Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Mladi kanarinci

Go down 
+13
grancabl
Ćira1
trnar
tomislav
steva318
Ivan_Nish
seadriver
pile
ACO
slaven-g
drazenxp
tićar
paja patak
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptypet oľu 21, 2008 4:00 pm

Kanarinka je opet snjela jaje ali samo 1 u 3 dana.
Kod mene se stvara neka sumnja da je neoplođeno(zato što je samo 1)!
Šta vi mislite? scratch
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysub oľu 22, 2008 1:00 am

paja patak je napisao/la:
iskusni jel moze pomoc?

kada vi pocinjete sa dopunskom hranom mladih kanarinaca?
jajcana smesa ok, onda seme, i sada kada krecete sa zelenisom, sargarepom, jabukama...
kada pocinjete da dajete vitamine, da li je ok davati OMNIvit? koja doza?
kada prvi put dajete nesto za prociscavanje digestivnog trakta mladoj ptici?
moji su malisani vec napunili 5 nedelja, i 6 komada 4 nedelje.
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysub oľu 22, 2008 2:40 am

paja patak je napisao/la:
paja patak je napisao/la:
iskusni jel moze pomoc?

kada vi pocinjete sa dopunskom hranom mladih kanarinaca?
jajcana smesa ok, onda seme, i sada kada krecete sa zelenisom, sargarepom, jabukama...
kada pocinjete da dajete vitamine, da li je ok davati OMNIvit? koja doza?
kada prvi put dajete nesto za prociscavanje digestivnog trakta mladoj ptici?
moji su malisani vec napunili 5 nedelja, i 6 komada 4 nedelje.

Na ovo pitanje nisam ranije odgovorio jer mi je u najmanju ruku nejasno. Koja dopunska hrana, koje prociscavanje? Mladi se sa navrsenih 5 nedjelja trebaju vec polako navikavati na normalnu sjemensku hranu, a sa 6 tjedana potpuno je usvojiti. Vazno je znati da je mladim kanarincima dobro davati sjemensku hranu sa pojacanom kolicinom uljane repice u njoj. Takodjer nastaviti sa jajcanom hranom neko vrijeme dok ne ojacaju ali ne pretjerati da se ne ugoje. Pitas za jabuku? Jabuka je nesto sto pocnu prvo jesti po osamostaljivanju tako da ih mozes normalno hraniti tj. hranis ih isto kao i odrasle jedinke samo nemoj pretjerivati apsolutno u nicemu. Dovoljno je da 2-3 puta na tjedan dobiju ili jabuku ili zelenilo. Ja svojim mladim niti dajem preparate za prociscavanje trakta niti omnivit pa izrastu u zdrave i jake jedinke. Sta hocu reci? Hocu reci da je bitna raznovrsna ishrana, higijena i smjestaj krletki, tako da primjerice sunce ne udara direktno u njih, da nisu izlozeni propuhu, a vitamine dajes kao dopunu uslijed nedostatka dovoljne kolicine voca i povrca. Brini se za njih, ljubi ih, voli ih i to je to bounce
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysub oľu 22, 2008 9:43 am

ACO je napisao/la:
Kanarinka je opet snjela jaje ali samo 1 u 3 dana.
Kod mene se stvara neka sumnja da je neoplođeno(zato što je samo 1)!
Šta vi mislite? scratch
[Vrh] Go down
seadriver
Početnik
Početnik



Broj postova : 36
Registration date : 18.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysub oľu 22, 2008 12:21 pm

Pa jel muzjak sa njom? Kad si ih stavio zajedno? To jaje je vjerovatno neoplodjeno.
[Vrh] Go down
ACO
Pričalica
Pričalica
ACO


Male Broj postova : 80
Age : 32
Registration date : 15.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysub oľu 22, 2008 11:02 pm

Jeste mužijak je sa njom i bili su zajedno oko 15-tak dana dok ona nije snjela jaje!
Prošli put je tek iz trećeg pokušaja snjela oplođena jaja! Smile
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyned oľu 23, 2008 3:32 am

ACO je napisao/la:
Jeste mužijak je sa njom i bili su zajedno oko 15-tak dana dok ona nije snjela jaje!
Prošli put je tek iz trećeg pokušaja snjela oplođena jaja! Smile

15 dana mi je sumljivo,već nakon 5 dana kanarinka nosi jaja,vjerovatno se nisu ni parili.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptypon oľu 24, 2008 7:07 pm

seadriver je napisao/la:
paja patak je napisao/la:
paja patak je napisao/la:
iskusni jel moze pomoc?

kada vi pocinjete sa dopunskom hranom mladih kanarinaca?
jajcana smesa ok, onda seme, i sada kada krecete sa zelenisom, sargarepom, jabukama...
kada pocinjete da dajete vitamine, da li je ok davati OMNIvit? koja doza?
kada prvi put dajete nesto za prociscavanje digestivnog trakta mladoj ptici?
moji su malisani vec napunili 5 nedelja, i 6 komada 4 nedelje.

Na ovo pitanje nisam ranije odgovorio jer mi je u najmanju ruku nejasno. Koja dopunska hrana, koje prociscavanje? Mladi se sa navrsenih 5 nedjelja trebaju vec polako navikavati na normalnu sjemensku hranu, a sa 6 tjedana potpuno je usvojiti. Vazno je znati da je mladim kanarincima dobro davati sjemensku hranu sa pojacanom kolicinom uljane repice u njoj. Takodjer nastaviti sa jajcanom hranom neko vrijeme dok ne ojacaju ali ne pretjerati da se ne ugoje. Pitas za jabuku? Jabuka je nesto sto pocnu prvo jesti po osamostaljivanju tako da ih mozes normalno hraniti tj. hranis ih isto kao i odrasle jedinke samo nemoj pretjerivati apsolutno u nicemu. Dovoljno je da 2-3 puta na tjedan dobiju ili jabuku ili zelenilo. Ja svojim mladim niti dajem preparate za prociscavanje trakta niti omnivit pa izrastu u zdrave i jake jedinke. Sta hocu reci? Hocu reci da je bitna raznovrsna ishrana, higijena i smjestaj krletki, tako da primjerice sunce ne udara direktno u njih, da nisu izlozeni propuhu, a vitamine dajes kao dopunu uslijed nedostatka dovoljne kolicine voca i povrca. Brini se za njih, ljubi ih, voli ih i to je to bounce

na to sam mislio zelenis i vitamini.

hvala na odgovoru frend.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 01, 2008 11:18 am

Evo dosao je dan da se i ja pohvalim.U subotu popodne i negdje nedelja ujutro ispilila su se dva pilica od crvenih mozaika.Nisam do danas da prenagljujem sa radoschu, dok bar malo ne budem siguran da ce biti sve ok i da ce mladi napredovati.Radosti nije bilo kraja,ma znate Vi to,svi ste nekad doziveli da osjetite radosat kada u gnjezdu vidite novi zivot.
Inace zuta lipokromka snjela je 4 jaja,ali jedno sam malo ostetio kasikicom,stavio sam vosak od svjece na ljuskici ne znam sta ce biti.
A i druga mozuk zenka jauce je snjela prvo jaje.
TULUMARIM cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile :lol: :lol: :lol: :lol: jocolor jocolor jocolor jocolor afro afro afro flower flower flower flower
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 01, 2008 2:11 pm

Ej kolega, mi izgleda smo totalno kasni igrači šta se tiče spremnosti ženki Wink
A bolje je, duže nam traje sezona Cool

Evo meni kanarinka koja je parena sa kanarincem, jutros treće jaje snjela.
Kanarinka koja je u krletci sa konopljarem, i skupa su pravili gnjezdo, jutros snjela prvo jaje.

Sad nastupa čekanje, i tiha nervoza..

Tebi čestitam, drago mi je da ti je napokon krenilo! I ti si se dosata načekao, a oni svi bez problema u 2. mjesec već mlade imali.. Basketball

Sada se i ja nadam pilićima Wink
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 01, 2008 2:16 pm

drazenxp je napisao/la:
Ej kolega, mi izgleda smo totalno kasni igrači šta se tiče spremnosti ženki Wink
A bolje je, duže nam traje sezona Cool

Evo meni kanarinka koja je parena sa kanarincem, jutros treće jaje snjela.
Kanarinka koja je u krletci sa konopljarem, i skupa su pravili gnjezdo, jutros snjela prvo jaje.

Sad nastupa čekanje, i tiha nervoza..

Tebi čestitam, drago mi je da ti je napokon krenilo! I ti si se dosata načekao, a oni svi bez problema u 2. mjesec već mlade imali.. Basketball

Sada se i ja nadam pilićima Wink
Smile Very Happy Wink Wink Wink
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 01, 2008 11:34 pm

trnar je napisao/la:
Evo dosao je dan da se i ja pohvalim.U subotu popodne i negdje nedelja ujutro ispilila su se dva pilica od crvenih mozaika.Nisam do danas da prenagljujem sa radoschu, dok bar malo ne budem siguran da ce biti sve ok i da ce mladi napredovati.Radosti nije bilo kraja,ma znate Vi to,svi ste nekad doziveli da osjetite radosat kada u gnjezdu vidite novi zivot.
Inace zuta lipokromka snjela je 4 jaja,ali jedno sam malo ostetio kasikicom,stavio sam vosak od svjece na ljuskici ne znam sta ce biti.
A i druga mozuk zenka jauce je snjela prvo jaje.
TULUMARIM cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Smile Smile Smile Smile :lol: :lol: :lol: :lol: jocolor jocolor jocolor jocolor afro afro afro flower flower flower flower

e da su sa srecom, zivi i zdravi,
cestitam :lol!:
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 08, 2008 10:02 am

paja patak je napisao/la:
imam 2 malisana potpuno izabel. bounce zvao sam coveka od kojeg sam kupio ptice, sestra iz legla, od tog muskog koji je dao moja 2 malisana izabel, je potpuno izabel, znachi nose gene verovatno nekog pretka. a i kasnije sam gledao na fotografijama iz knjige tih legla, koje ja slikam kada kupujem ptice, umesto da prepisujem boje njihovih roditelja:D, covek me ne laze, naravno i nema razloga za to.

sada cemo videti da li ce dati i u drguom krugu sa istom kanarinkom.
takodje cu ga pustiti verovatno i na bar jos jednu kanarinku, da ga malo ispitamo, da li ce iti jos slicnih.

hehe nazdravlje da su mi flower dva moja malisana izabel su verovatno zenke (iz njihovog gnezda su se oglasila dva bratica-muski), ali.........
u drugom krugu parenja, tj.dobijanja njihove brace i sestrica, ima ih u gnezdu sada 3 komada, i ponovo 2 izabel.sada zadnji deo krila, tacnije receno donji deo jednog krila ima belu nijansu, kod jednog pileta na jednoj strani kod drugog na drugoj strani.
sve o svemu, to je lepo sto ih imam sada 4 izabel, ali tuzna informacija je sto njihov tata vise nije kod mene.
nazalost ali tako je.
jendom starom i bivsem pticaru sam prodao jedan par kanarinaca, ali on ih je sa mojih 20 stupnjeva ge ih cuvam preko napolja gde je bilo 15 stepeni uneo u svoj dnevni boravak gde ima minimum 30 stepeni. muski mu je crkao, tako da sam na kontu njega, (jer je covek kukao da sam mu nesto podvalio, a gledao ga 2 dana pre toga) morao da mu dam drguog kanarinca, a ostali su bili kod zenki (imam mnogo boljeg, tako da nisam mogao da mu dam njega, ostaje kod mene do daljnjeg).
sve o svemu zadovoljan sam sto prvi put u pticarstvu, i prvi put u razmnozavanju mojih ljubimaca ima 4 cela izabel ptica.
[Vrh] Go down
paja patak
Pričalica
Pričalica



Male Broj postova : 123
Lokacija : Kraljevo, Srbija
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 08, 2008 10:08 am

e sada imam pitanje....

otac mojih izabel malisana nije bio izabel. bio je zelena ptica sa svetlim repom(ne bas beli rep, ali nije zut).
sestra iz legla tog muskog je cela izabel takodje.
e sada sta je pametno, da cuvam ove izabel malisane, da bi eventualno od njih dobio nove izabel pilice ili da cuvam jednog zelenog ili dva plava iz ta dva gnezda?

sta vi mislite?
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 1:02 am

Mozaici dobro napreduju.Spirulina je chudo.Danas se jedno pile vec uspravilo i stajalo je na rub gnjezda.14 im je dan jos prije 4-5 dana ispunili su gnjezdo da su bila 4 ne znam kako bi ih sve sakupilo.Ako izlaze sa 28 dana (to je 28.04)kada trebam produziti sa parenjem ove zenke odnosno kada da joj stavim gnjezdo i dali to treba biti vec ovo izgradjeno ili ce ona od novo poceti da gradi gnjezdo sa materijalom koji joj ja ponudim.?)
Danas od zute lipokromke ispililo se prvo pile,od 4 mislim 2 su bila oplodjena.Te mlade (ako su zenke)zelim ih sacuvati za dogodine za bastarde.Isto za bastarde sam spremao i ocekivao porod od bakrenog i opal mozaika ali nista,veliko razocarenje.Najprije je zenka snjela samo jedno jaje u nedjelju,ubacio sam muskog i gnjezdo nakon 4 dana je snjela drugo jaje a zatim ucinila 3 dana pauze pa trece (drugo sa muskim unutra.)Kako danas vise nije bilo jaja,resio sam da joj vratim oba dva pa da zalegne,ali nece ni da pogleda u gnjezdo sa jajima.Muskog sam izvadio,zao mi ga je kako je lijep,a nadao sam se tako puno da cu dobiti mlade za lijepe bastarde za do godinu.Sada ne znam ni sta da radim sa ovom zenkom,jer ne znam koliko je stara,navodno je da je 2006 god.A ove godine su joj sigurno "svu mast iz nje izvadili"pa meni je prodali.Inace onaj koji mi je prodao ne protivi se da je vratim.Samo zao mi je kad je vec usla kod mene u kuci,mozda do godine ce se pokazati.
18.04 cekam od tri jaja od druge zenke mozaika,a oko 01.05 pokusacu sa bastardiranjem.Gospodin vec ulazi u formi.
Pozdrav cheers
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 8:58 am

Ženka će ti htjeti raditi gnijezdo šta prije, a moj je princip ne dati joj gnjezdo u krletku dok ne prođe 5-6 dana od kad su mladi odvojeni od nje i samostalni.

Tek tako da se malo odmori i "stane na loptu".

Iako ženke čupaju mladima perje i žele raditi gnjezdo još dok othranjuju mlade, ja svojoj ne dopustim, tj. ne dam joj gnjezdo u krletku.

Ne znam kako drugi rade, meni se tako čini najbolje.
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 3:06 pm

drazenxp je napisao/la:
Ženka će ti htjeti raditi gnijezdo šta prije, a moj je princip ne dati joj gnjezdo u krletku dok ne prođe 5-6 dana od kad su mladi odvojeni od nje i samostalni.

Tek tako da se malo odmori i "stane na loptu".

Iako ženke čupaju mladima perje i žele raditi gnjezdo još dok othranjuju mlade, ja svojoj ne dopustim, tj. ne dam joj gnjezdo u krletku.

Ne znam kako drugi rade, meni se tako čini najbolje.

ja sam izvadija gnizdo a ona isčupala mlade i napravila ga na podu,pa sam muku mučija dok sam je natira da se vrati u gnizdo
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 3:07 pm

trnar je napisao/la:
Mozaici dobro napreduju.Spirulina je chudo.

polako sa spirulinom,nemoj pretjerivati,ona je prirodni antibiotik
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 3:41 pm

Onda ti je ta kanarinka žestoka i nabrijana totalno bounce bounce bounce
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
steva318
Početnik
Početnik
steva318


Male Broj postova : 26
Age : 42
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptyuto tra 15, 2008 5:39 pm

tićar je napisao/la:


ja sam izvadija gnizdo a ona isčupala mlade i napravila ga na podu,pa sam muku mučija dok sam je natira da se vrati u gnizdo

Ticar,izvini,ali moram se nasmejati na ovo. Very Happy Osecam da si poludeo.
[Vrh] Go down
tićar
Pričalica
Pričalica
tićar


Male Broj postova : 155
Age : 39
Lokacija : ZADAR
Registration date : 12.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysri tra 16, 2008 3:02 am

steva318 je napisao/la:
tićar je napisao/la:


ja sam izvadija gnizdo a ona isčupala mlade i napravila ga na podu,pa sam muku mučija dok sam je natira da se vrati u gnizdo

Ticar,izvini,ali moram se nasmejati na ovo. Very Happy Osecam da si poludeo.

da poludija,samo što je nisam...ali naš što je zajebano,što mladi kad ih skroz izguli 99%uginu.

bio sam neki dan kod kolege i pitam ga da što ne izvadi ovog mladog što ga je isčupala,a on na to da nema materijala za gnijezdo pa njega ostavio, cyclops cyclops
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysri tra 16, 2008 10:11 am

Već zamišljam Tićara kako diže kanarinku s poda u gnjezdo, a ona se opet vrati na pod, a on psuje No :lol: :lol:

Meni to čupanje mladih ide na živce, čim počne učestalo čupanje, ja mlade u drugu krletku, pa ih hrani majka kroz žice.

A tvoj kolega je moga neke travčice ili bilo čega ubacit u krletku, a ne da mu mladi budu očupanci i ružni pirat

Jednom dok smo bili dica jedan prijatelj je skinija gnizdo od vrduna, skoro sa vrha čempresa kraj igrališta kraj osnovne škole.

Nevjerovatno, kad smo vidili da su 50% gnjezda obložili vaticom od filtera od cigareta, od opušaka!

Zamisli ti vrduna, odakle njima ideja to skupljat i koristit!

Ono, dođe vrdun, stari daj cigaru :lol: :lol: Cool
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysri tra 16, 2008 11:33 am

tićar je napisao/la:
trnar je napisao/la:
Mozaici dobro napreduju.Spirulina je chudo.

polako sa spirulinom,nemoj pretjerivati,ona je prirodni antibiotik

OK Hvala.Samo malo posolim jajcanu hranu,bas onako kako su bile upute od ostale kolege.
Pozdrav.
[Vrh] Go down
trnar
Početnik
Početnik
trnar


Male Broj postova : 77
Age : 53
Lokacija : Bitola,Macedonia
Registration date : 13.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysri tra 16, 2008 11:34 am

Od zute kanarinke izvalilo se samo jedno pile od 4 jaja.Dva su bila sigurno oplodjena ali jedno je stalo.
[Vrh] Go down
drazenxp
Moderator
Moderator
drazenxp


Male Broj postova : 99
Age : 47
Lokacija : Split
Registration date : 11.02.2008

Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Emptysri tra 16, 2008 12:02 pm

Dobro je kad si i jednog dobio, na ovo promjenjivo vrijeme, čas hladno, čas toplo uspjeh je i jedan.

Meni se jedan izlegao, a imam još 5 jaja pod 2 ženke.
Sva se čine oplođena, sva su stavljena isti dan.

Onda kako objasniti da se jedan izlegao ima 2 dana, a ostali niko ništa?

Još ću pustiti da malo leže, ako ne bude ništa, dižem ostala jaja i uzgajat ću jednog mladog Crying or Very sad
[Vrh] Go down
http://www.drazen-birds.co.nr/
Sponsored content





Mladi kanarinci - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Mladi kanarinci   Mladi kanarinci - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Mladi kanarinci
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: