Ptice i perad
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PortalPortal  Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zabrana držanja divljih ptica pevačica

Go down 
+2
Milan PI
SAŠA
6 posters
Autor/icaPoruka
SAŠA
Početnik
Početnik
SAŠA


Broj postova : 9
Age : 61
Lokacija : Kraljevo SRBIJA
Registration date : 20.02.2009

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri vel 25, 2009 1:38 am

Ne znam, ali mi se sve nešto čini da masa naših ptičara ili nije upoznata ili se jednostavno pravi ludim, kada su u pitanju divlje ptice (štiglići, zebe, slavuji itd.). Poznato je da je najstrožije zabranjeno hvatanje i držanje ovih ptica jer su sve zaštićene zakonom i kazne su više nego paprene. Za jednu pticu se odgovara, malte ne kao za srndaća. Jednostavno ih ne smeš imati i tačka!! Mene su lično uhvatili da hvatam ptice i bio sam na suđenju, a sada očekujem presudu. Živ nisam šta me čeka.
Nije mi jasno kako je u celom svetu to dozvoljeno (normalno u nekim normalnim količinama), jedino kod nas je držanje ovih vrsta ptica i njihova nega, svrstano u KRIMINAL! Pogledajte na sajtovima o ovim pticama, svuda postoje klubovi i udruženja ljubitelja ovih ptica, pa čak se oranizuju i Svetske izložbe a kod nas ideš u zatvor ako držiš štiglića! KO JE OVDE LUD???? Question affraid
Zbog svega navedenog upozoravam ostale ptičare da se ne igraju sa ovim pitanjem jer su im inspekcije više nego ažurne i za tren oka dobijaju nalog od suda i policije za pretres stana. No No No
Pozdrav svima SAŠA
[Vrh] Go down
Milan PI
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 16
Age : 48
Lokacija : Pirot
Registration date : 29.10.2008

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri vel 25, 2009 3:19 pm

I to će se režiti preduzimaju se ozbiljni koraci za rešavanje ovog problema, ne prave probleme ukoliko imaš ptice alkirane propisnom alkom mada je oko izlaganja na izložbama malo problem ali je i to nekako rešeno prećutno pa se tu i tamo izlažu štiglići
[Vrh] Go down
http://pticefauneevrope.forumotion.com
SAŠA
Početnik
Početnik
SAŠA


Broj postova : 9
Age : 61
Lokacija : Kraljevo SRBIJA
Registration date : 20.02.2009

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri vel 25, 2009 10:54 pm

Najlepše ti hvala na utesi ali u čemu se konkretno vidi neko poboljšanje cele ove priče?Kako uopšte da alkiraš mlade ptice (divlje),ako ih nisi ili ulovio ili izveo kod sebe, s obzirom da iste ne smeš da držiš odrasle nealkirane ptice.Ovde mislim na adekvatne, original alkice postojećih udruženja a ne neke nabudžene.Da li vredi pokrenuti ovo pitanje na širem nivou?
Još jednom hvala na kontaktu. Bićemo u kontaktu, nadam se.
SAŠA bom
[Vrh] Go down
Milan PI
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 16
Age : 48
Lokacija : Pirot
Registration date : 29.10.2008

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptyčet vel 26, 2009 7:09 pm

Pa imam ptice sa regularnim alkama od društva, samo je bilo malo problema oko izlaganja pa nisam hteo da rizikujem.
Korisnički profil
[Vrh] Go down
http://pticefauneevrope.forumotion.com
Neda
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 10.02.2009

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptypon tra 06, 2009 10:56 am

Jučer sam dobila mokrog i prohlađenog crvendača, koji je spašen iz potoka, sa polomljenog nožicom. Uz dobru njegu, osjeća se bolje, samo što ne pije i ne jede. Ima vodu, hranu, koju sam nabavila, možda nešto drugo jede osim navedenog...grčko sjeme/niger/, mak, grođžice, jabuke, tvrdo kuhano jaje...pomozite mi, kako dalje...
[Vrh] Go down
Milan PI
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 16
Age : 48
Lokacija : Pirot
Registration date : 29.10.2008

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptyuto tra 07, 2009 1:12 am

jede crve, vidi u prodavnicama kućnih ljubimaca da li imaju tenebrije njime hrane iguane, u pitanju su zivi crvi.
[Vrh] Go down
http://pticefauneevrope.forumotion.com
xxL[srb]
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 20.01.2010

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri sij 20, 2010 12:44 pm

Milan PI je napisao/la:
jede crve, vidi u prodavnicama kućnih ljubimaca da li imaju tenebrije njime hrane iguane, u pitanju su zivi crvi.

-Zive crve mozes da nabavis i u ribalovackim radnjama.. Jedna kutijica kosta nekih 30-ak dinara... A mogla bi da probas i da mu stavis malo bosiljka, celu grancicu i to bi trebao da jede... Very Happy
[Vrh] Go down
xxL[srb]
Početnik
Početnik



Broj postova : 3
Registration date : 20.01.2010

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri sij 20, 2010 12:56 pm

- Mozda sam mlad ali sam veliki ljubitelj ptica pevacica... Kao mali hvatao sam stiglice, ali sam samo pojedine ostavljao za sebe... Od divljih ptica poceo sam da izvodim, i sta mi to sad vredi kad nesmem iz kuce da ih iznesem... Posle sam kupovao neke sa burmama, poceo da kupujem kanarince i pokusao da izvodim bastere[malezare]. Uzimo sam stiglice placao ih po 50-ak e,ali kad malo razmislim i ti stiglici su divlji... Sve sto mi imamo potice od neke divlje ptice... Ovaj zakon o hvatanju ptica pevacica uopste i drugih ptica, poceo je da se primenjuje zbog njihove trgovine... Citao sam juce jedan clanak da je bilo ubijeno nekih10 tona ptica i bilo spremno za italijansko trziste.. To nije humano i nije ok.Zbog takvih stvari nama je lov zabranjen.. Svidja mi se Sasin odgovor jer bih i ja voleo da mogu da hvatam... Gledao sam sinoc neke klipove na youtube gde hvataju mrezama i istopio sam se bukvalno... Zasto je samo kod nas zabranjeno 'HVATANJE" neznam ali ok.. Mora neko da objasni ljudima sta je LOV a sta hvatanje ptica.. Moram da nagovestim da ljudi koji najise hvataju u mom gradu su u savezu i oni idu u kontrole. Ja znam i predsednika, a on sa svojim sinom skoro svaki dan ide da hvata i ima stotinak komada bez burmi... Ili neka se zabrani lov skroz i neka vazi za svakog, tj. da svi budemo jednaki ili nek nas ne diraju uopste, neka hvataju one sto te ptice ubijaju ...
[Vrh] Go down
damir
Početnik
Početnik



Broj postova : 2
Registration date : 10.02.2010

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptysri vel 10, 2010 8:11 pm

Jedno pitanje za Milana PI ,druže vidim da se dosta razumeš u problematiku oko ovih ptica faune evrope ,pretpostavljam da dosta izležeš i imaš ptica koje su proizašle iz parenja ptica u kavezima,moje pitanje je ako znaš i možeš da mi kažeš jer imaš i kolika je cena konkretno za češljugare izvedene u volijerama(kavezima) koji su uredno alkirani,početnik sam i neznam puno o tome ,čuo sam da postoji neki tip iz tvog grada (Pirota) koji uspešno leže češljugare u volijerama i da već ima i mutacije ,pročitao sam u nekoj novini ,mislim da je avifauna kako je objavio, da ima ptice već u trećoj i četvrtoj generaciji koji su izleženi u kavezu.Jel to neka fora sa tim likom ili on stvarno leže te ptice.
[Vrh] Go down
Milan PI
Početnik
Početnik



Male Broj postova : 16
Age : 48
Lokacija : Pirot
Registration date : 29.10.2008

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptyned vel 14, 2010 12:49 am

Ima dosta ljudi koji se bave izleganjem štiglića, u mom gradu znam za njih nekoliko. Što se konkretno tog dečka tiče znam da čuva ptice i da je kupio neke belobrade ako je na to mislio pod MUTACIJE onda je tačno ima par belobradih. Ead za generacije nemoj da me pitaš jer stvarno nisam upućem ko koliko generacija izleže već i kakve ptice ima da bi imao tri ili 4 generacije treba da imaš uspeha u izleganju najmanje 8 godina a retki su oni koji se tim toliko dugo bave
[Vrh] Go down
http://pticefauneevrope.forumotion.com
Damir001
Početnik
Početnik
Damir001


Broj postova : 3
Registration date : 27.02.2011

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptyned vel 27, 2011 3:10 am

ja cuvam severnu zebu pre neki dan sam je uhvatio,pa sad nzm da li bi imao neki problem da me uhvate ovo za zastitu diwljih ptica?...ali kod nas dosta hvataju divlje ptice i nikome jos nije to naprawilo nikakav problem...a pored toga cuvam i kanarinnce
[Vrh] Go down
Damir001
Početnik
Početnik
Damir001


Broj postova : 3
Registration date : 27.02.2011

Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Emptyned vel 27, 2011 4:49 am

e sad mnogi kazu da je ne stavljam u volijere sa drugim pticama,jer su smrtonosne za stiglice,cezlove idt,da li je to tacno?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty
PostajNaslov: Re: Zabrana držanja divljih ptica pevačica   Zabrana držanja divljih ptica pevačica Empty

[Vrh] Go down
 
Zabrana držanja divljih ptica pevačica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Uzgojem pjevica bavim se...
» neke od moji ptica
» Ptice su veliki ljubitelj ptica ;)
» inkubator za rucno hranjenje ptica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Ptice i perad :: Ptice :: Ptice pjevice-
Forum(o)Bir: