno jaje, novo će za 7-8 dana.

Nastoj joj "smiriti" hormone jer šteta da mladi gladuje Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri lip 11, 2008 9:45 pm

jajcana hrana

kada svojim mladim kanarincima iskljucujete potpuno iz ishrane jajcanu hranu.

pre nego sto zavrsite sa jajcanom hranom, koliko smanjite kolicinu i intenzivnost davanja iste u tim danima pre prekida?
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptysri lip 11, 2008 11:41 pm

paja patak je napisao/la:
jajcana hrana

kada svojim mladim kanarincima iskljucujete potpuno iz ishrane jajcanu hranu.

pre nego sto zavrsite sa jajcanom hranom, koliko smanjite kolicinu i intenzivnost davanja iste u tim danima pre prekida?

čim počmu sami jesti je ukini,i možeš 2 puta tjedno malo ubaciti,
a kod crvenih dajem cijelo vrijeme dok ne prominu perije radi davanja karotina putem jajčane smjese.
[Vrh] Go down
Ivan_Nish
Početnik
Početnik



Broj postova : 34
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypon srp 07, 2008 10:26 pm

Jedan mladi ptic,mislim od ove godine u februaru se izveo je od samog pocetka naduvan Shocked
Misio sam da ce prodje to,ali nikako nece. Neutral
On se ponasa sasvim normalno,jede sve sto i ostali,kupa se,skakuce i leti normano ali je naduvan pale
Jel vam se to desava nekad sa vasim pticama ili ovom pticu nesto fali??? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Ćira1
Početnik
Početnik



Broj postova : 10
Registration date : 10.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptypon srp 07, 2008 10:45 pm

Imam slican problem, imam zenku kanarinku koja je zuta i nema rep pa misle da je pile Razz
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Emptyuto srp 08, 2008 3:36 am

Ćira1 je napisao/la:
Imam slican problem, imam zenku kanarinku koja je zuta i nema rep pa misle da je pile Razz

isčupaj joj ono što joj je ostalo pa će narasti novi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mladi kanarinci - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Mladi kanarinci
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: