Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretražnikPretražnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 zelela bih razmnoziti kanarince

Go down 
+3
Dudo
Djanki
kristina
7 posters
Autor/icaPoruka
kristina
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 3
Age : 31
Lokacija : Novi Sad
Registration date : 01.01.2011

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptypon sij 03, 2011 1:46 pm

Prvo da se izvinim ako vec ovo je neko pisao,ali ne snalazim se naj bolje na forumu nova sam.Raspitala sam se kod jednog uzgaivaca sta je potrebno za kanarince,kupila sam im gnezdo postavila u kavez kupila sam scharpie to je neki pamuk koji se stavlja u gnezdo,stavila sam to u gnezdo.Zenka je stara oko 2godine a muzijak ima 6godina.zajedno zive godinu dana.Zenka stalno kljuca pamuk iz gnezda,muzijak vecinu vremena stoji n gnezdu i gleda,cula sam da moraju biti na visokom ali se jako plase pa sam ih spustila na jedan ormaric u mojoj sobi iza vrata,prebacila sam ih u manji kavez jer je laksi za ciscenje.dajem im obicnu sjemenastu hranu versele-laga za kanarince hrana i jos jednu ovomix goldgiallo.cula sam da je dobra za njih da se daje pre parenja.Da li bi se razmnozili ako bi videli da u gnezdu ima kliker ili tako slicno?nikad se nisu razmnozavali,zaista svi to zelimo i imace uslova dobrih,ako negde gresim ispravite me ako treba postavicu i sliku da vidite kako sam namestila kavez i sta trebam uraditi da bi se zazmnozili?uzgaivac mi je rekao da je sada idealno vreme za to jer je u stanu idealna temperatura.unapred hvala puno.I da u sobi je i patuljasti kunic,ali nece im smetati Very Happy
[Vrh] Go down
kristina
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 3
Age : 31
Lokacija : Novi Sad
Registration date : 01.01.2011

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptypon sij 03, 2011 7:47 pm

Stavila sam karton sa spoljne strane kaveza gde se nalazi gnezdo da bi bilo malo ,,mracnije,,procitala sam da tako treba.
[Vrh] Go down
Djanki
Početnik
Početnik
Djanki


Broj postova : 4
Registration date : 15.12.2010

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptypon sij 03, 2011 9:43 pm

to prvi put cujem ja nikada nestavljam nista i ptice mi se normalno legu

[Vrh] Go down
kristina
Početnik
Početnik



Female Broj postova : 3
Age : 31
Lokacija : Novi Sad
Registration date : 01.01.2011

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyuto sij 04, 2011 1:33 pm

Kad prebacim zenku onda joj necu stavljati i karton. gnezdo cu postaviti blizu vrata,jer je kavez obican nije onaj kao kod uzgaivaca da ima poseban prostor za gnezdo. Gnezdo ce biti unutra u kavezu.
[Vrh] Go down
Dudo
Početnik
Početnik
Dudo


Broj postova : 12
Age : 53
Lokacija : srbija
Registration date : 15.04.2010

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptypon sij 10, 2011 6:18 pm

kristina je napisao/la:
Kad prebacim zenku onda joj necu stavljati i karton. gnezdo cu postaviti blizu vrata,jer je kavez obican nije onaj kao kod uzgaivaca da ima poseban prostor za gnezdo. Gnezdo ce biti unutra u kavezu.


Kristina sve sto te zanima u vezi kanarinaca imas lepo objasnjeno na sajtu Ptice pevacice fauna evrope, study
[Vrh] Go down
carduelis
Početnik
Početnik
carduelis


Male Broj postova : 10
Registration date : 08.10.2010

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptypet ožu 04, 2011 3:24 pm

kristina je napisao/la:
Prvo da se izvinim ako vec ovo je neko pisao,ali ne snalazim se naj bolje na forumu nova sam.Raspitala sam se kod jednog uzgaivaca sta je potrebno za kanarince,kupila sam im gnezdo postavila u kavez kupila sam scharpie to je neki pamuk koji se stavlja u gnezdo,stavila sam to u gnezdo.Zenka je stara oko 2godine a muzijak ima 6godina.zajedno zive godinu dana.Zenka stalno kljuca pamuk iz gnezda,muzijak vecinu vremena stoji n gnezdu i gleda,cula sam da moraju biti na visokom ali se jako plase pa sam ih spustila na jedan ormaric u mojoj sobi iza vrata,prebacila sam ih u manji kavez jer je laksi za ciscenje.dajem im obicnu sjemenastu hranu versele-laga za kanarince hrana i jos jednu ovomix goldgiallo.cula sam da je dobra za njih da se daje pre parenja.Da li bi se razmnozili ako bi videli da u gnezdu ima kliker ili tako slicno?nikad se nisu razmnozavali,zaista svi to zelimo i imace uslova dobrih,ako negde gresim ispravite me ako treba postavicu i sliku da vidite kako sam namestila kavez i sta trebam uraditi da bi se zazmnozili?uzgaivac mi je rekao da je sada idealno vreme za to jer je u stanu idealna temperatura.unapred hvala puno.I da u sobi je i patuljasti kunic,ali nece im smetati Very Happy


pozz. uzgajo sam kanarince oko 15god. neke zenkne insu dobre mame,znacu nemaju instinkta za razmnozavajne.
muzijak ti je star isto,,,,ja kad uzgajam kanarince samo 3 sizone znaci,od prve godine do trece godine,kad napune 3god,uzimam mlade zenke. i moj savjet ti je da promjenes taj par kanarinaca za mjadji par Wink ,,da ne trosis vrjeme bez veze Wink
pozz sretno
[Vrh] Go down
https://www.youtube.com/user/kanariemaster
dejan83
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 13.01.2013

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyned sij 13, 2013 5:01 pm

postovani uzgajivaci ptica zeleo bih da vam se obratim za savet imam zenku sa kojom sam izveo desetak mladih sad sam tu istu zenku upario sa istim kanarincem sinoc mi snela prvo jaje ali u opste ne lezi na to jedno jaje veceras bi trebala drugo da snese interesuje me dali ce ona poceti da lezi posle drugo trece jaje ili nece u opste lezati inace cuvam ptice u kuci
[Vrh] Go down
dejan83
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 13.01.2013

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyned sij 13, 2013 5:10 pm

bounce


[Vrh] Go down
dejan83
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 13.01.2013

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyned sij 13, 2013 7:01 pm

lol!
[Vrh] Go down
feniks
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 4
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 27.12.2012

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptysub ožu 02, 2013 7:24 pm

Molim vas da mi neko obavezno odgovori!!!
Prije puno godina sam se malo bavio uzgojem kanarinaca,sada ponovo imam 4 mlada, stara svega 3 dana.Dali je normalno da ženka već drugi dan posto su se mladi izlegli,noću ne spava u gnijezdu . Početnik sam pa me uhvatila panika kada sam vidio u jutro da ona nije prenoćila sa mladima ????
Pozdrav,
[Vrh] Go down
žako
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 10
Age : 55
Lokacija : Osijek, RH
Registration date : 22.06.2011

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyned ožu 03, 2013 8:53 am

Možda se digla prije tebe, a možda je i dovoljno toplo pa nema potrebe da ih grije.
[Vrh] Go down
feniks
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 4
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 27.12.2012

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyned ožu 03, 2013 9:57 am

Hvala na komentaru,
Vjerovatno je bilo previše vruće,sinoć je bila ponovo sa mladima u gnijezdu.Neću više pred spavanje previše zagrijavati prostoriju,i prvo ću provjeriti dali je majka u gnijezdu pa tek onda gasiti svjetlo.
Pozdrav,
[Vrh] Go down
feniks
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 4
Lokacija : Sarajevo
Registration date : 27.12.2012

zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Emptyčet ožu 21, 2013 9:26 am

Molim vas za pomoć!!!!
Imam četvero mladih kanarinaca. Danas im je 22 dan ali još ne znaju da jedu sami.Kada im je bilo 15.dan stavio sam ponovo mužjaka u kavez.Odmah su se parili.Danas je ženka snijela opet jaje.Mužjaka sam morao izvaditi iz kaveza jer tuče mlade i čupa im perje,umjesto da ih on počne hraniti.Sada ne znam šta da radim.Plašim se da ne uginu!!!!
Molim vas za hitan savjet.
Hvala.
[Vrh] Go down
Sponsored content





zelela bih razmnoziti kanarince Empty
PostajNaslov: Re: zelela bih razmnoziti kanarince   zelela bih razmnoziti kanarince Empty

[Vrh] Go down
 
zelela bih razmnoziti kanarince
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: